همه چیز درباره «گیسو»؛ فصل دوم سریال عاشقانه

همه چیز درباره «گیسو»؛ فصل دوم سریال عاشقانه

سریال "گیسو" درامی معمایی با رویکرد‌های اجتماعی من جمله پولشویی است. با توجه به ساخت سریال‌های مختلفی که روابط رومانتیک در آن‌ها محور اصلی بوده، در این فصل در جهت ارتباط با مخاطب تحولی اساسی در داستان صورت خواهد گرفت. این سریال قرار است در دو فصل ۱۷ قسمتی منتشر شود.  
کد خبر: ۸۷۵۹۷
بازدید : ۶۶۲
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۵
سریال «گیسو»
 
فرادید| سریال "عاشقانه" که سال ۹۵ و ۹۶ از طریق نمایش خانگی پخش شد توانست مخاطبان زیادی را کسب کند. اما حالا فصل دوم این سریال با نام جدید "گیسو" جلوی دوربین فیلمبرداری رفته و در حال تولید است. با این حال، احتمال دارد سریال "گیسو" قبل از به پایان رسیدن تولیدش از طریق پلتفرم نماوا پخش شود.

به گزارش فرادید، فصل دوم سریال عاشقانه به کارگردانی منوچهر هادی  و تهیه کنندگی هومن کبیری در مرحله تولید قرار دارد. برخلاف تصوری که می‌شد، به جای حذف کاراکتر "گیسو ”"که "مهناز افشار" این نقش را ایفا می‌کرد، به محوری شدن این کاراکتر با تغییر نام این سریال به "گیسو" پرداخته شده و قرار است "هانیه توسلی" جایگزین او برای ایفای نقش گیسو شود.

سریال "گیسو" درامی معمایی با رویکرد‌های اجتماعی من جمله پولشویی است. با توجه به ساخت سریال‌های مختلفی که روابط رومانتیک در آن‌ها محور اصلی بوده، در این فصل در جهت ارتباط با مخاطب تحولی اساسی در داستان صورت خواهد گرفت. این سریال قرار است در دو فصل ۱۷ قسمتی منتشر شود.  

یکی از موارد جذاب سریال عاشقانه برای بینندگان، روابط دوستانه بین سهیل، رضا و پیمان بود که با پوستر‌های منتشر شده از این شخصیت‌ها به نظر می‌رسد که این روابط دوستانه همچنان پا برجاست و این سه کاراکتر همچنان موقعیت‌های جالبی را خلق خواهند کرد.

اوج جذابیت ماجرای سریال "عاشقانه" در این بود که مخاطب در انتها با مرگ گیسو روبرو شد و در قسمت پایانی مشخص شد که گیسو زنده است و حالا قصه‌ی اصلی سریال "گیسو" حول محور او می‌چرخد. شخصیت مرموز گیسو این پتانسیل را به قصه داده است که ماجرا‌های جدیدی را خلق کند. چیزی که بطور کاملا حرفه‌ای در سریال "گیسو" رخ داده این است که زندگی تمام شخصیت‌ها هر کدام به نحوی با شخصیت گیسو پیوند خورده و این جدایی به سادگی اتفاق نخواهد افتاد.

با زنده شدن گیسو قصه‌هایی تازه‌ای در راه است، عشق ناتمام گیسو به سهیل و ماجرا‌هایی که در این مسیر رخ می‌دهد، همچنین روبرو شدن پگاه با گیسو که در قسمت‌های پایانی تصور می‌شد گیسو به دست او به قتل رسیده است، همه و همه در این فصل به شکل جدیدی مخاطب را درگیر خود خواهد کرد.

در سکانسی از سریال "گیسو" شاهد بازگشت پیمان به تنهایی به ایران هستیم، همانطور که در سریال عاشقانه دیدیم، پیمان با قبول شدن در لاتاری رویای رفتن به آمریکا را در سر داشت، اما این بار بدون درسا به ایران بازگشته و در فرودگاه شاهد برخورد شدید پدر درسا با پیمان هستیم.

در این سکانس پیمان لباس‌هایی یک دست مشکی به تن دارد، آیا این امکان وجود دارد که درسا فوت کرده باشد؟ یا اینکه پیمان و درسا از هم جدا شده اند؟ این احتمال نیز وجود دارد که بهاره کیان افشار بازیگر نقش درسا در این سریال حضور ندارد و ممکن است او به طور کل از قصه حذف شده باشد.

