فرادید | مجله زندگی - رابطه

Faradeed

چطور حسادت را مهار کنیم؟

چطور حسادت را مهار کنیم؟

حسادت حس ناخوشایندی است و هیچ‌کس از آن خوشش نمی‌آید، اما هر کدام از ما در مقطعی از رابطه ممکن است آن را تجربه کنیم.

راه‌های پذیرش اشتباه؛ چگونه اشتباهتمان را بپذیریم؟

چگونه اشتباهتمان را بپذیریم؟ خیلی وقت‌ها ما اشتباه می‌کنیم. وقتی هم اشتباه می‌کنیم، معمولا فکر می‌کنیم دنیا به آخر رسیده و دیگر هیچ کاری از دست ما ساخته نیست. برای همین هم دنیا پس از هر اشتباهی برای‌مان تلخ‌تر و تاریک‌تر می‌شود. حالا دیگر خودمان را به راحتی نمی‌بخشیم و حسابی حواسمان را جمع می‌کنیم تا دوباره خطایی از ما سرنزند.
چگونه با ترس از دست دادن مقابله کنیم؟

چگونه با ترس از دست دادن مقابله کنیم؟

چگونه با ترس از دست دادن مقابله کنیم؟ در خیلی از اوقات شاهد این هستیم که در حین یا پیش از انجام کاری افکار منفی به سراغ ما می‌آیند که می توانند برای ما بسیار مخرب باشند، اما واقعیت اینجاست که علت افکار منفی چیست و چگونه باید بر آن‌ها غلبه کرد؟ یکی از این افکار منفی، ترس از دست دادن است که به آن فومو (Fear Of Missing Out- FOMO) نیز می‌گویند.

چگونه وابستگی را کم کنیم؟

چطور از وابستگی عاطفی رها شویم؟ هنگامی که شما با اتکاء به یک شخص، یک موفقیت یا یک عملکرد خوب، یا ترکیبات شکننده‌ای از این ها، شاد می‌شوید متوجه باشد که احتمالاً وابستگی عاطفی دارید. مقابله با این موضوع، ساده نیست و شما هم مقصر نیستید، ولی یک چالش حیاتی برای روبرو شدن در زندگی است.
راه‌های موثر برای کم حرف شدن؛ چگونه کم حرف بزنیم؟

راه‌های موثر برای کم حرف شدن؛ چگونه کم حرف بزنیم؟

چگونه کم حرف بزنیم؟ بسیاری از اندیشمندان و بزرگان درباره کم حرف زدن و فواید آن سخن می‌گویند و خاموشی و گزیده گویی را بر حرف زدن بیهوده ترجیح می‌دهند، برای گزیده گویی و کم کردن صحبت‌ها راهکار‌های تأثیرگذاری وجود دارد که موجب می‌شود تا علاوه بر کم صحبت کردن تأثیر سخنان شما بر روی دیگران بیشتر شود.

پیام، متن و اس ام اس تبریک عید نوروز کرونایی؛ متن های قشنگ عید ما بعد از شکست کرونا

عید نوروز امسال یک تفاوت اساسی با سال‌های گذشته دارد، تفاوتی که خیلی هم خوشحال کننده نیست و امروز تمامی مردم کشورمان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. بازگشت به دامان طبیعت و دید وبازدید وعید دیدنی جز جدایی ناپذیر عید نوروز هر سال است. اما حالا با وجود شیوع گسترده کرونا باید در خانه بمانیم و با پیام و متن ادبی و اس ام اس عید نوروز کرونایی را تبریک بگوییم و دلتنگی هامان را به گوش عزیزان مان برسانیم.  
ظهر وقت مناسبی برای جر‌ و‌ بحث است!

ظهر وقت مناسبی برای جر‌ و‌ بحث است!

کاهش انرژی و خواب‌آلودگی در زمان ناهار اجتناب‌ناپذیر است و احتمالاً باقی‌مانده زیستی تکامل در نزدیکی خط استواست که آنقدر گرم بود که مانع از فعالیت فرد در میانه روز می‌شد.
پهنای باندِ روابط ما انسان‌ها چقدر است؟
عدد دانباری چیست؟

پهنای باندِ روابط ما انسان‌ها چقدر است؟

بر‌طبق دانبار و محققان متأثر از او، قانون ۱۵۰ نفر در مورد جوامع شکارگر-گردآورنده و همینطور تعداد زیادی از گروه‌های مدرن: ادارات، محلات، انجمن‌ها، کارخانه‌ها، اردوگاه‌های مسکونی، سازمان‌های نظامی، دهکده‌های قرن‌۱۱ انگلستان و حتی فهرست کارت‌های کریسمس صادق است. کافیست تعداد افراد داخل گروه از ۱۵۰‌نفر بیشتر شود، آن‌وقت بعید است گروه برای مدت طولانی به‌صورت منسجم باقی بماند.
با قلدرهای مدرسه چگونه رفتار کنیم؟ آینده‌ قلدرها چه می‌شود؟
ارتباط آزار جنسی و قلدری در مدرسه

با قلدرهای مدرسه چگونه رفتار کنیم؟ آینده‌ قلدرها چه می‌شود؟

برخی ممکن است قلدری را کنار بگذارند –یا راه دیگری برای تخلیه خشونت خود پیدا کنند-، اما همه این شانس را ندارند. بر‌اساس یافته‌های من قلدری در مدرسه به حرفه فرد راه پیدا کند؛ یعنی فرد قلدر حرفه‌هایی را انتخاب می‌کند که این نوع رفتار‌ها در آن پاسخ می‌گیرند؛ از افسر پلیس شدن گرفته تا استاد دانشگاه و وکیل.»
از این افراد فاصله بگیرید
میخواهید شاد بمانید

از این افراد فاصله بگیرید

این افراد قادر به درک خوبی‌ها و شادی‌ها نیستند. اگر به آن‌ها بگویید که امروز روز بسیار خوبی است حتماً اتفاقی بد را برایتان زنده می‌کنند که بد بودن آن روز را اثبات کنند.
اشتباهات که رابطه عاطفی شما را به خطر می اندازد

اشتباهات که رابطه عاطفی شما را به خطر می اندازد

بسیاری از افراد اشتباهات مخرب مشابهی در روابط عاطفی خود دارند. در واقع، عقاید یکسانی در مورد رابطه‌ی عاطفی وجود دارد که افراد به زعم خود آن‌ها را درست می‌دانند، اما در حقیقت به رابطه‌ی عاطفی آن‌ها صدمه می‌زند. این ذهنیت‌های زیان بخش به دلیل تأثیر بسیار زیادی که در رابطه‌ی زوجین دارد باعث رنجش و قطع ارتباط آن‌ها می‌شود.

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

یکی از خنده‌دارترین باورهای اشتباهی که درمورد «عشق واقعی» وجود دارد این است که شما باید نیمه‌ی گمشده‌ی خود را پیدا کنید؛ یعنی یک نفر در این دنیا وجود دارد که شما را کامل می‌کند. یک رابطه‌ی خوب رابطه‌ای است که در آن تفاوت‌های زیادی که بین دو نفر وجود دارد به درستی هدایت و مدیریت شود؛ در مورد سیاست، غذا، پول، تربیت بچه‌ها و ...

عذرخواهی کردن زیاد، خوب است یا بد؟

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که زیاد عذرخواهی می کنند؟ نمی دانید؟ خب، سعی کنید وقت هایی که عذرخواهی می کنید، مچ خودتان را بگیرید. مثلا وقتی کسی به گوشی موبایلش خیره شده است به شما برخورد می کند، وقتی گارسون رستوران برای تان نوشیدنی اشتباهی می آورد یا وقتی یک نفر کیفش را روی تنها صندلی خالی مترو گذشته است، شمایید که می گویید معذرت می خواهم؟ اگر این طور است، بقیه این متن را بخوانید.
۱
پرطرفدار