فرادید | علم و تکنولوژی

Faradeed

گزیده اخبار
پربازدید
انسان مصنوعی سامسونگ

انسان مصنوعی سامسونگ

البته واقعی‌نمایی این آواتار برای همه قانع‌کننده نبوده است و کاربران مختلف توییتر، آن‌ها را «چندش‌آور و بدهیبت» و «غیرطبیعی» خوانده‌اند.
سلول

سلول "تی" شاید همه سرطان‌ها را معالجه کند

در این شیوه ابتدا باید نمونه خون بیمار گرفته شود. سپس سلول‌های تی از آن مشتق و تغییرات ژنتیکی در آن‌ها اعمال می‌شود تا بتوانند گیرنده‌های یابنده سرطان را بسازند.
هک کردن

هک کردن "اپل" راحت‌تر می‌شود؟!

برخی بر این باورند که اپل به دنبال روش‌های جدید جهت بهبود اتصال بین دستگاه‌ها از طریق ارتباطات مستقیم ماهواره‌ای است. به طور دقیق تر، این کمپانی قصد دارد تا به وسیله تابش، داده‌ها را به دستگاه‌ها منتقل...
اپل ویژگی‌های آی‌فون جدید را لو داد

اپل ویژگی‌های آی‌فون جدید را لو داد

اما اطلاعات افشاشده توسط اپل به طور تصادفی نشان می‌دهد این بار هم دوربین و هم حسگر اثر انگشت آی‌فون در زیر نمایشگر جاسازی شده‌اند و با انگشت قابل لمس نیستند.
تغییر

تغییر "شارژرهای" آیفون

چنین اقدامی، شرکت «اپل» را مجبور خواهد کرد که سیم نورتاب خود را کنار بگذارد. این سیم که فقط برای «آیفون» استفاده می‌شود، یک «پورت» اختصاصی است و برای تلفن‌های ساخت شرکت‌های دیگر، کاربرد ندارد.
مشخصات گوشی جدید سامسونگ

مشخصات گوشی جدید سامسونگ

«رم» یا حافظه درونی این مدل پیشرفته ۱۶ گیگابایت خواهد بود که از رم اکثر لپتاپ‌های امروزی بیشتر است.انتظار می‌رود که در گوشی‌های هوشمند سری گلکسی اس ۲۰ کیفت نمایشگر، قدرت باتری و نیز کیفیت دوربین بهتر شده...
هواپیماربایی مدرن به دست تروریست‌های سایبری؟!

هواپیماربایی مدرن به دست تروریست‌های سایبری؟!

نیروی هوایی ایالات متحده طی چند سال گذشته بار‌ها هشدار داده است که در یکی از معمول‌ترین فناوری‌های کنترل ترافیک هوایی یک حفره امنیتی خطرناک وجود دارد که می‌تواند اتفاقات جبران‌ناپذیری را رقم بزند.
نمایشگر الماسی ضدضربه

نمایشگر الماسی ضدضربه

علاوه بر این باید عکس العمل این شیشه الماسی نسبت به لمس نیز بررسی شود. احتمالا برای تولید نمایشگر موبایل این شیشه با مواد دیگر مانند Gorilla Glass ترکیب شود.
جلوگیری از مزاحمت‌های جنسی با کمک ربات‌ها

جلوگیری از مزاحمت‌های جنسی با کمک ربات‌ها

الگوریتم به کار رفته آموزش داده می‌شود تا مشکلات بالقوه را شناسایی کند و سپس آن‌ها را برای یک وکیل یا مدیر منابع انسانی بفرستد تا در مورد آن تحقیق شود
بهترین مشاغل تکنولوژی در سال ۲۰۲۰

بهترین مشاغل تکنولوژی در سال ۲۰۲۰

نزدیک به نیمی از فهرست بهترین مشاغل سال ۲۰۲۰ که توسط این موسسه تهیه شده، شامل مشاغل تکنولوژی است و در صدر آن موقعیت شغلی «مهندس کاربری وب» قرار دارد.

"آمازون" در ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟

پیش‌بینی تحلیلگران این است که شرکت PillPack آمازون که مسوولیت تحویل دارو‌های مشتریان را بر عهده دارد، در سال ۲۰۲۰ رشدی محسوس را تجربه خواهد کرد و به محبوبیتی فراتر از قبل دست خواهد یافت.
چرا اینستاگرام پست‌های مربوط به سردار سلیمانی را حذف می‌کند

چرا اینستاگرام پست‌های مربوط به سردار سلیمانی را حذف می‌کند

شبکه اجتماعی اینستاگرام در زیر اکانت سردار سلیمانی اعلام کرده که آخرین پست‌های حاوی این هشتگ حذف شده‌اند، چرا که خلاف قوانین این شبکه اجتماعی هستند.