بازی یکدست و هماهنگ بازیگران از ابتدا تا انتهای سریال "عاشقانه" یکی از مواردی بود که مخاطبان را برای دیدن ادامه‌ی سریال ترغیب می‌کرد و ارزش یک هفته انتظار کشیدن تا رسیدن قسمت بعدی را به این سریال داده بود. مطمئنا در سریال گیسو بار دیگر شاهد این بازی هماهنگ و بی نظیر بازیگران خواهیم بود.

بازیگران سریال «گیسو»
حواشیِ سریال "گیسو"

هم زمان با انتشار خبر ساخت فصل دوم سریال عاشقانه به نام "گیسو"، درمورد زمان پخش و پلتفرم پخش کننده این سریال حواشی به وجود آمده بود که در ادامه به بررسی این حواشی می پردازیم.
 
هومن کبیری، تهیه کننده سریال گیسو در گفتگو با رسانه‌ها درمورد حواشی به وجود آمده گفته بود "ما با شرکت نماوا در بهمن یا اسفند ۹۷ مذاکراتی داشتیم که منتهی به قرارداد شده بود. حدود یک سال و نیم این قرارداد ادامه داشت و در این مدت نماوا وجوهی را پرداخت کرده بود. در واقع نسبت به پروژه گیسو حق آب و گل داشت. "

او گفته بود "تیر ماه امسال این قرارداد را فسخ کردیم. شرایط اقتصادی نسبت به بهمن ۹۷ تفاوت داشت و ترجیح دادیم با هم کار نکنیم. برای همین با تفاهم طرفین قرار شد مبلغی که تا آن تاریخ پرداخت کردند به آن‌ها مرجوع شده و قرارداد لغو شود، اما بعد از حدود سه ماه و بعد از اینکه پلتفرم‌ها از هم جدا شدند، نماوا مجدد پیشنهادی به ما داد که دوباره مذاکره کردیم."

کبیری افزود: "چون یک سال و نیم پای این پروژه بودند و دوست داشتند که آن را پخش کنند، قراردادی را در آبان امسال منعقد کردیم تا پخش گیسو به نماوا برسد. این قرارداد هم به این معنی نبود که با فیلیمو مشکلی داشتیم. شرایط کار را سنجیدیم و ترجیح من این بود که با مدیران نماوا کار کنیم و این اتفاق افتاد."

وی با اشاره به اینکه عقد قرارداد با یک پلتفرم به ضرر آن‌ها نیست، گفت: "مخاطب اسم پلتفرم برایش مهم نیست و بیشتر دنبال محتوا است. وقتی یک مجموعه‌ای قابلیت لازم را چه از لحاظ کستینگ و چه از لحاظ کیفیت برای جذب مخاطب داشته باشد؛ مخاطب هم پلتفرمش را عوض می‌کند. مثل این می‌ماند که وقتی سریالی پخش می‌شود دنبالش کنیم و فرقی ندارد از شبکه یک یا دو پخش شود. "

این تهیه کننده سینما و تلویزیون گفته بود "دلالان در عرصه نمایش خانگی نفوذ کردند، اینکه ما موضوع قراردادمان با یک پلتفرم را رسانه‌ای کردیم به این دلیل بود که عده‌ای از افراد به بهانه سرمایه‌گذاری و آوردن اسپانسر خودشان را به تیم تهیه و تولید نزدیک می‌کنند و از جزئیات محرمانه سریال مطلع می‌شوند. "

او در پاسخ به، آیا با پدیده‌ای شبیه دلالی در فوتبال روبرو هستیم؟ گفته بود "بله. دقیقا دلالی است. طرف به ما می‌گوید بروم به مثلا فلان اپراتور بگویم شریک شما هستم که این فیلم را گرانتر بفروشم؟ غافل از اینکه به جز آن اپراتور مذکور به هزار جای دیگر به عنوان شریک سریال می‌روند تا برای خودشان وجهه‌ای را به دست بیاورند و سودی را از طریق دلالی به دست بیاورند. "

کبیری بیان کرد "مجوز گیسو را قبل از اختلافات میان صداوسیما و وزارت ارشاد دریافت کرده بودیم. فعلا پروژه ما درگیر ماجرای ساترا نشده است. ما مجوز را قبل از این اتفاق‌ها و از وزارت ارشاد دریافت کردیم و طبیعی است برای مجوز پخش هم، چون صادرکننده مجوز ساخت ارشاد است باید مجوز پخش هم بدهد. اما اگر نیاز باشد برای دریافت مجوز پخش به ساترا مراجعه کنیم از این بابت مشکلی نداریم و تمام قواعد ساخت را رعایت کردیم. "

هومن کبیری درمورد چالش‌های تولید سریال در دوران کرونا گفته بود "سبک کار در بخش خصوصی با تلویزیون فرق دارد. متاسفانه اتفاق‌های تلخی که سر صحنه فیلمبرداری برای هنرمندان مان رخ داد و منجر به فوت یکی از آن‌ها شد برای سریال‌های تلویزیونی بود. ولی در سریال نمایش خانگی با پروژه‌ای روبرو هستیم که ماهی چند میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند و قطعا برای اینکه پروژه با چالش‌هایی روبرو نشود بخشی را برای رعایت تمامی پروتکل‌ها در پروژه تعریف می‌کند. "

او ادامه داد "از پزشک و پرستار در سر صحنه تا رعایت تمامی پروتکل‌ها و بهداشت محیط و استفاده از ملزومات بهداشتی مثل ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده حتما رعایت می‌شود. با همه این اوصاف ما داریم در شرایطی کار می‌کنیم که این بیماری وجود دارد و اکثر جامعه را درگیر کرده است. طبیعی است که این موضوع غیرقابل اجتناب است و در پروژه ما هم چند نفر از عوامل مبتلا شدند و بعد از طی شدن دوران بیماری به کار بازگشتند. آقای گلزار هم مبتلا شدند و خوشبختانه حالشان خوب شد. ما سعی کردیم در این شرایط سخت کاری فضایی را ایجاد کنیم که هنرمندان بتوانند کار کنند. تا حد توانمان هم نسبت به سلامت آن‌ها مسئول هستیم و هر کاری که نیاز باشد انجام می‌دهیم. "

کبیری افزود "هنرمندان هم بچه نیستند و اگر قرارداد میلیاردی منعقد می‌شود دو طرف وکیل دارند و هیچ کس روی اجبار کاری را انجام نمی‌دهد. تمایل وجود دارد یک پروژه ساخته شود و عوامل هم تمایل دارند کار کنند. کسانی هم که کرونا گرفتند تا لحظه بهبودی کامل از آن‌ها حمایت کردیم. ما در زمان کرونا بیش از یک نفر را در سرویس‌ها سوار نمی‌کنیم. البته که این باعث می‌شود هزینه یک پروژه تغییر کند، ولی با تمام این‌ها وقتی پروژه‌ای را تعریف می‌کنیم موظف هستیم آن را به اتمام برسانیم. "

هومن کبیری درباره زمان پخش سریال گیسو گفته بود "در این خصوص پلتفرم‌ها تصمیم می‌گیرند که چطور اثر را پخش کنند. ما پخش انحصاری سریال را به نماوا سپردیم و آن‌ها باید درباره پخش سریال تصمیم بگیرند و فکر می‌کنم ۹۰ درصد پیش از پایان سال پخش کار انجام شود، اما بازهم احتمال دارد با برنامه‌ریزی‌هایی که دارند این اتفاق به سال ۱۴۰۰ شمسی موکول شود. "

عوامل سریال «گیسو»
عوامل و بازیگران سریال "گیسو"

هومن سیدی، محمدرضا گلزار، حسین یاری و ساره بیات بازیگرانی هستند که حضورشان در سریال "گیسو"  قطعی است، اما بازیگرانی، چون مهناز افشار، پانته آ بهرام و بهاره کیان افشار در این فصل حضور نخواهند داشت. هانیه توسلی و سانیا سالاری بازیگران زن جدیدی هستند که به سریال اضافه شده اند.
 
همچنین، فرزاد فرزین نیز به دلیل تشابه نقشش در این سریال با سریال مانکن از حضور در سریال "گیسو" انصراف داده است. بهاره رهنما، مسعود رایگان، شمسی فضل‌الهی، علیرضا زمانی نسب، آزاده ریاضی، جولیا پانلی از دیگر بازیگران این سریال هستند.

نویسندگان "علیرضا کاظمی پور، سعید جلالی" ، مدیر فیلمبرداری "محمد افسری" ، صدابردار "وحید دوزنده" ، طراح صحنه "رضا مهدی زاده" ، طراح گریم "امید گلزاده" ، طراح لباس "آرتا ماهان" ، مدیر تولید "شهاب علی بخشی" سایر عوامل سریال گیسو هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه