شهر سازی در کره ماه

شهر سازی در کره ماه

ژاپنی‌ها می‌خواهند در قطب جنوب ماه که قرار است در آنجا رسوبات یخی پیدا شود، کارخانه‌ای بسازند که آب حاصله را به اکسیژن و هیدروژن تجزیه و سوخت تولید کند.
کد خبر: ۸۵۷۰۹
بازدید : ۸۲۵۱
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
شهر سازی در کره ماه
 
ساتوشی کودایرا، دانشمندی از موسسه تحقیقات رادیولوژی ژاپن اعلام کرد تونل‌های گدازه عمودی در کره ماه می‌توانند به ساخت نه فقط پایگاه‌هایی برای اقامت طولانی مدت مردم بلکه شهر‌های تمام و کمال در آنجا کمک کنند.
 
وی اخیراً با گروهی از همکارانش در تحقیقات علمی شرکت کرد و در نتیجه آن مطالبی منتشر شد که طبق آن‌ها تونل‌های تشکیل شده در اعماق ماه بر اثر فوران آتشفشان در گذشته می‌توانند از ساکنان خود در برابر تشعشعات و شهاب سنگ‌ها محافظت کنند.

ساتوشی کودایرا خاطرنشان کرد: "طبق آخرین مشاهدات، مشخص شد که میزان تابش در سطح ماه بیش از ایستگاه فضایی بین المللی است و من فکر می‌کنم این نه تنها برای انسان‌ها، بلکه همچنین برای تجهیزات مشکل ایجاد می‌کند، مانع فعالیت‌های طولانی مدت انسان بوده و در برخی موارد آن را حتی غیر ممکن می‌کند".

به گفته وی، تابش در فضای باز کیهانی از هر طرف بر انسان فشار وارد کرده و این همچون پروژه Gateway حتی خطرناک‌تر است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، ایالات متحده قصد دارد ایستگاه Gateway را در مدار نزدیک کره ماه احداث کند و از شرکای خود در ایستگاه فضایی بین المللی برای شرکت در پروژه دعوت می‌کند. ژاپن نیز به این طرح علاقه نشان داد.

کودایراخاطرنشان کرد وجود غار عمودی ("لوله گدازه") در ماه وضع را تغییر می‌دهد. این دانشمند توضیح داد: "این غار نه تنها در برابر تشعشع و شهاب سنگ‌های کوچک محافظت می‌کند بلکه رژیم دمایی پایداری را نیز حفظ می‌کند. "

این محقق ژاپنی یادآوری کرد که در سال ۲۰۱۷، آژانس هوافضای JAXA داده‌هایی را منتشر کرد که طبق آن‌ها عرض "لوله گدازه" حداقل ۱۰۰ متر است و عمق آن می‌تواند به ۵۰ کیلومتر برسد.

همانطور که اخیراً توسط آژانس کیودو به نقل از JAXA گزارش شده است، ژاپن قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ کارخانه تولید سوخت را در ماه ایجاد کند تا از آن در بهره برداری بزرگ ابعاد این قمر زمین استفاده شده و همچنین هزینه حمل و نقل از کره زمین کاهش یابد.
 
ژاپنی‌ها می‌خواهند در قطب جنوب ماه که قرار است در آنجا رسوبات یخی پیدا شود، کارخانه‌ای بسازند که آب حاصله را به اکسیژن و هیدروژن تجزیه و سوخت تولید کند.
 
پیش بینی می‌شود محققان در کره ماه بتوانند در مسافت‌های تا هزاری کیلومتر حرکت کنند. متخصصان JAXA انتظار دارند از اکسیژن و هیدروژن برای تولید انرژی و به عنوان سوخت موشک و منبع انرژی در سطح ماه استفاده شود.

فرض بر این است که مقدار زیادی آب در قطب‌های ماه به صورت لایه‌های یخی در اعماق این کره انباشته شده است.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین