فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed

اشعه‌های رادیولوژی سرطان‌زا هستند؟!

اشعه‌های رادیولوژی سرطان‌زا هستند؟!

اکثر بیماری‌ها به وسیله انجام رادیولوژی تشخیص داده می‌شوند و انجام آن اگر به صورت متعدد و با فاصله کم نباشد، خطری ندارد و می‌تواند در تشخیص زودهنگام بیماری‌ها بخصوص سرطان‌ها موثر باشد.
شیر بنوشیم یا نه؟

شیر بنوشیم یا نه؟

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که مصرف رژیم‌های غنی شده از کلسیم به مدت دو سال، تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش داده است، اما بعد از این مدت افزایش تراکم استخوان متوقف شده است.
افرادی که بعد از پیوند مغز استخوان، یک نفر دیگر شدند

افرادی که بعد از پیوند مغز استخوان، یک نفر دیگر شدند

لانگ تاکنون فهمیده که تمام دی‌ان‌ای خونش طی ۳ ماه بعد از عمل پیوند تغییر کرده‌است. ۴ سال بعد از عمل او متوجه شد که بخش‌هایی از لب‌ها و گونه‌هایش نیز حاویِ دی‌ان‌ایِ فرد اهداء‌کننده است. نمونه‌هایی که از بخش‌های مختلف بدن او گرفته شده نشان می‌دهد فقط سینه و مو‌های سرش تغییری نکرده است.
چهارجایگزین مناسب برای نوشیدنی ورزشی

چهارجایگزین مناسب برای نوشیدنی ورزشی

برخلاف نوشیدنی‌های ورزشی، آب فاقد کالری و شکر است و در ترکیب با یک رژیم غذایی سالم، آب می‌تواند هر آنچه برای تامین سوخت مورد نیاز هنگام ورزش نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.
ارتباط الکل و سرطان

ارتباط الکل و سرطان

نوشیدن یک مشروب الکلی در روز به مدت ده سال و یا دو مشروب در روز به مدت پنج سال، خطر ابتلا به سرطان روده، معده، سینه، پروستات یا مری و سایر انواع سرطان را پنج درصد افزایش می‌دهد.
زخم دیابت و روش‌های درمان

زخم دیابت و روش‌های درمان

این زخم‌ها می‌تواند شرایط دشواری را برای مبتلایان به دیابت ایجاد کند و آن‌ها را با مشکل در راه رفتن مواجه می‌کند. آشنایی با علایم و نشانه‌های این زخم‌ها بیمار دیابتی را برای درمان هر چه سریع‌تر آن آماده می‌کند.
خطرناک‌ترین مخلوقِ زمین کیست؟

خطرناک‌ترین مخلوقِ زمین کیست؟

آفریقایی‌ها باور ندارند که کروکودیل‌ها خودشان این حملات را انجام می‌دهند، آن‌ها فکر می‌کنند جادوگران روحِ این حیوانات را کنترل می‌کنند. متأسفانه، پادزهرِ عقربِ زرد برزیلی به طور کامل اثربخش نیست و برخی اوقات می‌تواند باعث آلرژی شود؛ بنابراین تصور کنید خودِ درمان می‌تواند منجر به مرگ شود. کپلک خون نوعی کرمِ انگلی به نامِ شیستوزومه است که بیماری شیستوزومیازیس (تب حلزون) را ایجاد می‌کند.

"کم‌رویی کودکان" و درمان آن

کم‌رویی دلایل مختلفی دارد؛ یکی از علل کم‌رویی، محدودیت‌های بیش از اندازه‌ای است که پدر و مادر‌ها برای کودکان خود به وجود می‌آورند. با کوچک‌ترین رفتار فرزند خود، به هر علتی مخالفت می‌کنند.
از ۲۵ سالگی به فکر کلسترول خود باشید

از ۲۵ سالگی به فکر کلسترول خود باشید

کلسترول نوعی چربی است که در بعضی غذا‌ها یافت می‌شود و در عین حال در کبد نیز ساخته می‌شود. ما برای ساخت هورمن‌هایی، چون تستوسترون و استروژن، و ویتامین دی و ترکیبات دیگر به این ماده نیاز داریم.
باید‌ها و نباید‌های اهدای خون

باید‌ها و نباید‌های اهدای خون

گروه خونی AB تنها می‌تواند به گروه خونی AB خون اهدا کند، ولی از تمام گروه‌های خون می‌تواند خون دریافت کند. گروه خونی O. به تمام گروه‌های خون می‌تواند خون اهدا کند، اما فقط می‌تواند از گروه خونی O. خون دریافت کند.
ویتامین بخورید، چاق نشوید

ویتامین بخورید، چاق نشوید

کمبود منیزیم، منجر به تقویت میل به خوردن شکلات می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف قند و افزایش استرس می‌تواند سطح منیزیم بدن را کاهش دهد. سیب زمینی، دانه ها، لبنیات، کلم بروکلی و ... منابع بزرگ منیزیم هستند.