فرادید | صفحه نخست - جهان

Faradeed

انقلابِ الگوی مصرف جهانی در ۲۰۲۰

انقلابِ الگوی مصرف جهانی در ۲۰۲۰

بر اساس بررسی‌هایی که شرکت «پی‌دبلیوسی» پیش از شیوع بیماری از مشتریان انجام داد، تقریبا نیمی از مصرف‌کنندگان شهری اعلام کردند در راستای اتخاذ سبک زندگی بهتر، تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کرده و مصرف مکمل‌ها را در برنامه‌های غذایی خود گنجانده‌اند.
از

از "غول گچی سِرن اِباس" چه می‌دانید؟

نشانی از این که رومی‌ها این حلزون‌ها را به عنوان خوراک از فرانسه با خود به این محل آورده باشند موجود نیست، اما ذراتی از لاک حلزون‌هایی که گمان می‌شود به شکل تصادفی در میان بسته‌بندی‌هایی بار در قرن ۱۳ و ۱۴ از اروپا، به این جا منتقل شده باشند، کشف شده است.
فعالیت‌های روزانه و بیشترین خطر برای ابتلا به کرونا

فعالیت‌های روزانه و بیشترین خطر برای ابتلا به کرونا

طبق این جدول، خرید از سوپرمارکت، پیاده‌روی یا دویدن، بیرون غذا خوردن و بازی گلف همگی از جمله فعالیت‌های کم‌خطر میانه‌اند. در بریتانیا، راهنمایی‌های رسمی از دستگاه سلامت همگانی کشور می‌گوید که مردم باید تلاش کنند تا دست‌کم دو متر با افرادی که هم‌خانه‌شان نیستند، فاصله داشته باشند.
صدور اولین

صدور اولین "گذرنامه کرونا" در دانمارک

سازمان جهانی بهداشت علیه چنین گذرنامه‌هایی هشدار داده بود چرا که میزان مصونیت برای کسانی که سابقا به این بیماری مبتلا شده و بهبود یافته‌اند هنوز معلوم نیست و احتمال آن وجود دارد که فردی برای بار دوم به ویروس مبتلا شود.
طاعون دوباره شایع می‌شود؟

طاعون دوباره شایع می‌شود؟

طاعون خیارکی از بیماری‌های عفونی باکتریایی است که شیوع آن در قرن چهاردهم میلادی جان حدود پنجاه میلیون نفر را در اروپا و آسیا و آفریقا گرفت و به "طاعون سیاه" معروف شد.
افزایش احتمال وقوع یک رویارویی هسته‌ای

افزایش احتمال وقوع یک رویارویی هسته‌ای

دوم اوت پارسال، آمریکا به طور رسمی از "پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد" که در سال ۱۹۸۷ میان میخائیل گورباچف، آخرین رهبر شوروی سابق و رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا امضا شده بود، خارج شد.
رازها و شگفتی‌های

رازها و شگفتی‌های "شطرنج"

اما رفته‌رفته شطرنج جای خودش را در دل‌ها باز کرد. قرن پانزدهم این بازی در اسپانیا به محبوبیت زیادی رسید و چند صد سال بعد، در قرن نوزدهم و با شروع مسابقات بین‌المللی شطرنج قوانین و قواعد به صورت امروزی‌اش شکل گرفت.

"آنگولا" موفق در مهار کرونا!

در این کشور ۳۰ میلیونی، تاکنون تنها ۱۹ نفر در اثر کرونا جان سپرده‌اند در حالی که در کانادا با جمعیتی تقریبا مشابه، حدود ۹ هزار نفر در اثر کووید-۱۹ جان باخته‌اند.
ببر سیبری نگهبان باغ وحش را کشت

ببر سیبری نگهبان باغ وحش را کشت

متأسفانه با آن که عملیات احیا به سرعت روی این زن ۵۵ ساله انجام گرفت، اما خیلی دیر بود و در دم جان سپرد.بازدیدکنندگان و آن دسته از کارکنان باغ وحش هم که شاهد این حمله بودند تحت روان‌درمانی قرار گرفته‌اند.
تصویر/ کشف نقاشی سه و نیم میلیون پوندی

تصویر/ کشف نقاشی سه و نیم میلیون پوندی

او تک‌چهره این بانوی جوان با پیراهن مشکی و شنل را «بسیار باشکوه» توصیف کرد و گفت: این بانو «حضور بسیار پررنگ و قوی‌ای» داشته است. او افزود به نظر می‌آید این بانو «از گوشه چشم نگاه می‌کند و لبخند بسیار کم‌رنگی بر لب دارد».
شکایت

شکایت "هاروارد و ام‌آی‌تی" از دولت ترامپ

بررسی نشان می‌دهد که این تصمیم در مورد انواع خاصی از ویزا‌های صادر شده برای تحصیلات دانشگاهی صدق می‌کند. آمار دولت آمریکا نشان می‌دهد که سال گذشته، بیش از ۳۷۳،۰۰۰ از این ویزا‌ها اعطا شده است.
پساکرونایی در کار خواهد بود؟

پساکرونایی در کار خواهد بود؟

پساکرونا، بعد از کرونا، زندگی مسالمت‌آمیز با کرونا و ... این واژه‌ها ممکن است تا ماه‌های آینده بار‌ها به گوشتان برسد. بار‌ها درباره‌اش صحبت شود ممکن است گاهی شما را امیدوار کند و گاهی ناامید و غمگین، اما چه بخواهیم و چه نخواهیم کرونا فعلاً با ماست.
افزایش بیکاری بعد از موج دوم کرونا

افزایش بیکاری بعد از موج دوم کرونا

بحران بهداشت عمومی به سرعت به یک بحران بزرگ اقتصادی و اشتغال بدل شده چنان که تمامی دستاورد‌های توسعه بازار کار را در یک دهه گذشته و پس از عبور از بحران مالی سال ۲۰۰۹ از دست رفته است.