سونی عینک ۳ بعدی را منسوخ می‌کند

سونی عینک ۳ بعدی را منسوخ می‌کند

یک حسگر سریع، حرکات چشم شما را با سرعت میلی ثانیه ردیابی می‌کند و موقعیت مردمک چشم را در فضای سه محور عمودی، افقی و عمق احساس می‌کند.
کد خبر: ۸۵۹۹۱
بازدید : ۸۴۱۰
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
سونی عینک ۳ بعدی را منسوخ می‌کند
 
فناوری جدید نمایشگر واقعیت فضایی سونی برای دیدن اشیای سه بعدی به هیچ عینکی نیاز ندارد و این ممکن است آینده فناوری سه بعدی و واقعیت مجازی باشد.

به نظر می‌رسد باید با عینک‌های سه بعدی خداحافظی کرد تا چشمان غیر مسلح ما بتواند از تصاویر نزدیک به واقعیت پذیرایی کند.
 
فناوری سه بعدی تاکنون اختراع مفیدی بوده است، اما اکنون شرکت سونی یک نمایشگر سه بعدی ساخته است که برای تماشای تصاویر سه بعدی دیگر نیازی به استفاده از اجسام اضافی نظیر عینک‌های مخصوص و دست و پاگیر بر روی صورت نخواهد بود.

این نمایشگر به لطف فناوری سنجش چشم، حرکت چشم شما را ردیابی می‌کند و یک تصویر سه بعدی را به هر یک از آن‌ها می‌رساند. لنز میکرو نوری که روی صفحه نمایشگر قرار گرفته است، تصویر را بین چشم چپ و راست تقسیم کرده و شما را قادر می‌سازد تا اشیا را با چشم غیر مسلح به صورت سه‌بعدی ببینید.

شرکت سونی می‌گوید تمام آنچه شما نیاز دارید، چشم هایتان است.

این نمایشگر ۱۵.۶ اینچی وقتی جلوی شما قرار می‌گیرد، هنگامی که با لنز‌های آن تماس چشمی برقرار می‌کنید، چشمان شما را دنبال می‌کند و همراه با حرکت آن‌ها جابجا می‌شود و باعث می‌شود شما احساس کنید جسم موجود روی نمایشگر به صورت ۲ بعدی نیست.

یک حسگر سریع، حرکات چشم شما را با سرعت میلی ثانیه ردیابی می‌کند و موقعیت مردمک چشم را در فضای سه محور عمودی، افقی و عمق احساس می‌کند. الگوریتمی که در نمایشگر واقعیت فضایی اجرا می‌شود، به شما امکان می‌دهد تجربه بصری طبیعی و روانی به صورت سه‌بعدی بر روی صفحه مشاهده کنید.

البته به نظر نمی‌رسد که این نمایشگر فعلا در دسترس همگان قرار گیرد، چرا که با قیمت پایه ۵۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید. با این حال، این نمایشگر قرار است از ماه نوامبر به بازار عرضه شود. شرکت سونی می‌گوید: این فقط یک نمایشگر واضح‌تر با پیکسل‌های بیشتر یا صدای بهتر نیست. این یک چیز جدید است. این فناوری نیاز به رابط را از بین می‌برد و با ذهن شما هماهنگ می‌شود.

از این نمایشگر هم اکنون توسط شرکت فولکس واگن و خود سونی استفاده می‌شود. این نمایشگر به عنوان مثال به نمایش طراحی‌ها و مدل‌ها و پیش نمایش‌ها به صورت سه بعدی کمک می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین