کشف تمدن‌های فرا زمینی با سفر به ماه

کشف تمدن‌های فرا زمینی با سفر به ماه

"می توان ابزار‌های اپتییک را در روی ماه مستقر کرد تا از آنجا سیارات در حال چرخش به دور سایر ستارگان مشاهده و کشف شوند. ما می‌توانیم این کار را به چنان روشی انجام دهیم که از زمین یا از روی ماهواره‌ها امکان پذیر نیست.
کد خبر: ۸۵۱۳۳
بازدید : ۸۵۱۳
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۱
کشف تمدن‌های فرا زمینی با سفر به ماه
 
تسخیر ماه و ایجاد رصدخانه‌ها در این قمر طبیعی کره زمین امکان یافتن سیاره‌هایی را فراهم می‌کند که به دور ستاره‌های دیگر می‌چرخند و ممکن است تمدن‌های فرازمینی روی آن‌ها وجود داشته باشد. این مطلب را جیمز برایدنستین رئیس اداره ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده (ناسا) در جلسه گفت و شنود در کنگره آمریکا اظهار داشته است.

رئیس ناسا گفت: "می توان ابزار‌های اپتییک را در روی ماه مستقر کرد تا از آنجا سیارات در حال چرخش به دور سایر ستارگان مشاهده و کشف شوند. ما می‌توانیم این کار را به چنان روشی انجام دهیم که از زمین یا از روی ماهواره‌ها امکان پذیر نیست. "
 
بریدنشتاین خاطرنشان کرد: "هنگامی که متوجه شویم سیاره‌هایی در اطراف این ستاره‌ها وجود دارد، خواهیم توانست ارزیابی کنیم که آیا حیات می‌تواند بر روی آن‌ها وجود داشته باشد یا نه. "

با این حال، رئیس ناسا تأکید کرد که نباید سخنان وی را به منزله اعلام این نکته تلقی کرد که تمدن‌های فرازمینی واقعاً وجود دارند. وی گفت: "من احتمال نمی‌دهم که آن‌ها اکنون وجود داشته باشند، من تصوری در اینباره ندارم، اما بسیار شگفت آور است که ما قادر به مشاهده چنین مواردی خواهیم بود و کره ماه عنصری مهم برای این امر است. "

یادآور می‌شود در بهار سال ۲۰۱۹، ناسا پیش نویس برنامه آرتمیس برای تسخیر کره ماه را اعلام کرد که شامل سه مرحله خواهد بود. اولین آن‌ها (آرتمیس ۱) پرواز بدون سرنشین فضاپیمای Orion به دور ماه با کمک روی موشک SLS (Space Launch System) وبازگشت آن به زمین را در نظر می‌گیرد.
 
مرحله دوم (آرتمیس ۲) پرواز سفینه سرنشین دار به دور کره ماه است. ناسا انتظار دارد در مرحله سوم مأموریت (آرتمیس ۳) در سال ۲۰۲۴ فضانوردان را بر روی ماه فرود آورد و تقریباً در اواسط دهه ۲۰۳۰ آن‌ها را به مریخ بفرستد.

روز دوشنبه گذشته، ناسا زمانبندی به روز شده‌ای را برای برنامه تسخیر ماه خود ارائه داد. طبق آن اجرای مرحله اول این برنامه (آرتمیس ۱) برای سال ۲۰۲۱ و اجرای مرحله دوم (آرتمیس ۲) برای سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است.
 
منبع: اسپوتنیک
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین