فرادید | مجله زندگی - روانشناسی

Faradeed

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

۷ روش فراموش کردن عشق گذشته

عشق چیزی بسیار خاص است، زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه می‌شوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت.
از

از "نوموفوبیا" چه می‌دانید؟

متأسفانه، نوموفوبیا ارتباط مستقیمی با اختلال در خواب، خواب آلودگی در روز و عادات بهداشتی ضعیف دارد. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۲۰ در ژورنال خواب منتشر شد نشان داد که ۹۰ درصد از ۳۲۷ دانشجوی مورد بررسی، می‌توانند دارای نوموفوبیای متوسط ​​تا شدید باشند.
آزار جنسی، افزایش خطر خودکشی

آزار جنسی، افزایش خطر خودکشی

طبق بررسی‌های دیگری که انجام گرفته است بین آزار جنسی در محیط کار و اضطراب، افسردگی و فشار روانی پیوند مستقیم وجود دارد، ولی تحقیق اندکی در مورد رابطه بین آزارجنسی و خودکشی انجام گرفته است.
دانشمندان: لبخندِ اجباری واقعاً شما را شاد می‌کند

دانشمندان: لبخندِ اجباری واقعاً شما را شاد می‌کند

«پژوهش ما نشان داد وقتی شما به زور عملِ لبخند زدن را انجام می‌دهید، منطقه آمیگدال که مرکز احساسی مغز است تحریک می‌شود و انتقال‌دهنده‌های عصبی را برای تشویق وضعیت احساسی مثبت آزاد می‌کند. این کار برای سلامتی روانی افراد نقش بسیار مهمی دارد.» رویکرد «آنقدر وانمود کن تا به واقعیت تبدیلش کنی» بیشتر از آنچه که به آن بها می‌دهیم معتبر است.»
زنی که فکر می‌کرد مرغ است؛ زوآنتروپی چیست؟

زنی که فکر می‌کرد مرغ است؛ زوآنتروپی چیست؟

از سال ۱۸۵۹ تا ۲۰۱۲ تعداد ۵۶ مورد زوآنتروپی در تاریخ پزشکی ثبت شده که بیماران فکر می‌کردند سگ، شیر، ببر، کفتار، کوسه، کروکودیل، قورباغه، گربه، غاز، کرگدن، خرگوش، اسب، مار، پرنده، گراز، زنبور یا بوفالو هستند.
اضطراب به زبان ساده

اضطراب به زبان ساده

اضطراب فقط در فکر تجربه نمی‌شود بلکه در عواطف و حتی بدنمان هم تغییر‌هایی ایجاد می‌کند که محصول حس ترس و واکنش بدن به آن است.
کنترل وسوسه‌های لحظه‌ای

کنترل وسوسه‌های لحظه‌ای

با تمرین زندگی سالم‌تر در ساعات غیرکاری، می‌توانید توان و استقامت خود را تقویت کنید که در بزنگاه‌های مهم بتوانید جلوی بدترین وسوسه‌ها هم بایستید.
۹ نشانه عاشق شدن

۹ نشانه عاشق شدن

عشق می‌تواند بسیار نیرومند باشد و همه مرز‌ها و سد‌ها را از میان بردارد. پدر و مادر را ببینید که چطور فرزند خود را دوست دارند و می‌گویند هرقدر هم که کثیف باشد یا نگذارد بخوابند باز هم او را دوست دارند.