قیمت قطعات پژو ۴۰۵ در بازار چقدر است؟

قیمت قطعات پژو ۴۰۵ در بازار چقدر است؟

دینام پژو ۴۰۵ مناسب برای موتور XU۷، که توسط شرکت «عظام» ساخته می‌شود، از ۱ میلیون و ۱۰۰ تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. پمپ هیدرولیک فرمان ۴۰۵، ساخت شرکت ایرانی «امکو»، قیمت ۹۰۰ هزار تومانی دارد. بوش و پیستون این خودرو هم که توسط شرکت‌های «فرهنگ قطعه پیشتاز» و «عظام» تأمین می‌گردد، فراتر از ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
کد خبر: ۸۴۵۰۷
بازدید : ۲۲۸
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
قیمت قطعات پژو 405 در بازار چقدر است؟
 
«پژو ۴۰۵» سال هاست که در بازار خودروی ایران حضور دارد. شیر پیر فرانسوی ها، که اکنون دیگر از خط تولید شرکت «ایران خودرو» کنار گذاشته شده است، آن چنان در رگ و خون ما ایرانی‌ها رخنه کرده است که از همین حالا در نبود آن احساس دلتنگی می‌کنیم! هر چند با توجه به تعداد زیاد ۴۰۵‌های تولیدشده، سال‌ها طول می‌کشد تا چشم مان از جمال این شیر پیر محروم گردد!

همچنین ناگفته نماند که در حال حاضر، فقط تولید نسخه بنزینی “GLX” متوقف شده و مدل‌های دوگانه سوز و “SLX” همچنان با قدرت به تولید می‌رسند، چراکه یکی از بازار‌های هدف ۴۰۵ دوگانه سوز، ناوگان تاکسی‌رانی شهر‌های کشور است.
 
به هر حال، تولید پیوسته ۴۰۵ و درصد داخلی سازی بالای این محصول سبب شده قیمت قطعات یدکی آن در مقایسه با سایر خودرو‌های بازار، به شدت مقرون به صرفه و اقتصادی از آب درآید. شاید پژو ۴۰۵ خودروی پراستهلاکی به حساب بیاید و مصرف سوخت بالایی هم داشته باشد، اما در عوض، قطعات یدکی نسبتاً ارزان قیمتی دارد. به جرات می‌توان گفت که پس از پراید، ارزان‌ترین قطعات یدکی را ۴۰۵ دارد و همین موضوع، هزینه نگهداری آن را کاهش می‌دهد. به همین علت تصمیم گرفتیم گشتی در بازار قطعات خانواده ۴۰۵ بزنیم تا شناخت بهتری نسبت به قیمت‌ها پیدا کنیم.
 
قطعات فنی
سنسور دما و فشار ۴۰۵ GLX ساخت ایران است و بیش از ۲۳۰ هزار تومان قیمت دارد. سنسور میل سوپاپ ۴۰۵ از نوع وارداتی و ساخت چین، در حدود ۲۲۰ هزار تومان قیمت می‌خورد. یونیت ایموبلایزر ۴۰۵ با برند “SSAT” ساخت ایران، نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان ارزش دارد. سرسیلندر کامل ۴۰۵ برای موتور XU۷، حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آب می‌خورد. همین قطعه برای پژو ۴۰۵ دوگانه سوز کم‌تر از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. رینگ موتور ژاپنی ۴۰۵ اندکی کم‌تر از ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. اویل پمپ ۴۰۵ در مدل‌های شرکتی را با بودجه ۲۰۰ هزار تومان می‌توان خریداری کرد.
 
دینام پژو ۴۰۵ مناسب برای موتور XU۷، که توسط شرکت «عظام» ساخته می‌شود، از ۱ میلیون و ۱۰۰ تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. پمپ هیدرولیک فرمان ۴۰۵، ساخت شرکت ایرانی «امکو»، قیمت ۹۰۰ هزار تومانی دارد. بوش و پیستون این خودرو هم که توسط شرکت‌های «فرهنگ قطعه پیشتاز» و «عظام» تأمین می‌گردد، فراتر از ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
 
سوزن انژکتور ساخت «زیمنس» برای ۴۰۵، تقریباً ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پمپ بنزین ۴۰۵ همراه با فیلتر و ساخت شرکت “ML”، بیش از ۳۵۰ هزار تومان قیمت می‌خورد. استارت ۴۰۵ GLX با برند عظام در بازه ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. اما کیت کلاچ دایکن ۴۰۵ را هم از نوع وارداتی ژاپنی می‌توانید با بهایی نزدیک به ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری کنید. همین کیت کلاچ اگر ساخت داخل و با برند عظام باشد، حدود ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر است.

لنت ترمز عقب پژو ۴۰۵ را با برند «ایساکو» می‌توان از ۱۵۰ هزار تومان به بالا خریداری کرد. لنت ترمز جلو هم با برند «مدرن»، تقریباً ۱۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. واشر سرسیلندر پژو ۴۰۵ اگر تولید کشور ترکیه باشد، از جنس فلز با پنبه نسوز و انعطاف پذیر است و کمی بیش‌تر از ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد. موتور بخاری پژو ۴۰۵ ساخت امکو را هم در حدود ۲۸۰ هزار تومان می‌توان خریداری کرد. رادیاتور آب آلومینیومی ۴۰۵ ساخت «کوشش رادیاتور»، که برای سمندِ موتور پژو هم قابل استفاده است، بیش از ۶۵۰ هزار تومان قیمت می‌خورد.
 
