۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

عشق چیزی بسیار خاص است، زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه می‌شوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت.
کد خبر: ۸۴۷۶۷
بازدید : ۸۷۳۲
۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
۷ روش فراموش کردن عشق گذشته
 
عاشق شدن آسان است. شکستن قلب شما نیز آسان است. اما آیا می‌دانید قسمت سخت در این فرایند شکست و خارج شدن از عشق چیست؟ خلاص شدن از خاطراتی است که از آن شخص دوست دارید.

دلیل این است که خاطرات هرگز از بین نمی‌روند. پس از تشکیل آن‌ها، آن‌ها در قلب شما باقی می‌مانند. آن‌ها ممکن است توسط تجربیات جدید و احساسات هیجان انگیز رونویسی شوند، اما وقتی احساس دلتنگی می‌کنید می‌توانید به راحتی دوباره آن‌ها را بیرون بیاورید. بله، آن‌ها می‌دانند که چگونه در قلب، ذهن و روح شما بمانند.

در واقع، خاطرات را نمی‌توان پاک کرد، اما هنوز هم می‌توانید فراموش کنید. این به معنای خلاص شدن از شر خاطرات نیست، بلکه از بین بردن احساسات ناشی از این یادآوری‌ها است. اما چطور چنین چیزی را انجام می‌دهید؟

راه‌های فراموش کردن عشق:
در اینجا ۷ روش وجود دارد که به شما در فراموش کردن عشق کمک می‌کند و دردی را که از گذشته به وجود می‌آید را درمان کنید:
 
۷ روش فراموش کردن عشق گذشته
۱. تغییر دیدگاه:
اگر تصور می‌کنید نمی‌توانید فراموشش کنید، احتمالاً دلیلی دارد. شما اوقات فوق‌العاده‌ای را با هم گذرانده‌اید و بخش مهمی از قلبتان را به او داده‌اید. حالا که تصمیم گرفته‌اید فراموشش کنید، دیگر به آن فرد طوری که دوست دارید باشد نگاه نکنید و سعی کنید خودِ واقعی‌اش را ببینید. اگر به شما دروغ می‌گوید یا فریبتان می‌دهد و یا احساسش نسبت به شما عوض شده است باید بفهمید که این رابطه اصلاً رابطه سالمی برای شما به حساب نمی‌آید.

۲. ایجاد تجربیات جدید و معنی دار:
این ممکن است سخت‌ترین کار باشد، اما در واقع ساده‌تر از حد انتظار است. در واقع، بازدید از اماکن یا انجام فعالیت‌هایی که شما و شخص قبلی انجام داده اید، می‌تواند وحشتناک باشد. با این حال، هنگامی که شما دو نفر از هم جدا شدید، پایان جهان نیست؛ و این چیز‌ها (آن‌هایی که قبلاً آن‌ها را به اشتراک می‌گذاشتید) هنوز وجود دارد.

از این رو، شما نمی‌توانید همیشه از آن‌ها دوری کنید، زیرا آن‌ها گذشته‌ها را به شما یادآوری می‌کنند. شما فقط می‌توانید خود را از سرگرمی و هیجانی که این کار‌ها ارائه می‌دهند محروم کنید اگر سعی کنید دوباره آن‌ها را تجربه کنید. در عوض، لذت آن‌ها را با افرادی که بیشتر برای شما مهم هستند تجربه کنید.

با خانواده و دوستان خود از این مناطق به یاد ماندنی بازدید کنید. با هم عکس بگیرید، وعده‌های غذایی بخورید و از فعالیت‌های خود لذت ببرید. به این ترتیب، هنگامی که شما به عقب نگاه می‌کنید، فقط اوقات خوب را به خاطر می‌آورید، نه آن‌هایی که خاطرات تلخ را به یاد شما می‌آورند.

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته
۳. بیرون بروید:
راه دیگر فراموش کردن شخصی که دوستش دارید بیرون رفتن است. کفش ورزشی خود را بپوشید و حتی در اطراف محله خود شروع به راه رفتن کنید. این به این دلیل است که هر چه بیشتر در خانه بمانید. وقت بیشتری را صرف فکر کردن به گذشته‌ای می‌کنید که هرگز بر نمی‌گردد.

راه رفتن را شروع کنید. از دیدنی‌ها، فروشگاه‌ها، خیابان‌های شلوغ و لبخند زدن به افرادی که در طول مسیر با آن‌ها ملاقات می‌کنید لذت ببرید. برای مدتی، شخصی که قلب شما را شکسته فراموش خواهید کرد. هر چه بیشتر ذهن شما از این برخورد‌های ساده پر شود، آن خاطراتی که می‌خواهید فراموش کنید را زودتر فراموش می‌کنید.

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

۴. در مورد خاطرات خود صحبت کنید:

مردم غالباً در مورد چیز‌هایی که به خاطر می‌آورند می‌نویسند، تا بتوانند آن‌ها را حفظ کنند. در همین حال، اگر می‌خواهید فراموش کنید، بهتر است که در مورد آن‌ها ننویسید. در عوض، در مورد چیز‌هایی که به خاطر می‌آورید صحبت کنید.
دلیل این است که بر خلاف نوشتن در جایی که می‌توانید صفحات را مرور کنید، صحبت کردن در مورد خاطرات خود با صدای بلند ضبط نمی‌شود. هرچه بیشتر درباره این یادآوری‌ها به صورت کلامی بحث کنید، کمتر احساساتی می‌شوید، این کار را تا زمانی انجام دهید که دیگر نتوانید همه چیز را به یاد بیاورید. دلیلش این است که وقتی ذات خاطرات از بین رفته باشد، تمام یادآوری دیگر برای شما مهم نیست.

۵. چیز‌هایی را که به شما داده است دور بیندازید:
در اطراف اتاق خود یک نگاه بیندازید و هر چیزی را که به شما داده است پیدا کنید و آن را بیرون بریزید حتی رسید‌های نخستین فیلمی که با هم دیده اید، آن را بیرون بیاورید و دور بریزید! روابط به پایان رسیده است بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که به چیز‌هایی بچسبد که تنها یادآوری گذشته باشد. اگرچه انجام این کار سخت و حتی غیرممکن است، اما باید این کار را انجام دهید. شما باید یاد بگیرید که چگونه چیز‌ها را رها کنید، زیرا گاهی اوقات در طولانی مدت حتی اگر در ابتدا کمی صدمه دیده باشد برای شما بهتر است.

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

۶. تمام تصاویر او را حذف کنید:

بعد از دور ریختن همه هدایای او در سطل زباله، تلفن خود را باز کنید و به گالری تلفن خود بروید و تصاویر او را پاک کنید. این ممکن است وسوسه انگیز باشد که آن‌ها را نگه دارید، اما در طی فرایند فقط به خودتان آسیب می‌رسانید. اگر هنوز چیزی وجود داشته باشد که شما را در اتاق، تلفن و یا حتی ذهنتان به شما یادآوری کند، قادر به ادامه حرکت نخواهید بود.

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته
۷. خود را در اتاق حبس نکنید:
تنهایی قاتل است، بنابراین لطفا خود را در اتاق حبس نکنید. پنجره‌های خود را باز کنید و به بیرون نگاه خوبی بیندازید. جهان بدون تو پیش می‌رود، بنابراین نباید از آن عقب بمانید! تا آخر عمرتان نمی‌توانید در اتاقتان بمانید. یک حمام گرم طولانی بگیرید، به همان اندازه که نیاز دارید، راحت‌ترین لباس خود را بپوشید و سپس به بیرون بروید. شما نمی‌دانید کجا بروید؟ این بهترین قسمت است! چرا از آن فروشگاهی شروع نمی‌کنید که همیشه دوست داشتید به آن بروید؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین