آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۰۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۹۹/۱۱/۰۸

از دیروز تا امروز ۸ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس آمار فوتی‌های کرونا، ۹۱ نفر از هم وطنانمان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
کد خبر: ۸۹۹۳۴
بازدید : ۴۰۲۸
۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
آمار کرونا در ایران
 
فرادید| متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند. به این ترتیب آمار فوتی‌های کرونا در ایران  امروز ۸ بهمن ماه به ۵۷ هزار و ۶۵۱ نفر رسید. 

سخنگوی وزرات بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۸ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۶۰۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۶۹۵ نفر از آن‌ها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۳۱۴ نفر رسید.

به گزارش فرادید؛ دکتر سیما سادات لاری، گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، گفت: در عین حال ۴۰۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که تا کنون ۹ میلیون و ۷۰ هزار و ۱۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. لاری همچنین گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۲۸ هزار و ۶۹۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تا کنون به ۱۰۰ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۸۱ نفر رسیده است. در حال حاضر (چهارشنبه ۸ بهمن ۹۹) آمریکا با بیش از ۲۶ میلیون و ۱۱ هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشور‌های هند، برزیل و روسیه در رده‌های دوم تا چهارم هستند

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۵ هزار و ۸۷۹ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۹۲ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۷۲ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۵۱۷ نفر رسیده است.

قابل توجه است که ایران در این فهرست با ۱ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر مبتلا و ۶ هزار و ۴۲۰ مبتلا جدید شانزدهمین کشور با بیشترین آمار مبتلایان کرونا در جهان است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۴۳۵ هزار و ۴۵۲ نفر (۴ هزار و ۴۵ نفر)

۲. برزیل ۲۱۸ هزار ۹۱۸ نفر (هزار و ۲۰۶ نفر)

۳. هند ۱۵۳ هزار و ۷۵۱ نفر (۱۲۷ نفر)

۴. مکزیک ۱۵۲ هزار و ۱۶ نفر (هزار و۷۴۳ نفر)

۵. بریتانیا ۱۰۰ هزار و ۱۶۲ نفر (هزار و۶۳۱ نفر)

۶. ایتالیا ۸۶ هزار و ۴۲۲ نفر (۵۴۱ نفر)

۷. فرانسه ۷۴ هزار و ۱۰۶ نفر (۴۱۷ نفر)

۸. روسیه ۷۰ هزار و ۴۸۲ نفر (۵۶۴ نفر)

۹. ایران ۵۷ هزار و ۵۶۰ نفر (۷۹ نفر)

۱۰. اسپانیا ۵۶ هزار و ۷۹۹ نفر (۵۹۲ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین