فرادید | صفحه نخست - فرهنگ و هنر

Faradeed

ظهور و سقوط

ظهور و سقوط "پایتخت"

سینمای کمدی، هم در ایران هم در خارج از ایران، روی این دست شوخی‌ها حساب ویژه‌ای باز می‌کند، اما پایتخت با استاندارد‌های دیگری شکل گرفته بود؛ استاندارد‌هایی که می‌توانست حریم یک خانواده ایرانی را محترم بشمارد.
جنجالی که سریال پایتخت در سکانس پایانی به پا کرد

جنجالی که سریال پایتخت در سکانس پایانی به پا کرد

واکنش سیاسیون به سکانس‌های پایانی سریال پایتخت شبیه به یکدیگر بوده و اغلب از صداوسیما انتقاد کرده اند. محمد مهاجری تحلیلگر سیاسی اصولگرا دراین باره در توییتر خود نوشت: " آقای علی عسگری! شباهت سکانس‌های سریال پایتخت به یک فیلم فارسی (که بهروزوثوقی وگوگوش درآن بازی کردند) را هم در کنارفروش تلویزیون به توسکا به افتخاراتتان اضافه کنیم؟ آقای صداوسیما! شما که ادعا کردید مملکت را دارید اداره می‌کنید، همان فیلم گوگوش را پخش می‌کردید، بیشتر آگهی نمی‌گرفتید؟! "
روزنامه‌ها را دریابید

روزنامه‌ها را دریابید

نمی‌دانم خطابم به دولت باشد یا به ملت. هر کس صدای مرا می‌شنود علاوه بر اقشار آسیب‌پذیر اصل و فرع روزنامه‌ها را دریابد و جلوی بحران را بگیرد. شما را به خدا تا دیر نشده دریابید که غفلت موجب پشیمانی است.
بنیامین بهادری جنجال به پا کرد

بنیامین بهادری جنجال به پا کرد

همچنین خبر رسیده که شهیار قنبری از طریق وکیلش در ایران، شکایتی رسمی به مراجع قضایی تقدیم کرده تا نسبت به تغییر ترانه‌اش توسط بنیامین بهادری اعتراض کند.
هنر نتیجه فقدان است

هنر نتیجه فقدان است

یکی ممکن است آهی بکشد و با نگاهی رمانتیک و معمولی از کنار آن بگذرد و یکی هم ممکن است حافظانه بر درد‌های عمیق تاریخی اجتماعی دست بگذارد. ما در طول تاریخ، با بحران‌های عظیم و به تبع آن با خلق آثار عظیم روبه‌رو بوده‌ایم.
نوروز با کمال و ملال

نوروز با کمال و ملال

شاید به همین اعتبار مساله «ملال»، مهم و قابل اعتناست. ملال چیست و چه ممیزاتی دارد؟ فیلسوفان با طرح بحثی تحت نام «فلسفه ملال» سخن‌ها گفته‌اند و روان‌شناسان به عنوان نوعی اختلال نظر‌ها ارائه کرده‌اند.
خالق کلیپ بارش بادمجان در تهران کیست؟

خالق کلیپ بارش بادمجان در تهران کیست؟

بعد از این اتفاق یک سری استرس بود و یک سری سو استفاده کردند و قضیه را به حاشیه کشاندند. البته یک سری هم خندیدند که ما لذت بردیم و یک سری سو تفاهم هم پیش آمد که حل شد. تک و توک تماس‌هایی از بعضی از پروژه‌ها داشتم.
توصیه‌های فریزری برای کم کردنِ دور ریزِ غذا در زمانِ بحران

توصیه‌های فریزری برای کم کردنِ دور ریزِ غذا در زمانِ بحران

برای اینکه مزه نانِ تازه را تولید کنید، یک تکه از نانِ یخ‌زدایی شده را نمناک کنید و بعد داخلِ تُستر بگذارید. باگت را بعد از خارج کردن از فریزر زیر شیرِ آب گرم بگیرید و بعد در فر بگذارید. خمیر نانِ خام را نیز می‌توانید فریز کنید.
ادامه جنگ لفظی محسن تنابنده با تلویزیون؛ ماجرا چیست؟

ادامه جنگ لفظی محسن تنابنده با تلویزیون؛ ماجرا چیست؟

سانسور سریال پایتخت، تنها علت اعتراض محسن تنابنده وبرخی عوامل این سریال نبود، طولانی شدن تبلیغات در طول پخش "پایتخت" نیز باعث شد تا آن‌ها در برابر صداوسیما موضع بگیرند. در طول پخش قسمت‌های ابتدایی سریال پایتخت برنامه دوبار به دلیل پخش آگهی‌های بازرگانی قطع شد که صدای کاربران و مخاطبان "پایتخت" را هم درآورد. محسن تنابنده نیز در پاسخ به این انتقادات با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش نوشت: "دوستان پخش آگهی‌های بازرگانی بین سریال پایتخت خارج از اراده سازندگان و به عهده تلویزیون است. ما هم از حجم تبلیغ کلافه و دلخور هستیم. "
علیرضا افتخاری؛ مرد هزارچهره موسیقی

علیرضا افتخاری؛ مرد هزارچهره موسیقی

افتخاری بعد از آتش دل بنا بر فرموده پدرش، تا سه سال نخواند و بعد از سه سال با موافقت او کار‌هایی نظیر راز و نیاز با حسین علیزاده و مهروزان با محمد علی کیانی نژاد را اجرا کرد.
با کرونا تا «تهِ مدرسه»

با کرونا تا «تهِ مدرسه»

شیوع ویروس کرونا، یکی از این رویدادهاست که مردم تمام جهان را در درجات مختلف و در نسبت با موضوع‌های گوناگون دچار ترس و تردید و یا اگر مثبت بنگریم؛ آگاه و منتبه ساخته است.