رادیاتور کولر یا همان کندانسور ۴۰۵ نیز با همان برند کوشش رادیاتور، فراتر از ۳۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. کوئل دوبل ۴۰۵ نیز با برند ML حدود ۲۶۰ هزار تومان می‌ارزد. تسمه تایم ۴۰۵ را در برند‌های ایرانی متفرقه از ۱۷۰ تا ۲۳۰ هزار تومان می‌توان خریداری کرد. تسمه دینام ۴۰۵ از برند «پاور گریپ»، ۱۶۰ هزار تومان قیمت خورده است. میل سوپاپ ۴۰۵ ساخت فرهنگ قطعه پیشتار تقریباً ۲۲۰ هزار تومان ارزش دارد. موتور برف پاک کن ۴۰۵ با برند امکو برچسب قیمتی ۲۸۰ هزار تومانی را به خودش می‌بیند.
 
موتور فن پیچی ۴۰۵ نیز باز هم از برند امکو است و ۲۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. وایر شمع انژکتور ۴۰۵ با برند “GREEN” بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان قیمت داده می‌شود. استپر موتور ۴۰۵ از مارک «باباپارت» ساخت ایران، کمی بیش از ۱۱۰ هزار تومان می‌ارزد. دیسک ترمز چرخ جلو ۴۰۵ ساخت «فخر آریا» را تقریباً ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشند. یاتاقان متحرک استاندارد پژو نیز ۲۹۰ هزار تومان ارزش دارد.
قیمت قطعات پژو 405 در بازار چقدر است؟

قطعات تزیینی

چراغ‌های جلوی پژو ۴۰۵ GLX ساخت شرکت «فن آوران»، در هر طرف، تنها بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان قیمت دارند که از این نظر نسبت به بسیاری از خودرو‌های داخلی ارزان‌تر هستند. اگر این چراغ‌ها ساخت “SNT” باشند، اندکی گران ترند و در حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان قیمت می‌خورند.
 
نکته جالب این جاست که چراغ‌های عقب ۴۰۵، برخلاف اکثر خودروها، از چراغ‌های جلوی آن گران‌تر هستند! چراغ‌های عقب ۴۰۵ GLX با مارک SNT بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان می‌ارزند. اما با توجه به این که چراغ‌های جلوی ۴۰۵ GLX دوتکه هستند، تکه چراغ راهنمای جلو را باید به صورت جداگانه تهیه کنید.
 
این چراغ ها، که مارک SNT را بر روی خود دارند، حدود ۵۰ هزار تومان می‌ارزند. پوسته سپر جلوی پژو ۴۰۵ GLX را می‌توانید با بهای فراتر از ۳۵۰ هزار تومان خریداری کنید که البته از نوع خام است و توسط شرکت «مهرخواه» ساخته می‌شود. پوسته سپر عقب GLX هم ساخت مهرخواه است و قیمت مشابهی با سپر جلو دارد.
 
آینه‌های کناری برقی طرح قدیم ۴۰۵ در هر طرف، حدود ۱۱۰ هزار تومان می‌ارزند، اما آینه‌های طرح جدید را هم می‌توانید با موتور برقی در هر طرف، به قیمت ۱۳۰ هزار تومان تهیه کنید. آینه‌های پژو ۴۰۵ SLX هم در همین محدوده قیمتی قابل خریداری است.

به سراغ قطعات ظاهری پژو ۴۰۵ SLX می‌رویم. SLX فیس لیفتی جزئی از ۴۰۵ GLX بود که در ظاهر تفاوت‌هایی با پدر خود داشت و به جای پیشرانه XU۷ از موتور TU۵ بهره می‌برد. SLX با توجه به برخورداری از موتور TU۵، قطعات فنی گران تری دارد.
 
قطعات تزیینی آن نیز به دلیل جدید بودن، از قطعات GLX گران‌تر هستند. پروژکتور سپر جلو، که قطعه‌ای جدید در SLX به حساب می‌آید، با برند «فراز» حدود ۵۰ هزار تومان و با سایر برند‌ها همچون SNT، بیش از ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
 
چراغ جلوی ۴۰۵ SLX را اگر ساخت SNT باشد، به قیمت ۲۸۰ هزار تومان در هر سمت می‌توانید تهیه کنید. همین چراغ اگر توسط مدرن ساخته شده باشد، قیمتش به ۲۳۰ هزار تومان کاهش می‌یابد. چراغ عقب SLX با برند SNT در بازه ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت داده می‌شود.
 
اما همین چراغ با برند مدرن تا کم‌تر از ۱۰۰ هزار تومان هم فروخته می‌شود. چراغ ترمز سوم پژو ۴۰۵ SLX، که بر روی درِ صندوق عقب تعبیه شده است، از لامپ‌های LED بهره می‌برد و تقریباً ۷۰ هزار تومان قیمت دارد. سپر جلوی پژو SLX در مدل‌های رنگ دار بیش از ۲۷۰ هزار تومان قیمت می‌خورد.
 
جلوپنجره ۴۰۵ SLX را که چهره اسپرت تری نسبت به جلوپنجره GLX دارد با قیمت ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند، در حالی که، جلوپنجره رنگی GLX تقریباً نصف جلو پنجره SLX قیمت گذاری شده است! سپر عقب رنگ شده SLX گاه فراتر از ۳۰۰ هزار تومان هم قیمت می‌خورد، اما با اندکی جست و جو می‌توان این قطعه را در بازه ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان نیز خریداری کرد.
 
منبع: اسب بخار
برچسب ها: ماشین 405
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین