کرونا و بازگشت دلفین‌های صورتی به آب‌های هنگ‌کنگ

کرونا و بازگشت دلفین‌های صورتی به آب‌های هنگ‌کنگ

رنگ صورتی کمرنگ این دلفین‌ها به دلیل رگ‌های خونی قابل مشاهده زیر پوست و نیز پوست نازک آنهاست. با شدت گرفتن گردش خون این جانوران در زیر پوست، رنگ آن‌ها از سفید به صورتی می‌گراید.
کد خبر: ۸۴۸۱۸
بازدید : ۹۵۲۶
۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۹
کرونا و بازگشت دلفین‌های صورتی به آب‌های هنگ‌کنگ
 
آب‌های ناآرام اطراف هنگ‌کنگ که محل گذر کشتی‌هاست، حالا پس از شیوع کرونا کمی آرام گرفته است. آرامش پدیدآمده جانوران کمیاب را به این مناطق کشانده و پژوهشگران از مشاهده دلفین‌های صورتی در این آب‌ها می‌گویند.

کاهش سر و صدا، آرامش آب و بهبود شرایط برای جانوران، ظاهرا باعث شده که دلفین‌های سفید و در معرض خطر چینی، دوباره به آب‌های اطراف هنگ‌کنگ بازگردند. پژوهشگران علوم دریایی دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند در مصاحبه با روزنامه‌های هنگ‌کنگ می‌گویند که این جانوران کمیاب در ماه‌های گذشته به مراتب بیش از پیش در این آب‌ها مشاهده شده‌اند.

با شیوع کرونا تردد کشتی‌های باربری و مسافری در این آب‌ها به شدت کاهش یافت. به گفته محققان، آب‌های آرام‌تر باعث می‌شوند که دلفین‌ها بتوانند در گروه‌های بزرگتری دور هم جمع شوند و تماس بیشتری با هم بگیرند.

امکان تماس بیشتر احتمال افزایش جمعیت این جانور کمیاب را هم افزایش می‌دهد. این دلفین‌ها بومی دلتای رودخانه مروارید در غرب هنگ‌کنگ هستند و در آب‌های ماکائو، تایوان و سنگاپور هم دیده می‌شوند.

رنگ صورتی کمرنگ این دلفین‌ها به دلیل رگ‌های خونی قابل مشاهده زیر پوست و نیز پوست نازک آنهاست. با شدت گرفتن گردش خون این جانوران در زیر پوست، رنگ آن‌ها از سفید به صورتی می‌گراید. به دلیل افزایش تردد کشتی‌ها، این جانوران در سال‌های گذشته کمتر در آب‌های اطراف هنگ‌کنگ مشاهده شده بودند.
 
منبع: دویچه وله
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین