فرادید | صفحه نخست - اقتصاد

Faradeed

صعود قیمت بیت کوین و اتریوم تا کجا ادامه دارد؟

صعود قیمت بیت کوین و اتریوم تا کجا ادامه دارد؟

بسیاری از کارشناسان بازار‌های مالی معتقدند که بیت کوین در مسیر رسیدن به بلوغ قرار دارد. از این رو ابراز امیدواری می‌کنند که بیت کوین کانال‌های بسیار بالاتر از ۴۰ هزار دلار را فتح کند. از آن طرف اتریوم هم طی شبانه‌روز گذشته از سقف تاریخی خود عبور کرد و در حال خیز برداشتن برای ثبت اوج دیگری است. شماری از ناظران بازار بر این باورند که این ارز دیجیتال به‌سرعت می‌تواند از محدوده قیمتی ۱.۴۰۰ دلار عبور کند. از طرفی کارشناسان معتقدند با راه‌اندازی به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰، روند صعودی این ارز دیجیتال قوت بیشتری خواهد گرفت.
ریزش‌های فرسایشی بورس تمام شد؟

ریزش‌های فرسایشی بورس تمام شد؟

شاخص کل بورس پس از ۲۰ درصد کاهش در دی ماه، حالا بار دیگر مسیر صعودی را آغاز کرده است. در این میان فعالان بازار سهام چشم امیدی به تدوام این رشد ندارند، اما کارشناسان بازار سرمایه با این نگاه مخالف بوده اند. این دسته از کارشناسان معتقدند که بازار سهام در محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار به تعادل رسیده و ریزش جدی دیگری در کار نیست.

قیمت طلای جهانی ۹۹/۱۱/۰۲

قیمت طلا در معاملات آتی امروز ۲ بهمن، برای تحویل در ماه آوریل نیز با ۰.۲۸ درصد رشد به ۱,۸۷۱.۸۰ دلار رسید.

قیمت بیت کوین، امروز ۹۹/۱۱/۰۲

امروز ۲ بهمن ۱۳۹۹ در بازار ارز‌های دیجیتال، قیمت بین کوین با کاهش ۳.۵۷ درصدی روبه شد. به این ترتیب بهای بیت کوین به ۳۴,۹۵۲ دلار معادل ۷۵۱,۴۶۱,۰۹۹ تومان رسید.

ریزش‌­ اجاره بها در بازار مسکن

بررسی‌ها وتحقیقات میدانی همچنین نشان می‌دهد هم‌اکنون عمده فایل‌های عرضه شده به بازار اجاره با شرایط ترکیبی رهن و اجاره به متقاضیان پیشنهاد شده‌اند.

خروج موقت خرس‌ها از بورس؟!

با برخورد شاخص سهام به کف یک میلیون و ۲۱۱ هزار واحدی در ۲۰ آبان، اما شاهد چرخش روند قیمتی سهام بودیم. این شرایط تا حدودی سهامداران را امیدوار کرد.

ماه‌های پرهیجان سکه و دلار ۹۹

همچنین به‌رغم رکورد‌های کاهشی ابتدای زمستان، دو روز است که دلار و سکه در جهت افزایشی حرکت می‌کنند و این مساله انتظارات کاهشی را در بازار تا حدی تعدیل کرده است.
اقتصاد ایران در پساترامپ

اقتصاد ایران در پساترامپ

با خروج ترامپ از برجام، عملا تعهدات هسته‌ای ایران در برجام لغو و ایران از تعهدات خود در موضوع سطح غنی‌سازی، تحقیق و توسعه، حجم انباشت مواد هسته‌ای، تعداد سانتریفیوژ و تغییر ماهیت برخی از تا‌سیسات هسته‌ای عقب‌نشینی کرد که نگرانی ایران هسته‌ای را مجددا در ذهن آمریکا و متحدانش ایجاد کرده است.
جنجال استعفای حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس

جنجال استعفای حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس

چند ساعت پس از انتشار نامه استعفای رئیس سازمان بورس، برخی رسانه‌ها مدعی شدند که خبر استعفای حسن قالیباف اصل صحت ندارد. اما چیزی نگذشت که روابط عمومی سازمان بورس در گفتگو با بورس ۲۴ خبر استعفای قالیباف اصل را تایید کرد. در نهایت هم شورای عالی بورس صبح امروز تشکیل جلسه داد.

قیمت طلای جهانی ۹۹/۱۱/۰۱

در بازار معاملات آتی آمریکا، امروز ۱ بهمن ۱۳۹۹ قیمت هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به قیمت ۱۸۴۷.۳۰ دلار رسید.

قیمت بیت کوین، امروز ۹۹/۱۱/۰۱

امروز ۱ بهمن ماه، طی ۲۴ ساعت گذشته بهای بیت کوین ۱.۸۵ درصد کاهش داشته که به این ترتیب به قیمت ۳۶,۲۴۵ دلار، معادل ۷۷۹,۲۶۸,۹۱۹ میلیون تومان رسیده است.
وام ازدواج ۱۴۰ و ۲۰۰ میلیونی به چه کسانی می‌رسد؟

وام ازدواج ۱۴۰ و ۲۰۰ میلیونی به چه کسانی می‌رسد؟

بر اساس پیشنهاد کمیسیون تلفیق بودجه، وام ازدواج ۱۴۰۰ شرایط سنی دارد و بر اساس آن وام ۱۴۰ و ۲۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود. رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس در این رابطه می‌گوید: «وام ازدواج از ۵۰ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان برای افراد در شُرُف ازدواج تعیین شده است.»

ابرریزشِ دلار

ریزش بزرگ دلار در دی ماه در حالی اتفاق افتاد که در روز آخر شرایط متفاوتی بر بازار ارز و سکه حکمفرما بود و برخلاف روز‌های قبل بیشتر معامله‌گران در موقعیت خرید قرار گرفته بودند. نتیجه افزایش خریدها، برگشت دلار به کانال ۲۲ هزار تومانی با افزایش ۴۰۰ تومانی بود.

قیمت آپارتمان در مناطق ۴ و ۵ تهران

به گفته برخی واسطه‌های ملکی فعال در دو منطقه ۴ و ۵ از حدود دو ماه گذشته بازار مسکن با رکود مواجه شده و با یک تغییر رفتار در بین فروشندگان و خریداران مواجه هستیم.

ریزش بورس متوقف شد

در پایان معاملات روز سه شنبه بازار سرمایه بعد از چند روز ریزش پی در پی بالاخره شاهد رشد ناچیز شاخص کل بورس تهران بود.
پرطرفدار