فرادید | مجله زندگی - روانشناسی

Faradeed | فرادید اخبار

روانشناسی رنگ‌ها؛ نارنجیِ پرهیجان

نمادگرایی و تلقی‌ها از رنگ نارنجی جهانی نیست، برای مثال: در ایالات متحده مردم رنگ نارنجی را با لباس زندان مرتبط می‌کنند، درحالی که در کشور‌های دیگر این رنگ به سلطنت و معنویت مرتبط است.

روانشناسی رنگ‌ها؛ سیاهِ مثبت یا منفی؟!

در واقع رنگ مشکی اصلا در چرخه رنگ نیست؛ زیرا اصلا رنگ محسوب نمی‌شود. سیاه همه رنگ‌ها را شامل می‌شود؛ یا بهتر است بگوییم حاصل جذب همه رنگ‌ها است. رنگ سیاه نور طیف‌های مختلف رنگ‌ها را جذب می‌کند.

روانشناسی رنگ‌ها؛ زردِ پرانرژی و پیچیده

رنگ زرد به سرعت جلب توجه می‌کند، اما در صورت استفاده بیش از حد، تند و خشن به نظر می‌رسد. زرد می‌تواند گرم و روشن به نظر برسد، اما هم چنین می‌تواند منجر به خستگی چشم شود.

روانشناسی رنگ‌ها؛ بنفشِ مرموز و عجیب

احساسی که هر رنگ ایجاد می‌کند، می‌تواند بر اساس تجربه و فرهنگ متفاوت باشد و بنفش یکی از رنگ‌هایی است که می‌تواند باعث احساسات، عواطف و ارتباطات متفاوت شود
چرا همیشه خسته هستیم؟

چرا همیشه خسته هستیم؟

از علل خستگی مدام می‌توان به کمبود ویتامین بی یا دی، بیماری قلبی و یا دیابت اشاره نمود. اگر همیشه بی انرژی هستید باید به پزشک مراجعه کنید.

روانشناسی؛ راز‌های پنهان شخصیت خود را آشکار کنید

کار در پس زمینه زندگی روزمره و روابط ما، مجموعه‌ای از شخصیت‌های قدرتمند است. با رویارویی، بهبود و تراز کردن هر یک از این شخصیت‌ها، ما به نوبه خود احساسات، افراد، حوادث، باور‌ها و پارادایم‌هایی را آزاد می‌کنیم که دیگر در خدمت تکامل ما نیستند
خلاقیت چيست و چگونه خلاق شويم؟

خلاقیت چيست و چگونه خلاق شويم؟

خلاقیت، توانایی قراردادن عناصر روزمره و عادی کنار هم است، به طوری که نه تنها ترکیب جدیدی حاصل شود بلکه برای افراد معنادار باشد و نحوه درک آن‌ها از دنیا را تغییر بدهد.

با تنهایی در نیمه دوم زندگی چه کنیم؟

تنهایی که از آن به عنوان دغدغه دوران میانسالی و پیری یاد می‌شود همان احساس دلمردگی و اندوه ناشی از نبود شریک زندگی، دورافتادن از جمع خانواده، دوستان و آشنایان و جدایی از دیگران است.