مهار کرونا در دنیا

مهار کرونا در دنیا

وی افزود «مقررات شدید و قوی از این نوع هم‌زمان با خدمت گرفتن از هر ابزاری که در اختیارداریم، کلید اصلی جلوگیری از افزایش شیوع کووید-۱۹ و بازگشایی جوامع با اطمینان خاطر است.
کد خبر: ۸۳۴۶۵
بازدید : ۵۰۱۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
مهار کرونا در دنیا
 
به گفته رئیس سازمان جهانی بهداشت، دنیا شاهد «بارقه‌های سبز امید» در مبارزه با کووید-۱۹ است. در کنفرانس مطبوعاتی روزانه سازمان جهانی بهداشت، دکتر تدروس آدهانوم قبریسوس با اشاره به وسعت همه‌گیری ویروس، اظهاراتش را با ارائه آمار ۲۰ میلیون مبتلا و پیش‌بینی ۷۵۰ هزار کشته تا پایان هفته جاری آغاز کرد.

وی درعین‌حال افزود امید‌هایی برای موفقیت در مبارزه جهانی علیه این بیماری وجود دارد.

او گفت: «می‌دانم که بسیاری از شما سوگوار هستید و این زمان دشواری برای تمام جهان است؛ اما بگذارید روشن بگویم که بارقه‌های سبز امید دیده می‌شود و فارغ از این‌که در کدام کشور، منطقه، شهر یا قریه باشید، هرگز برای نابودی کووید-۱۹ دیر نیست.»

دکتر تدروس همچنین به خاطر تصمیم دولت انگلستان مبنی بر وضع قرنطینه‌های محلی، از بوریس جانسون تشکر کرد و امانوئل مکرون را به خاطر وضع قانون ماسک اجباری در برخی نواحی پاریس ستود.

او گفت: «در چند روز گذشته، بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان با شناسایی موج جدید ابتلا در نواحی شمال کشور، قانون ماندن در خانه را در این منطقه وضع کرد و در فرانسه، رئیس‌جمهور امانوئل مکرون در واکنش به افزایش موارد ابتلا در پاریس استفاده از ماسک در اماکن شلوغ و سرباز این شهر را اجباری کرد.»

وی افزود «مقررات شدید و قوی از این نوع هم‌زمان با خدمت گرفتن از هر ابزاری که در اختیارداریم، کلید اصلی جلوگیری از افزایش شیوع کووید-۱۹ و بازگشایی جوامع با اطمینان خاطر است.»

سازمان بهداشت جهانی برای کاهش سرعت شیوع همه‌گیری، از همه کشور‌ها خواست تمام راه‌های موجود از قبیل: شناسایی سریع بیماری، ردگیری تماس، فاصله‌گیری اجتماعی، پوشیدن ماسک و شستشوی دست‌ها را هم‌زمان مورداستفاده قرار دهند.

دکتر تدروس همچنین هشدار داد که برای بازگشایی مدارس لازم است کووید-۱۹ به طور مؤثر در جامعه تحت کنترل درآید. به گفته او «همه ما خواهان بازگشایی مدارس هستیم، اما لازم است مطمئن شویم که دانش‌آموزان، معلمان و کارمندان در ایمنی کامل هستند. شرط این کار داشتن کنترل مناسب روی انتقال ویروس در میان جامعه است.»

وی افزود «پیام من کاملاً واضح است: جلوگیری، جلوگیری و جلوگیری از ویروس. اگر ویروس را به‌درستی مهار کنیم، می‌توانیم با خاطری آسوده اجتماعات را از سر بگیریم.»

دکتر مایک رایان، رئیس برنامه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی گفت: معتقد است جهان برای فرونشاندن ویروس به واکسن «مطمئن و مؤثر» دست خواهید یافت، ولی درعین‌حال هشدار دارد این تنها یک‌قدم به‌سوی پایان بخشیدن به همه‌گیری است.

او گفت: «چالشی که با آن روبه‌رو هستیم افزایش تولید واکسن و توزیع آن به نحوی است که بیشترین تأثیر را در تمام جهان بگذارد و ویروس را در بیشترین وسعت ممکن متوقف کند، تمام هزینه‌ها پوشش داده شود و سیستم بهداشتی در هر کشور برای انجام کار آماده شوند.»

وی افزود «همان‌طور که قبلاً هم در کنفرانس خبری گفتم، ما هم‌اکنون واکسن فلج اطفال و سرخچه در اختیار داریم، اما هنوز نتوانسته‌ایم این ویروس‌ها را در جهان ریشه‌کن کنیم.»

به اعتقاد وی «تولید واکسن فقط بخشی از کار است. ما باید واکسن و نیروی انسانی به‌اندازه کافی در اختیار داشته باشیم و بتوانیم آن را به جامعه‌ای که متقاضی و آماده دریافت واکسن است تحویل دهیم.»

بیش از ۶ ماه است که سازمان بهداشت جهانی در مواجهه با ویروس کووید-۱۹ اعلام وضعیت اضطراری کرده است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین