فرادید | مجله زندگی - راهنما

Faradeed | فرادید اخبار

راهنمای مدیریت گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی
وقتی تعداد زیاد گروه‌‌های مجازی مضطربمان می‌کند!

راهنمای مدیریت گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی

چت‌های گروهی، حتی پیش از همه‌گیری نیز در برخی از افراد اضطراب ایجاد می‌کردند. اما برای افرادی که قبل از همه‌گیری از چت‌های گروهی استقبال می‌کردند، کشف این نکته که در عصر فاصله گذاری‌اجتماعی، همچنان امکان رنج بردن از روابط اجتماعیِ زیادازحد وجود دارد، مایه تعجب است. اگر در زمان بحران روابط اجتماعی در گروه‌های آنلاین به ما احساس آرامش و در ارتباط بودن با دیگران را می‌دهند پس چرا این چت‌ها در برخی از ما اضطراب و خستگی مفرط ایجاد می‌کند؟

متن زیبا و پیام تبریک روز پدر، روز مرد و ولادت حضرت علی(ع)

مجموعه‌ای از اس ام اس و پیام تبریک روز پدر، پیام تبریک روز مرد، پیام تبریک ولادت حضرت علی(ع)، پیامک تبریک روز پدر ولادت حضرت علی(ع)، متن‌ها و پیام های تبریک روز پدر برای شما کاربران گرامی گردآوری کرده ایم که در ادامه تقدیم حضورتان می‌گردد.

کودکان، قربانی فضای مجازی

وقتی کودکان و نوجوانان به دنیای اینترنت ورود می‌کنند، می‌توان گفت تا حد زیادی از دنیای حقیقی خارج می‌شوند.

خوراکی‌هایی که شما را مضطرب می‌کند

برخی غذا‌هایی که می‌خوریم، ممکن است اضطراب ایجاد کند، البته نه به این معنا که برای مقابله با اضطراب باید آن‌ها را حذف کنیم، اما اگر اضطراب هنوز روی زندگی شما تاثیر می‌گذارد، این چند مواد خوراکی را کمتر مصرف کنید.
انسان‌هایی که عقاید افراطی‌ دارند، در معادلات پیچیده مغزی ناتوانند

انسان‌هایی که عقاید افراطی‌ دارند، در معادلات پیچیده مغزی ناتوانند

«افراد یا مغز‌هایی که پردازش یا برنامه‌ریزیِ اقدامات پیچیدۀ متوالی برایشان کار دشواری است، بیشتر از سایرین احتمال دارد که در دام ایدئولوژی‌های افراطی یا ایدئولوژی‌های اقتدارگرا که جهان را ساده‌سازی می‌کنند، گرفتار شوند.»
چرا ذهن‌آگاهی و مراقبه می‌تواند حال ما را بدتر کند؟

چرا ذهن‌آگاهی و مراقبه می‌تواند حال ما را بدتر کند؟

ذهن‌آگاهی اغلب به عنوان راه‌حلی برای انواع مشکلات روزمره از استرس تا اضطراب و افزایش بهروه‌روی تبلیغ شده است. اما تحقیقات نشان می‌دهد که گاهی شما می‌توانید ذهن‌آگاهی را به حد افراط انجام دهید تا جاییکه در شما اضطراب ایجاد کند. به گفته برخی کارشناسان غرق شدن در درون باعث افزایش احساس عدم تعلق به دنیای بیرون شده و ممکن است باعث شود که افراد احساس شفقت و دلسوزی را نسبت به دیگران از دست بدهند.
چگونه درجه دمای یخچال را تنظیم کنیم؟

چگونه درجه دمای یخچال را تنظیم کنیم؟

تنظیم درجه دمای یخچال در حد بالاتر و پایین‌تر می‌تواند باعث بروز صدمات مختلفی شود، اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در فصل سرما مجاز هستید تا دمای یخچال را یک درجه کمتر از حد استاندارد و در فصل گرما یک درجه بالاتر از حد استاندارد قرار دهید.

بگذاریم نوزاد گریه کند یا زود بلندش کنیم؟

گریه تنها راهِ ارتباطی نوزاد برای مثال برای درخواست غذا، امنیت و چیز‌های دیگر است. بنابراین، مراقبین نوزاد باید به گریه‌های او واکنش نشان دهند و ما به صورتِ خودکار این کار را می‌کنیم. این یافته‌ها نشان می‌دهد که والدین به صورتِ غریزی می‌دانند چه زمانی بهترین زمان برای واکنش نشان دادن به نوزاد است و هر دو، هم والد و هم نوزاد، در گذر زمان خود را با این قاعده تطبیق می‌دهند. «به نظر نمی‌رسد آن وقت که ما در جنگل و غار زندگی می‌کردیم و مجبور بودیم نوزاد را تنها در غار رها کنیم و به شکار برویم، گریه کردنِ نوزاد آسیبی به او وارد کرده باشد. این مسئله نمی‌تواند به یک گونه بسیار مقاوم آسیب بزند و ما هنوز گونه مقاومی هستیم.»
چطور کرونا به کشور‌های دیگر پرواز کرد؟
فروش آزمایش تقلبی کووید ۱۹ منفی

چطور کرونا به کشور‌های دیگر پرواز کرد؟

ماه گذشت مردی به ظن مشارکت در فروش گواهی تقلبی در فرودگاه لوتُن دستگیر شد. اخیراً مقامات فرانسوی در پاریس ۷ نفر را در فرودگاه چارلز دوگل دستگیر کردند. گفته شده که آن‌ها ۲۰۰ گواهی جعلی کرونا را در یک سیستم دیجیتالی حمل می‌کردند.

۱۲ راه طبیعی برای درمان میخچه پا

میخچه‌ها ممکن است سطحی به نظر برسند، اما معمولاً به صورت یک قیف عمیق در پوست فرو می‌روند که در صورت فشار بر روی آن درد ایجاد می‌شود.