گردنبند ضد کرونایی ناسا 

گردنبند ضد کرونایی ناسا 

کارشناسان بهداشتی به افراد توصیه می‌کنند از دست زدن به صورت خود خودداری کنند تا احتمال ابتلای آنان به کووید۱۹ کاهش یابد. اما بسیاری از افراد ناخودآگاه این امر را فراموش می‌کند. برای همین منظور مهندسان آزمایشگاه JPL ناسا گردنبندی ابداع کرده اند که «پالس» نام دارد.
کد خبر: ۸۱۹۸۷
بازدید : ۹۰۸۸
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
گردنبند ضد کرونایی ناسا 
 
مهندسان ناسا گردنبندی را با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته اند که در شرایط کرونا می‌تواند برای پیشگیری از آلودگی افراد راهگشا باشد.

ناسا در بیانیه‌ای در باره این گردنبند (پالس) گفت: «هدف «پالس» کاهش گسترش کووید۱۹ است. فرد در صورت لمس سطوح آلوده و سپس لمس چشمان، دهان یا بینی به این بیماری مبتلا می‌شود. اما این گردنبند با هدف جایگزین کردن ماسک طراحی نشده است و باید در کنار اقدامات دیگر برای جلوگیری از ابتلا به کووید۱۹ استفاده شود».

با توجه به شیوع ویروس کرونا کارشناسان بهداشتی به افراد توصیه می‌کنند از دست زدن به صورت خود خودداری کنند تا احتمال ابتلای آنان به کووید۱۹ کاهش یابد. اما بسیاری از افراد ناخودآگاه این امر را فراموش می‌کند. برای همین منظور مهندسان آزمایشگاه JPL ناسا گردنبندی ابداع کرده اند که «پالس» نام دارد.

​این گردنبند مجهز به یک حسگر با گستره عملکرد ۱۲ اینچ و همچنین یک موتور ارتعاشی کوچک است. هنگامیکه فرد دستش را به سمت سرش حرکت می‌دهد، این موتور ارتعاشی فعال می‌شود. هرچه انگشتان فرد به صورت او نزدیک‌تر شوند، میزان ارتعاش گردنبند نیز بیشتر می‌شود.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین