آزمایش ماری‌جوانا با اهداف طبی در فرانسه

آزمایش ماری‌جوانا با اهداف طبی در فرانسه

هلند اولین کشور اروپایی بود که در سال ۲۰۰۳ به استفاده از ماری جوانای طبی جنبه قانونی بخشید. هم اکنون با احتساب فرانسه از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ۲۲ کشور از ماری جوانا برای درمان بیماران استفاده می‌کنند.
کد خبر: ۸۵۷۰۳
بازدید : ۸۲۴۱
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
آزمایش ماری‌جوانا با اهداف طبی در فرانسه
 
وزارت بهداشت فرانسه روز جمعه اجازه استفاده آزمایشی از ماری جوانا برای درمان بیماران را به صورت کنترل شده و با تعیین شروط محدودکننده صادر کرد.

مجلس ملی فرانسه سال گذشته با استفاده آزمایشی از ماری جوانا در روند معالجه بیماران موافقت کرده بود، اما اجرای این طرح به دلیل شیوع ویروس کرونا و پیامد‌های آن به تعویق افتاد.

وزارت بهداشت فرانسه اکنون در نظر دارد تجویز آزمایشی ماری جوانا برای سه هزار بیمار را پیش از ماه مارس سال ۲۰۲۱ (اسفند/فروردین آینده) آغاز کند.

در این طرح مصرف ماری جوانای دخانی پیش بینی نشده، اما قرار است از گیاه شاه دانه به صورت روغن، کپسول و یا برگ‌های خشک شده برای تبخیر استفاده شود. وزارت بهداشت فرانسه اجازه استفاده آزمایشی از ماری جوانا را برای بیماران مبتلا به صرع یا کسانی که از درد‌های نوروپاتی و اثرات جانبی شیمی درمانی رنج می‌برند داده است.
 
آزمایش ماری‌جوانا با اهداف طبی در فرانسه
در این طرح همچنین امکان استفاده از ماری جوانا برای بیماران مبتلا به «ام اس» یا کسانی که مراقبت تسکینی برای آن‌ها تجویز شده است وجود خواهد داشت.

مدافعان استفاده از ماری جوانای طبی از صدور اجازه استفاده آزمایشی از گیاه شاه دانه استقبال کرده اند. آن‌ها تاکید می‌کنند که این گیاه تنها یک «ماده مخدر» نیست بلکه یک «دارو» نیز محسوب می‌شود. فرانسه از ابتدای ماه گذشته جریمه ۲۰۰ یورویی برای مصرف کنندگان مواد مخدر از جمله ماری جوانا تعیین کرده است.

استفاده از ماری جوانا برای درمان بیماران در حدود ۳۰ کشور جهان جنبه قانونی یافته است. هلند اولین کشور اروپایی بود که در سال ۲۰۰۳ به استفاده از ماری جوانای طبی جنبه قانونی بخشید. هم اکنون با احتساب فرانسه از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ۲۲ کشور از ماری جوانا برای درمان بیماران استفاده می‌کنند.
 
منبع: یورو نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین