گوگل، عینک‌ هوشمند می‌سازد؟!

گوگل، عینک‌ هوشمند می‌سازد؟!

این شرکت به‌تازگی عینک هوشمند فوکال ۲.۰ را تولید کرده که با گوشی هوشمند شما از طریق بلوتوث مرتبط می‌شود و پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی و نیز پیغام‌های روی دستگاه موبایل را به شما نشان می‌دهد.
کد خبر: ۸۲۰۶۳
بازدید : ۸۴۸۵
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
گوگل، عینک‌ هوشمند می‌سازد؟!
گوگل یک بار در تولید عینک هوشمند شکست خورده است

گوگل اعلام کرده که شرکت «نورث»، تولید‌کننده عینک‌های هوشمند را خریده است.  شرکت گوگل در پستی اینترنتی گفته از شرکت فناوری نورث برای «سرمایه گذاری در تلاش‌های سخت‌افزاری و آینده فراگیر کامپیوتری» استفاده خواهد کرد.

ریک اوسترلو، معاون ارشد بخش سخت‌افزار و خدمات گوگل نوشته: «ما به سوی آینده‌ای حرکت می‌کنیم که همه چیز در اطراف شما مفید خواهد بود. جایی که دستگاه‌های شما با یکدیگر کار می‌کنند و فناوری در پس زمینه همه‌چیز قرار می‌گیرد.»

شرکت فناوری نورث در سال ۲۰۱۲ میلادی تاسیس شد. این شرکت به‌تازگی عینک هوشمند فوکال ۲.۰ را تولید کرده که با گوشی هوشمند شما از طریق بلوتوث مرتبط می‌شود و پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی و نیز پیغام‌های روی دستگاه موبایل را به شما نشان می‌دهد.

به هر حال این پرژوه و پروژه‌های قبلی مربوط به عینک فوکال ۱.۰ به دنبال تغییر مالکیت لغو شده است.

نشریه «وایرد» در بررسی‌های سال گذشته خود، گفته بود فوکال ۱.۰ به‌خوبی طراحی شده و هماهنگی آن با «الکسا»، که احتمالا حالا جایگزین «دستیار گوگل» خواهد شد، تحسین‌برانگیز بوده است.

با این حال تجربه استفاده کاربران «آی او اس» (iOS)، از آن دشوار و بد قلق بوده و اپلیکیشن رهیابی (navigation) آن فاقد زمینه کافی است.

به گزارش نشریه «تک کرانچ»، عینک‌های فوکال همچنین کاربران را ملزم می‌کرد تا برای اندازه‌گیری عینک به یک مکان فیزیکی بروند. علاوه بر این که بیش از حد گران بود. این گزارش همچنین از محدودیت‌های این نرم‌افزار در رابطه با گوشی‌ها و دستگاه‌های اپل انتقاد کرده است.

شرکت گوگل با معرفی عینک‌های گوگل (Google Glass) به جهان، رسوایی به بار آورد. عینک کامپیوتری به قیمت ۱۰۰۰ پوند که قابل پوشیدن بود و در نهایت با شکست مواجه شد و از بازار جمع شد (گرچه در سال ۲۰۱۷ میلادی کماکان بعضی نرم‌افزار‌های به‌روز شده آن وجود داشت).

حالا این غول جستجوگر اینترنتی بنا دارد تا با استفاده از شرکت فناوری نورث چیزی مشابه آن تولید کند.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین