اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران

اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران

اگر حکم داده شود که فیسبوک اطلاعات را غیرقانونی جمع کرده و عمدا تخلف کرده است، این جریمه ممکن است تا ۵۰۰۰ دلار بر هر خلاف افزایش یابد.
کد خبر: ۸۳۵۹۱
بازدید : ۹۰۲۵
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
اتهام جدید اینستاگرام: ذخیره اطلاعات شخصی کاربران
ابزار «تگ» کردن عکس در فیسبوک، از نرم‌افزار تشخیص چهره استفاده می‌کند تا برای افراد داخل شبکه اجتماعی یک کاربر، نامشان را پیشنهاد کند 

در یک شکایت حقوقی جدید، اینستاگرام متهم شده‌است که اطلاعات شخصی (بیومتریک) حدود ۱۰۰ میلیون کاربر را بدون رضایت آن‌ها جمع کرده‌است.

این برنامک که در مالکیت فیسبوک است، اگر به اتهام نقض قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات شخصی (که مستلزم رضایت کاربران برای جمع‌آوری چنین اطلاعاتی است) مجرم شناخته شود، ممکن است تا هزار دلار بابت هر تخلف جریمه شود.

اگر حکم داده شود که فیسبوک اطلاعات را غیرقانونی جمع کرده و عمدا تخلف کرده است، این جریمه ممکن است تا ۵۰۰۰ دلار بر هر خلاف افزایش یابد. این رقم به بیش از نیم تریلیون دلار خواهد رسید – یعنی پنج برابر دارایی خالص مارک زاکربرگ، موسس فیسبوک.

ارزش فیسبوک در حال حاضر ۷۴۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. ماه گذشته، فیسبوک پیشنهاد کرد که در شکایت حقوقی مشابهی، ۶۵۰ میلیون دلار بپردازد. به گزارش بلومبرگ که نخستین بار این پرونده را گزارش کرد، آن شکایت علیه خود فیسبوک مطرح شده بود.

در شکایت مطرح شده آمده است که ابزار «تگ» کردن عکس در فیسبوک، از نرم‌افزار تشخیص چهره استفاده می‌کند تا برای افراد داخل شبکه اجتماعی یک کاربر، نامشان را پیشنهاد کند.

فیسبوک این شکایت را «بی‌پایه» خواند. سخنگوی فیسبوک افزود: «اینستاگرام از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده نمی‌کند.»

شکایت «والن علیه فیسبوک» روز یکشنبه در دادگاهی ایالتی در شهر ردوودسیتی کالیفرنیا (مقرغول تکنولوژی فیسبوک) طرح شد.

در آن دادخواست آمده است: «وقتی فیسبوک اطلاعات خصوصی کاربران اینستاگرام را می‌گیرد، از آن برای تقویت توانایی تشخیص چهره در تمامی فراورده‌هایش، ازجمله برنامک‌های فیسبوک استفاده می‌کند، و آن اطلاعات را با شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی به اشتراک می‌گذارد.

«فیسبوک تمام این کار‌ها را بدون اطلاع دادن یا جلب رضایت (تصریح شده در قانون) انجام می‌دهد.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین