فرادید | صفحه نخست - سیاست

Faradeed

مرخصی زودهنگام

مرخصی زودهنگام "حسین فریدون"

صبح روز ۲۶ تیر ۱۳۹۶ حسین فریدون به منظور تکمیل پرونده در شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت حضور یافت، اما به‌خاطر نامناسب‌بودن حال عمومی توسط آمبولانس از دادسرا به بیمارستان منتقل شد. سپس عصر همان روز با تودیع وثیقه ۵۰ میلیاردتومانی آزاد شد.
مجلس اول بهترین بود؟

مجلس اول بهترین بود؟

انتخابات اسفند سال جاری از این بابت حائز اهمیت است که در مجلس فعلی اتفاقاتی به وقوع پیوست و اعمالی از بعضی از نمایندگان سر زد که منجر به تشکیل پرونده قضائی برای آنان شد. افرادی که از فیلتر‌ها رد شده بودند؛ اما به مناسبت اعمال مجرمانه خود تحت تعقیب قرار گرفتند.
توکیو و پاریس، برجام را نجات می‌دهند؟

توکیو و پاریس، برجام را نجات می‌دهند؟

مذاکرات ایران با اروپایی‌ها ادامه پیدا می‌کند، ضمن اینکه در زمینه گام سوم کاهش تعهدات برجامی نیز پیشنهاد‌هایی مطرح شده و در مراحل آخر تصمیم‌گیری قرار داریم.
راه حل
فاصله‌گیری عربستان از روابط خصمانه با ایران

راه حل "دیپلماتیک" عربستان برابر ایران

از موضع حوثی‌ها و آتش‌بس هم استقبال می‌کنیم و اگر عربستانی‌ها در موضوع روابط با ما و حل مشکل یمن جدی هستند آن را گام مثبتی تلقی می‌کنیم.
ماجرای استعفای ظریف
ظریف در مجمع فعالان فضای مجازی مطرح کرد

ماجرای استعفای ظریف

دو سال متوالی بالاترین امتیاز جایزه نوبل را بنده داشتم. آن بنده خدا هم پاسوز ما شد. خانم موگرینی هم پاسوز ما شد. برای اینکه قرار نبود برند یک فرد را دنبال کنم، قرار بود برند ایران را دنبال کنم.
دولت ترامپ در حصار نفوذناپذیر تهران
نشنال‌اینترست: تهران به سادگی تسلیم نمی‌شود

دولت ترامپ در حصار نفوذناپذیر تهران

بر این اساس تاریخ نشان داده است تحریم‌ها بیش از تسلیم شدن، منجر به ایستادگی بیشتر ملت‌ها خواهند شد. از طرفی هر چند گزینه‌های ایران برای افزایش بار هزینه تحریم‌ها علیه آمریکا محدود است، اما تشدید خطر جنگ نشان داد هزینه تحریم‌های ایران تا چه حد برای آمریکا بالا است.
قیمت سوخت بالا می‌رود؟
در حاشیه نشست خبری رئیس جمهور

قیمت سوخت بالا می‌رود؟

پول عظیمی برای زیرساخت‌ها خرج شد. وزارت راه و شهرسازی در آن مقطع (دولت یازدهم) روی توسعه بندرگاه‌ها و راه و جاده متمرکز بود. در این دولت روی مسکن کار کردیم. وزیر مسکن تکمیل ۹۰۰ هزار مسکن را تا پایان این دولت قول داده است.
صحبت مقام معظم رهبری در دیدار با عمران خان

صحبت مقام معظم رهبری در دیدار با عمران خان

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آغازگر هیچ جنگی نبوده است، خاطرنشان کردند: البته اگر کسی شروع‌کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد.
مأموریت عمران خان در تهران
نخست‌وزیر پاکستان با هدف میانجیگری میان تهران و ریاض امروز به تهران می‌آید

مأموریت عمران خان در تهران

ما هیچ‌وقت میانجی‌ها را رد نکردیم، از «نواز شریف» نخست‌وزیر پیشین پاکستان - که به ایران آمد و ما با آغوش باز از او استقبال کردیم - گرفته تا نخست‌وزیر اندونزی که در همان زمان به ایران آمد...
عمران‌خان امروز در تهران
با هدف میانجیگری بین ایران و عربستان انجام می‌گیرد

عمران‌خان امروز در تهران

نخست‌وزیر پاکستان به درخواست عربستان سعودی و برای پیگیری ابتکاری جدید در زمینه رفع سوء‌تفاهم‌های موجود میان تهران و ریاض به تهران سفر می‌کند.
پسا‌اصلاح‌طلبی

پسا‌اصلاح‌طلبی

«جریان در راه» بیش از هر چیز یک کنشِ نقادانه و خلاقانه است؛ کنشی که با خلق و آفرینش امر نو و بدیع توأم با تماس با ناشناخته‌هایی عجین است که در آینده به بار می‌نشیند.
رشوه ۴۰۰۰ میلیاردی به خاوری

"عباس ایروانی" کیست؟

عباس ایروانی بدون احراز صلاحیت اعتباری و تودیع وثایق از طریق ارتکاب رفتار‌های مجرمانه، موفق به اخذ تسهیلات بانکی خارج از ضوابط از بانک‌های ملی، مسکن و صادرات شده و چندین شرکت واردات و تولید قطعات راه‌اندازی کرده و در‌حال‌حاضر معوقات بانکی او بیش از سه هزار میلیارد تومان است.