قتل فروشنده به دست دو برادر
در مغازه لباس فروشی اتفاق افتاد

قتل فروشنده به دست دو برادر

متهم گفت: مقتول همین‌طور که داشت من را می‌زد و بالا و پایین می‌رفت، ضربه به شاهرگش برخورد کرد. من قصد کشتن او را نداشتم و از اولیای‌دم عذرخواهی می‌کنم. برادرم در قتل نقشی نداشت.
کد خبر: ۸۸۵۸۰
بازدید : ۱۰۵۹۵
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
قتل فروشنده به دست دو برادر
 
دو برادر که متهم هستند فروشنده مغازه‌ای را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده‌اند، در حالی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند که یکی منکر قتل شد و دیگری خود را عامل قتل معرفی کرد. این پرونده یک سال قبل به جریان افتاد و ابتدا درگیری خونینی به مأموران گزارش شد.
 
زمانی که پلیس در محل حاضر شد، با جسم خونین مرد جوانی روبه‌رو شد. شاهدان درگیری به مأموران گفتند علت نزاع را نمی‌دانند؛ اما مقتول، جوانی به نام خسرو است که در مغازه لباس‌فروشی فروشنده بود. مأموران دو برادر را که در محل حادثه بودند و در درگیری حضور داشتند، شناسایی و بازداشت کردند.

بررسی‌ها نشان داد یکی از برادران به نام شاهین از سال‌ها قبل به مواد مخدر اعتیاد داشته و چندین بار هم به خاطر مواد مخدر زندانی شده و از پنج سال پیش تا یک ماه قبل از حادثه در زندان بوده و سپس آزاد شده است. همچنین معلوم شد درگیری نیز ازسوی او اتفاق افتاده و برادر دیگر برای اینکه به شاهین کمک کند، وارد درگیری شده است.
 
در نهایت بعد از بازبینی دوربین‌های مدار‌بسته و گفته‌های شهود کیفرخواست علیه دو برادر صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا اولیای‌دم که پدر و مادر مقتول بودند، از سوی خود و دو نوه‌شان درخواست صدور حکم قصاص کردند.
 
در ادامه وکیل اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: شاهین برای خرید لباس وارد مغازه شد، بر سر قیمت با صاحب مغازه جرو‌بحث کرد و درگیری بالا گرفت. سپس خسرو که در آن مغازه مشغول به کار بود، برای پایان‌دادن به درگیری وارد ماجرا شد؛ اما این‌بار شاهین که خودش چاقو داشت، برادرش را هم خبر کرد و هر دو با خسرو درگیر شدند.
 
براساس گفته شهود مقتول بعد از اینکه چاقو وارد بدنش شد، خطاب به شاهین گفت نامرد شاهرگم را زدی. همچنین ضرباتی نیز به قسمت‌های دیگر بدن خسرو خورده است که براساس گفته شهود و اظهارات متهمان و فیلم دوربین‌های مداربسته دو برادر با ضربات متعدد چاقو مقتول را زده و او را به قتل رسانده‌اند. به‌همین‌دلیل اولیای‌دم همان‌طور که گفته‌اند درخواست قصاص هر دو متهم را دارند.

در ادامه شاهین، متهم ردیف اول، در جایگاه حاضر شد. او گفت: درگیری از طرف صاحب‌کار مقتول شروع شد و آن‌ها ابتدا من را زدند. حمله کرده بودند و من از عهده خودم برنمی‌آمدم. یک‌دفعه دیدم برادرم هم آمد. برادرم آمده بود تا درگیری را تمام کند و من را نجات دهد؛ اما به او حمله کردند و زدند.
 
ضربه را من به مقتول زدم؛ البته قصد کشتن او را نداشتم. قصدم این بود که ضربه را به کتفش بزنم تا بتوانم از دست آن‌ها خلاص شوم. متهم گفت: مقتول همین‌طور که داشت من را می‌زد و بالا و پایین می‌رفت، ضربه به شاهرگش برخورد کرد. من قصد کشتن او را نداشتم و از اولیای‌دم عذرخواهی می‌کنم. برادرم در قتل نقشی نداشت.

بعد از گفته‌های شاهین برادرش شهرام در جایگاه قرار گرفت. شهرام گفت: من اتهام مشارکت در قتل را قبول ندارم. من در نزدیکی محل حادثه مغازه دارم. آدم آبرو‌داری هستم و هیچ‌گونه سابقه کیفری هم ندارم و همه زندگی‌ام فقط کار کرده‌ام.
 
روز حادثه برادرزاده کوچکم درحالی‌که به‌شدت ترسیده بود و داشت گریه می‌کرد، به مغازه آمد و گفت عمو بیا که دارند بابا را می‌کشند. من هراسان با برادرزاده‌ام به محل حادثه رفتم و دیدم عده‌ای روی سر برادرم ریخته‌اند و می‌خواهند او را بزنند و بکشند.
 
برادرم تنها بود و نمی‌توانست مقاومت کند. متهم گفت: من سعی کردم به برادرم کمک کنم و کسانی را که در درگیری بودند، کنار بزنم. آن‌ها به من و برادرم حمله کردند و هر دو ما را زدند؛ اما من ضربه‌ای نزدم و اتهامی را که به من وارد شده، قبول ندارم.
 
دوربین‌های مداربسته هم همه‌چیز را ضبط کرده است. اگر نگاه کنید، می‌بینید که من ضربه‌ای نزدم. برادرم هم چاره‌ای نداشت. بعد از گفته‌های متهمان وکلای مدافع آن‌ها در جایگاه قرار گرفتند. مریم توکلی، وکیل‌مدافع شاهین، متهم ردیف اول پرونده، در دفاعیات خود گفت:
 
موکل من قصد دفاع از خودش را داشته و قصد کشتن مقتول را نداشته است. سپس وکلای شهرام در جایگاه حاضر شدند و دفاعیات خود را ارائه دادند و آخرین دفاع از دو برادر متهم به قتل نیز از سوی دادگاه گرفته شد.

با پایان جلسه دادگاه هیئت قضات برای تصمیم‌گیری در این زمینه وارد شور شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه