قتل راننده تاکسی برای 500 تومن

قتل راننده تاکسی برای 500 تومن

از آن سو، من که اوضاع را این گونه دیدم، ناگهان دست به کیفم بردم و چاقوی آشپزخانه را از داخل پلاستیک بیرون کشیدم و در همان حالت عصبانیت ضربه‌ای به او زدم که نقش بر زمین شد.
کد خبر: ۸۳۷۴۰
بازدید : ۱۱۱۹۲
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
قتل راننده تاکسی برای 500 تومن
 
زن ۴۸ ساله‌ای که ۱۰ سال قبل، راننده مسافربر مشهدی را به خاطر ۵۰۰ تومان کرایه اضافی به قتل رسانده بود، سپیده دم سه شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

سیزدهم فروردین سال ۸۹ که بسیاری از شهروندان مشهدی به کوه و صحرا و دشت رفته بودند تا سیزده به در زیبایی را پشت سر بگذارند، درون شهر حادثه وحشتناکی رخ داد که سیزده به در خونینی را رقم زد.
 
زن تهرانی ۳۸ ساله که به همراه فرزندانش به مشهد مسافرت کرده بود، در خیابان طبرسی منتظر تاکسی ایستاده بود که راننده یک دستگاه خودروی سواری پس از عبور از کنار این زن و فرزندانش، متوجه شد که آن‌ها مسافر هستند، به همین دلیل مسافتی را دنده عقب گرفت تا مقابل زن جوان رسید.

لحظاتی بعد، زن مذکور به همراه فرزندانش سوار خودرو شد و راننده به طرف میدان ۱۷ شهریور مشهد حرکت کرد که مقصد مسافرانش بود. وقتی راننده ۴۰ ساله در خیابان ۱۷ شهریور مشهد پدال ترمز را فشرد و خودرو را به حاشیه خیابان کشید تا مسافرانش را پیاده کند، زن جوان اسکناس دوهزار تومانی را به راننده داد و در حالی که فرزندانش را پیاده می‌کرد، منتظر ماند تا راننده مسافرکش باقی مانده پولش را به او بازگرداند، اما وقتی دید راننده قصد حرکت دارد، به او اعتراض کرد که ۵۰۰ تومان باقی مانده کرایه را به او بازگرداند، ولی راننده مدعی بود که کرایه او و فرزندانش دوهزار تومان می‌شود!
 
همین موضوع به مشاجره لفظی و درگیری کشید که ناگهان زن ۳۸ ساله چاقویی را از درون کیفش بیرون آورد و به سوی راننده حمله ور شد. او با ضربات هولناک چاقو، راننده را که هنوز گیج و حیران بود، خون آلود نقش بر زمین کرد؛ بنابراین گزارش، دقایقی بعد، همهمه‌ای در خیابان ۱۷ شهریور به راه افتاد و شهروندان حیرت زده، با پلیس و نیرو‌های اورژانس تماس گرفتند، اما اقدامات درمانی به نتیجه نرسید و راننده جوان بر اثر عوارض ناشی از اصابت چاقو جان خود را از دست داد.
 
این گونه بود که پرونده جنایی تشکیل شد و توسط قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه مورد بررسی قرار گرفت. زن ۳۸ ساله که توسط نیرو‌های انتظامی دستگیر شده بود، با بیان جزئیات این حادثه وحشتناک ادعا کرد: وقتی از راننده خواستم تا بقیه پولم را بازگرداند، به من گفت: مسافتی را برای سوار کردن شما دنده عقب حرکت کردم بنابراین کرایه شما دوهزارتومان می‌شود، من هم که از شنیدن این جمله عصبانی شده بودم، او را نفرین کردم و گفتم «آن ۵۰۰ تومان هم صدقه سر بچه هایم باشد!»، ولی راننده که انتظار چنین حرفی را نداشت با حالتی خشمگین از خودرو پیاده شد و سیلی به صورتم زد و شروع به فحاشی کرد!
 
دخترم که این صحنه را دید به راننده معترض شد که چرا مادرم را کتک می‌زنی؟ از آن سو، من که اوضاع را این گونه دیدم، ناگهان دست به کیفم بردم و چاقوی آشپزخانه را از داخل پلاستیک بیرون کشیدم و در همان حالت عصبانیت ضربه‌ای به او زدم که نقش بر زمین شد.

در پی اعترافات صریح متهم به قتل و بازسازی صحنه جنایت، این پرونده جنایی به شعبه سوم دادگاه کیفری خراسان رضوی ارسال شد و مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت.
 
«فرشته. ح» که پای میز محاکمه ایستاده بود، در مراحل دادرسی نیز به ارتکاب جرم اقرار کرد و بدین ترتیب قضات دادگاه کیفری با توجه به محتویات پرونده واسناد و دلایل محکمه پسند، رأی به قصاص نفس وی دادند؛ بنابراین گزارش، رأی مذکور در شعبه ۲۸ دیوان عالی کشور نیز تایید شد و این گونه پرونده این جنایت هولناک به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد رسید.

تلاش‌ها برای اعلام گذشت اولیای دم به نتیجه نرسید و در نهایت، مقدمات اجرای حکم قصاص نفس با صدور دستوری از سوی قاضی محمدرضا دشتبان (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) در حالی فراهم شد که بیشتر از ۱۰ سال از زمان وقوع جرم گذشته بود.
 
در همین حال، سپیده دم سه شنبه گذشته این زن که دیگر ۴۸ ساله بود، با حضور قاضی زرگر (قاضی اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) و دیگر مسئولان مربوط در زندان مرکزی، پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید.
 
منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین