فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed

سرفه مداوم، عامل کدام بیماری‌ها است؟

سرفه مداوم، عامل کدام بیماری‌ها است؟

عفونت‌هایی مانند برونشیت یا ذات‌الریه می‌تواند باعث سرفه حاد یا سرفه مزمن شود. این عفونت‌ها توسط ویروس‌ها، باکتری‌ها یا قارچ‌ها ایجاد می‌شوند. بسیاری از بیماران، اغلب حتی پس از رفع عفونت، سرفه را تجربه می‌کنند.
روشی برای بهبود آفت‌های دهان

روشی برای بهبود آفت‌های دهان

منظور از آفت عودکننده، زخمی است که حداقل دوبار در سال عود کند. این ضایعات بسیار دردناک هستند و گاه تحمل آن به خصوص در هنگام خوردن و صحبت کردن برای افراد مشکل است.
باید‌ها و نباید‌های

باید‌ها و نباید‌های "واکسن آنفلوآنزا"

به طور کلی افراد در معرض خطر بیماری آنفلوآنزا به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ یک گروه کسانی که بیشتر در معرض تماس با این ویروس قرار دارند که عمدتا کارکنان شاغل در مراکز بهداشتی-درمانی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها هستند.
راهکار ارتشی‌ها برای خوابیدن در دو دقیقه

راهکار ارتشی‌ها برای خوابیدن در دو دقیقه

برای آن که به خواب بروید به سه چیز نیاز دارید: اتاقی مختص خوابیدن، بدن آرام، و مهم‌تر از همه ذهن آرام. اگر مغزتان درگیر است نمی‌توانید بخوابید، بنابراین هر کاری که می‌توانید برای کند کردن ذهن بکنید، به خواب بهتر شما کمک می‌کند.
چگونه وسایل الکترونیکی را ضدعفونی کنیم؟!

چگونه وسایل الکترونیکی را ضدعفونی کنیم؟!

مقدار کمی از ماده ضدعفونی‌کننده را روی یک دستمال میکروفایبر بریزید و مواظب باشید تا رطوبت وارد فضای داخلی این وسایل نشود. تمام سطوح خارجی را که از صفحه شروع می‌کنید با دقت تمیز کنید.
از بیماری

از بیماری "کف دست" چه می‌دانید؟

اگرچه این بیماری تمایل دارد که بیشتر انگشت حلقه را درگیر کند، اما ممکن است هر کدام یا هر تعداد از انگشتان را مبتلا کند. این بیماری معمولا از انگشت حلقه شروع می‌شود و به انگشتان مجاور سرایت می‌کند.
سه درصد احتمال ابتلا به کرونا با

سه درصد احتمال ابتلا به کرونا با "ماسک زدن"

آن زمان متخصصان بیش از آن که بر ضرورت استفاده از وسایل حفاظتی شخصی توسط عموم مردم تأکید داشته باشند بر استفاده از آن‌ها توسط افرادی تأکید داشتند که در خط مقدم مبارزه با ویروس هستند.
چه کسانی سرطان گوارش می‌گیرند؟

چه کسانی سرطان گوارش می‌گیرند؟

افزودنی‌های مصنوعی باعث بروز التهاب، چاقی، بیماری‌های کبدی و دیابت نوع ۲ می‌شود و مصرف کنندگان این افزودنی‌ها ۴۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به اضافه وزن قرار دارند.
چرا ورزشکاران بی خواب می‌شوند؟

چرا ورزشکاران بی خواب می‌شوند؟

علاوه بر هورمون ملاتونین عوامل دیگری هم در بی خوابی ورزشکار دخیل هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به استرس، نوع تغذیه و جابجایی ورزشکار از یک محیط به محیط دیگر، اشاره کرد.
۱۰ دلیل پزشکی؛ چرا همیشه گرسنه‌ایم؟

۱۰ دلیل پزشکی؛ چرا همیشه گرسنه‌ایم؟

هر دو نوع دیابت این حالت کمبود قند را در بدن ایجاد می‌کنند. در واقع کسانی که دیابت دارند نباید خود را در معرض گرسنگی طولانی مدت قرار دهند، چون مشکل ساز خواهد بود.
انواع آنفلوآنزا در پاییز و تفاوت آن با کرونا

انواع آنفلوآنزا در پاییز و تفاوت آن با کرونا

برخی علایم کمک کننده وجود دارد؛ مثلا از دست دادن حس بویایی و چشایی و یا اسهال بیشتر در کرونا دیده می‌شود تا در آنفلوآنزا. یا تب بیشتر از علایم غالب آنفلوآنزاست و ممکن است در کل سیر بیماری کرونا اصلا تب بروز نکند.
هرآنچه درباره عملیات

هرآنچه درباره عملیات "احیا" باید بدانید

با استفاده از احیای قلبی ریوی (CPR) که شامل فشردن قفسه سینه به منظور حفظ جریان خون، باز نگه‌داشتن راه هوایی بیمار و تنفس مصنوعی به منظور برقراری تنفس است، می‌توان تا رسیدن اورژانس اکسیژن را برای بیمار فراهم کرد.
آنفلوآنزا گرفته‌ام یا کرونا؟
آیا این پاییز و زمستان باید نگران آنفلوآنزا هم باشیم؟

آنفلوآنزا گرفته‌ام یا کرونا؟

آنچه روشن است اینکه شیوع وسیع آنفلوآنزای فصلی همزمان با شیوع کرونا می‌تواند بیمارستان‌ها را از پا درآورد، بخصوص اگر تعداد زیادی از کارکنان درمانی یا کارکنان خانه‌های سالمندان به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا در خانه بستری شوند.