فرادید | صفحه نخست - اقتصاد

Faradeed

حذف مدل‌هایی از پراید و پژو ۴۰۵

حذف مدل‌هایی از پراید و پژو ۴۰۵

حذف هر یک از این محصول‌ها شرایط بازار را نیز تحت تاثیر قرار داده و بیش از پیش به مصرف‌کنندگان فشار می‌آورد. این مساله در ارتباط با پراید که کف قیمتی را در بازار به خود اختصاص داده بیش از پیش مشهود است.
اثر قیمت نفت در ریزش سهام
آیا سهام سزاوار ریزش است؟

اثر قیمت نفت در ریزش سهام

آن چیزی که بر بورس تهران تاثیر گذاشت عواقب این بحران به‌دلیل افت شدید قیمت نفت و فلزات بود؛ به‌طوری‌که قیمت نفت از ۱۴۰ دلار در هر بشکه طی چند ماه به کمتر از ۳۰ دلار در بشکه رسید یا قیمت فلز مس از ۸۶۰۰ دلار بر هر تن به کمتر از ۳ هزار دلار رسید.
بازگشت دلارهای صادراتی به چرخه اقتصاد؟

بازگشت دلارهای صادراتی به چرخه اقتصاد؟

صادرکنندگان می‌گویند به ما برای بازگشت ارز مهلت بیشتری بدهید؛ بنابراین واردکننده‌ای که ارز می‌خواهد هم باید به ما برای تامین ارز، مهلت بیشتری بدهد. یعنی درست همکار صادرکنندگان آن سوی کانتر نشسته و به ما فشار می‌آورد که ارز را برای واردات به آن‌ها بدهیم.
کاهش ارزش معاملات در بورس

کاهش ارزش معاملات در بورس

بررسی عملکرد بازیگران بورس نشان می‌دهد که حقوقی‌ها پس از گذشت ۶هفته جولان نقدینگی در زمین بازی سهامداران خرد، سرانجام زمین نقدینگی را به سمت خود تغییر دادند و به این ترتیب شاهد بازگشت نقدینگی به گروه بزرگان بازار بودیم.
افت غیرمنتظره قیمت دلار

افت غیرمنتظره قیمت دلار

قیمت دلار به‌طور مشخص در بیشتر مواقع در بازه ۱۱ هزار و ۳۵۰ تا ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان نوسان کرده و همین عامل موجب شده است که سوداگران تمایل زیادی برای حضور در بازار نداشته باشند، چرا که سود زیادی در آن نیست.
یکه‌تازی در بورس

یکه‌تازی در بورس

شاخص کل بورس تهران معاملات اولین روز کاری این هفته را با ریزش بیش از ۸۲۰۰ واحدی آغاز کرد و به میانه کانال ۳۰۱ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.
آینده اقتصاد ایران، رشد است یا رکود؟

آینده اقتصاد ایران، رشد است یا رکود؟

کسب وکار‌هایی که با مصرف خانوار هم سروکار دارند در کوتاه‌مدت مشکل کمتری دارند، با توجه به اینکه عمق رکود به سطح خانوار‌ها رسیده، آن‌ها هم آسیب می‌بینند.
مهلت ۴ ماهه

مهلت ۴ ماهه "FATF" به ایران

در بیانیه اخیر تاکید شده است که اگر ایران تا فوریه ۲۰۲۰ دو قانون مذکور را تصویب نکند، FATF به‌طور کامل تعلیق ایران از اقدامات متقابل را منتفی خواهد کرد. علاوه‌بر اینها، در بیانیه مذکور، ۲ اقدام مقابله‌ای جدید هم علیه ایران فعال شده است.
چگونه در بورس ماندگار بمانیم؟
الفبای ماندگاری در بازار سهام

چگونه در بورس ماندگار بمانیم؟

معامله‌گران باید آشنایی ابتدایی با تابلوی معاملات آنلاین سهام (TSETMC.com) و همچنین سامانه انتشار عملکرد مالی و غیرمالی شرکت‌ها (کدال) را داشته باشند. این سامانه‌ها به تدریج می‌توانند امکاناتی در اختیار یک معامله‌گر قرار دهند.
خانه‌های بزرگ متراژ خریدار ندارد

خانه‌های بزرگ متراژ خریدار ندارد

درحال‌حاضر مالکان آپارتمان‌های با متراژ پایین‌تر در فروش املاک خود در این بازار رخوت گرفته مشکل جدی دارند؛ چراکه دهک‌های متوسط و پایین شدیدترین ضربه را از افت قدرت خرید خود در پی جهش قیمت مسکن متحمل شده‌ا
فروش خودرو‌ با قیمت ۹۷!؟

فروش خودرو‌ با قیمت ۹۷!؟

در حال حاضر صنعت خودرو با کوهی از بدهی و زیان انباشته مواجه است که بخش زیادی از آن‌ها ریشه در سرکوب قیمت خودرو طی چند سال گذشته دارد و این موضوع خود را در ضعف بنیه قطعه‌سازان، نزولی شدن تیراژ و البته افت کیفی نشان داده و می‌دهد.
ناکامی ۸۰ میلیارد دلاری

ناکامی ۸۰ میلیارد دلاری

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سرمایه‌گذار خارجی، کیفیت مناسب دفاع از حقوق مالکیت و سرمایه‌گذاری است. اگر سرمایه‌گذار یا کارآفرین نسبت به حقوق مالکیت خود اطمینان نداشته باشد، قطعا فعالیت نخواهد کرد.
جزئیات حقوق، دستمزد و عیدی تا سال ۱۴۰۰

جزئیات حقوق، دستمزد و عیدی تا سال ۱۴۰۰

این رقم در سال ۱۳۹۸ به میزان یک میلیون و ۷۸ هزار تومان لحاظ شده بود؛ بنابراین رشد عیدی‌ها نسبت به بودجه سال قبل به میزان ۳/ ۱۱ درصد بوده است؛ بنابراین رشد عیدی‌ها در سال آینده کمتر از رشد دستمزد‌ها لحاظ شده است.