پنج جسم ناشناخته بر فراز زمین

پنج جسم ناشناخته بر فراز زمین

به احتمال زیاد پنج شیئی که در این ویدیوی غیرعادی می‌بینیم ماهواره‌های استارلینکی‌اند که شرکت خصوصی اسپیس ایکس به مالکیت ایلان ماسک برای تأمین شبکه اینترنت کل زمین به فضا فرستاده است.
کد خبر: ۸۴۱۴۲
بازدید : ۶۵۱۹
۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
پنج جسم ناشناخته بر فراز زمین
 
کیهان‌نورد روسی حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی ویدیویی از پنج «شئ» منتشر کرده که بر فراز زمین پرواز می‌کنند. این اشیا در ویدیویی دیده می‌شوند که در اصل برای ثبت هاله دور زمین هنگام عبور ایستگاه فضایی از فراز قطب جنوب گرفته می‌شد.

اما ایوان وگنر کیهان‌نوردی که در ماه آوریل وارد این آزمایشگاه معلق در فضا شده گفت: وقتی مشغول فیلم‌برداری بوده متوجه چیز غیرمنتظره‌ای شده است. او گفت: «در ویدیو پنج شئ دیدم که در کنار یکدیگر پرواز می‌کردند. در این ویدیو غیر از هاله مورد نظر چیز‌های دیگری هم مشخص است.»
 
به احتمال زیاد پنج شیئی که در این ویدیوی غیرعادی می‌بینیم ماهواره‌های استارلینکی‌اند که شرکت خصوصی اسپیس ایکس به مالکیت ایلان ماسک برای تأمین شبکه اینترنت کل زمین به فضا فرستاده است. این ماهواره‌ها در کنار یکدیگر روی مدار زمین حرکت می‌کنند و معروف‌اند به این که هنگام پرواز بسیار درخشان‌اند.
 
به همین دلیل از این شرکت بابت خراب کردن منظره دنباله‌دار نئووایز و احتمال ایجاد مزاحمت برای فضانوردان در رصد آسمان شب انتقاد‌هایی شده است.

سه‌شنبه صبح شرکت اسپیس ایکس ۵۸ ماهواره استارلینک دیگری را نیز روانه فضا کرد. این ماهواره‌ها پس از پرتاب در آرایشی بسیار نزدیک به هم حرکت می‌کنند. آقای وگنر زمان فیلم‌برداری را مشخص نکرده، اما ویدیو را حدوداً یک روز پس از پرتاب ماهواره‌های استارلینک به فضا منتشر کرده است.

البته ممکن است این اشیا اصلاً در فضا وجود خارجی نداشته باشند و آن چه دیده می‌شود صرفاً درخشندگی ناشی از بازتاب نور از پنجره‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی یا گرد و غبار روی عدسی دوربین هنگام فیلم‌برداری باشد. سرعت فیلم‌برداری وگنر یک تصویر در ثانیه بوده تا بعداً این تصاویر کنار هم قرار بگیرند و ویدیوی کامل ساخته شود. این یعنی شاید آن نور‌ها در واقع آن طور که به نظر می‌رسد حرکت نمی‌کرده‌اند.

این کیهان‌نورد در توییتی نوشته که اطلاعات را در اختیار سازمان فضایی روسیه (روسکاسموس) قرار داده و کارشناسان مشغول انجام «تحلیل‌های بیشتر» اند تا از ماهیت این اشیا مطمئن شوند. ولادیمیر اوستیمنکو سخنگوی این سازمان فضایی در تلویزیون اعلام کرده هنوز نمی‌توان با قطعیت در مورد ماهیت این اشیا اظهارنظر کرد.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس او گفت: «تا وقتی پژوهشگران روسکاسموس و محققان مؤسسه تحقیقات فضایی آموزشکده علوم روسیه نظر خود را اعلام نکرده‌اند نمی‌توان نتیجه‌گیری نهایی کرد. تصمیم گرفتیم این داده‌ها را در اختیار متخصصان بگذاریم تا نظر خود را درباره ماهیت این اشیا بیان کنند.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین