ویروس کرونای انگلیسی چه علائمی دارد؟

ویروس کرونای انگلیسی چه علائمی دارد؟

محققان درباره علائم ویروس کرونا انگلیسی می‌گویند که این ویروس با تغییرات ژنتیکی که پیدا کرده رفتار‌های متفاوتی در بحث بیماری‌زایی و سرعت انتقال بیماری از خود بروز داده است و قدرت چسبندگی بیشتری به سلول‌های تنفسی پیدا کرده و از طرفی قدرت ورود این ویروس به سلول‌های تنفسی هم افزایش پیدا کرده است.
کد خبر: ۸۸۷۱۷
بازدید : ۱۳۴۹۶
۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
علائم کرونای انگلیسی
فرادید| گونه انگلیسی ویروس کرونا در حالی به سرعت در جهان شیوع می‌یابد که در طول هفته‌های گذشته امیدواری ناشی از کشف واکسن و توزیع آن جهان را در بر گرفته بود. اما حالا مردم جهان نگرانند که واکسن کرونا در برابر این جهش ویروسی ناکارمد باشد. اما محققان می‌گویند که تفاوت انگلیسی با نسخه چینی تنها در سرعت سرایت است، اما برخی از محققان می‌گویند که این جهش در حال بررسی است و باید دید که تفاوت‌های بارزتری مشاهده می‌شود یا خیر.

به گزارش فرادید، «تدروس آدهانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت درباره ویروس انگلیسی گفته است که "گونه جدید این ویروس مسری‌تر است، اما شواهدی مبنی بر مرگبارتر بودن آن وجود ندارد. "

 

او می‌گوید که جلوگیری از انتقال گونه جدید اهمیت حیاتی دارد، زیرا هر چه ویروس جدید بیشتر منتشر شود فرصت بیشتری برای جهش دارد. از طرفی «ماریا ون کرکوف»، از مقام‌های دیگر سازمان جهانی بهداشت هم گفته که محققان انگلیس در حال بررسی سرعت انتقال گونه جدید ویروس هستند. آن‌ها گفته‌اند که این ویروس با سرعت بیشتری منتقل می‌شود.

کرکوف همچنین گفته از جمله دیگر موضوعاتی که محققان در حال بررسی آن هستند این است که آیا این ویروس به ایجاد علائم شدیدتر بیماری «کووید-۱۹» یا مرگ بیشتر منجر می‌شود یا خیر.

او تاکید کرده که تا به حال شواهدی در تأیید این گزاره‌ها یافت نشده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که فرد مبتلا به گونه انگلیسی می‌تواند به طور متوسط ۱.۵ نفر را آلوده کند. این رقم برای گونه اولیه ویروس ۱.۱ بود و یان به معنی آن است که سرعت انتشار کرونای انگلیسی بیشتر است.

کرونای انگلیسی به ایران آمده؟
علائم ویروس کرونای انگلیسی فرقی با نسخه چینی دارد؟

محققان درباره علائم ویروس کرونا انگلیسی می‌گویند که این ویروس با تغییرات ژنتیکی که پیدا کرده رفتار‌های متفاوتی در بحث بیماری‌زایی و سرعت انتقال بیماری از خود بروز داده است و قدرت چسبندگی بیشتری به سلول‌های تنفسی پیدا کرده و از طرفی قدرت ورود این ویروس به سلول‌های تنفسی هم افزایش پیدا کرده است.

این دسته از محققان همچنین گفته اند که "تغییرات صورت گرفته در ویروس کرونا موجب شده تا بیماری‌زایی این نوع ویروس جدید در کودکان بیشتر باشد در حالی که کرونای فعلی که در همه دنیا همه گیر شده، کمتر کودکان را درگیر می‌کرد و در صورت درگیری هم قدرت ایجاد علائم شدید را نداشت، اما ویروس کرونای انگلیسی قدرت بیماری‌زایی بیشتری در کودکان پیدا کرده است. "

محققان می‌گویند که علائم ویروس کرونا انگلیسی کاملا به نسخه چینی شباهت دارد و تاکنون علائم جدیدی بروز نیافته است.  

دانشمندان معتقدند این شکل ویروس باعث ابتلای بیشتر افراد جوانتر می‌شود و اندکی در برابر واکسن‌ها مقاوم‌تر است. البته پژوهش‌ها هنوز برای ثابت کردن میزان خطرناک بودن این شکل جدید ویروس که ظاهرا علائم وخیم‌تری ایجاد نمی‌کند یا نیاز به درمان متفاوتی ندارد، ادامه دارد.

از طرفی سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرده که تاکنون تفاوتی در شدت کشندگی این ویروس جدید با ویروس کرونای فعلی مشاهده نشده، اما با توجه به اینکه تغییرات و رفتار‌های ویروس قابل پیش بینی نیست، این نگرانی وجود دارد که در آینده میزان کشندگی این ویروس افزایش یابد.

بر این اساس، تحقیقات دانشمندان در آمریکا، انگلیس، و دیگر نقاط جهان نشان داده است ویروس کرونای جدید باعث ایجاد علائم شدید در بیماران نمی‌شود. تحقیقات دانشمندان انگلیسی بر روی بیش از یک هزار و ۷۰۰ بیمار مبتلا به کرونا نشان می‌دهد هیچ ارتباط معناداری میان ابتلا به نوع جهش یافته ویروس و افزایش نرخ مرگ و میر یا بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.
 
با این حال تفاوت این ویروس جهش‌یافته با ویروس کرونای قبلی این است که شدیدا آلوده‌کننده‌تر است. میزان بیماری زایی و سرایت آن در حدود ۷۰ درصد تا دوبرابر بیشتر است و افراد مبتلا به این ویروس با یک تماس کوچک می توانند اطرافیان را مبتلا کنند. حتی شدت علایم آن بیشتر است اما میزان مرگ و میر آن فرقی نکرده و این نشانه خوبی است
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین