فرادید | علم و تکنولوژی

Faradeed

گزیده اخبار
پربازدید
شرکت

شرکت "زوم" و ردگیری داده‌های کاربران فیسبوک

اگر شرکت زوم به کاربران اطلاع داده بود که اقدامات امنیتی‌اش کافی نیست و می‌گذارد اطلاعات شخصی آن‌ها را طرف ثالثی بی‌اجازه ردگیری کند، کاربران... از برنامک زوم استفاده نمی‌کردند.
بهترین بازی‌های رایانه‌ای ۲۰۱۹

بهترین بازی‌های رایانه‌ای ۲۰۱۹

گیمر در این بازی وارد یک سفر بسیار سرگرم کننده می‌شود، گیمر به محض ورود به این بازی با محیط‌هایی مخروبه مواجه خواهد شد که قابلیت کنترل آن‌ها را خواهد داشت؛ شخصیت اصلی بازی می‌تواند با ذهن خود اجسام بسیار...
ساخت واکسنی که یک سال ویروس کرونا را خنثی می‌کند
 با موفقیت روی موش‌ها تست شد

ساخت واکسنی که یک سال ویروس کرونا را خنثی می‌کند

این واکسن شامل پروتئین‌هایی است که در بدن تزریق می‌شوند تا بدن آنتی‌بادی‌هایی را تولید کند که با ویروس کرونا مبارزه می‌کنند. این واکسن از طریق یک "پچ" شامل ۴۰۰ سوزن کوچک دارای قند به بدن بیمار تزریق می‌شود.
تشخیص

تشخیص " کووید-۱۹ " در ۵ دقیقه

رمز موفقیت این دستگاه، استفاده از آزمایش مولکولی است که به دنبال بخش کوچکی از RNA ویروس "SARS-CoV-۲" می‌گردد و برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ به شناسایی آن بخش می‌پردازد.
اسنپ‌چت با لنز‌های کرونایی

اسنپ‌چت با لنز‌های کرونایی

وقتی که کاربر این عدسی را فعال کرده باشد، دایره‌ای دور او پدیدار می‌شود. اگر کاربر در محیط عمومی در فاصله کم‌تر از دو متر از دیگران قرار نگیرد، این دایره سبزرنگ باقی می‌ماند، وگرنه به رنگ سرخ درمی‌آید.
درمان کرونا در ساعات اولیه
نشریه علمی Cell نتیجه موفقیت‌آمیز داروی hrsACE۲ را منتشر کرد

درمان کرونا در ساعات اولیه

این تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا می‌تواند علاوه بر ریه به صورت مستقیم در رگ‌های خونی و کلیه تکثیر شود. نتیجه کشت سلولی آزمایشگاهی نشان داده است که داروی جدید می‌تواند میزان ویروس در بافت آلوده...
تولید ماسک مخصوص ناشنوایان
ماسک‌های عادی امکان لب‌خوانی را از ناشنوایان می‌گیرد

تولید ماسک مخصوص ناشنوایان

این مشکل همزمان به این معنی است که این افراد قادر نیستند حرف افرادی را درک کنند که ماسک به صورت دارند، چون دهان آنان کاملا پوشیده می‌شود. به منظور مقابله با این نکته، لارنس ماسک‌هایی تولید کرده که در قسمت...
نزدیک شدن یک ستاره دنباله‌دار به خورشید

نزدیک شدن یک ستاره دنباله‌دار به خورشید

به گفته اخترشناسان، دنباله دار نامبرده ممکن است به درخشان‌ترین مورد در در طول ۷ سال گذشته در آسمان تبدیل شود.
مایکروسافت آنلاین می‌شود

مایکروسافت آنلاین می‌شود

شرکت مایکروسافت به‌تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که تمام رویداد‌های رسمی خود را تا ماه ژوئن سال آینده میلادی به‌صورت کاملا آنلاین برگزار خواهد کرد.
شناسایی ۵۰ نوع سرطان با یک آزمایش خون

شناسایی ۵۰ نوع سرطان با یک آزمایش خون

این تست به دنبال تغییرات جسته گریخته شیمیایی در کد ژنتیکی‌ای که از تومور‌ها به جریان خون راه پیدا می‌کند می‌گردد.
از کاوشگر خورشیدی
کاوشگر خورشیدی "پارکر" اولین کاوشگری است که به یک ستاره نزدیک شده است

از کاوشگر خورشیدی "پارکر" چه می‌دانید؟

در ابتدا قرار بود "پارکر" سال ۲۰۱۵ به فضا پرتاب شود. تاریخ پرتاب سپس تا تابستان ۲۰۱۸ به تعویق افتاد و در نهایت ۱۱ اوت به عنوان تاریخ نهایی پرتاب انتخاب شد که در آخرین لحظات به ۱۲ اوت ۲۰۱۸ موکول شد.
اپلیکیشن نشانه‌شناسی کرونا در

اپلیکیشن نشانه‌شناسی کرونا در "اپل استور"

این اپ همچنین به پزشکان کمک می‌کند تا بتوانند میان نشانه‌های کووید-۱۹ و سرفه یا سرماخوردگی فصلی تفاوت قائل شوند. همچنین به افراد کمک می‌کند تا متوجه شوند که چه چیزی باعث می‌شود حالشان بدتر شود.