فرادید | مجله زندگی - سلامت

Faradeed

کاهش بیماری‌های همه‌گیر با شستن دست‌ها
شستن صحیح دست‌ها ابتلا به بیماری را ۱۶ تا ۲۱ درصد کاهش می‌دهد

کاهش بیماری‌های همه‌گیر با شستن دست‌ها

‌به گفته سازمان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، شستن دست بسیار مهم است، زیرا میکروب‌ها به راحتی از دست شسته‌نشده به اشیای دیگر مانند نرده‌ها یا سطح میز منتقل می‌شوند، که به نوبه خود می‌تواند افراد دیگر را بیمار کند.
۲‌ساعت در روز خیره شدن به گوشی «خستگی دیداری» می‌آورد

۲‌ساعت در روز خیره شدن به گوشی «خستگی دیداری» می‌آورد

«توصیه ما به افرادی که نمی‌توانند گوشی تلفن همراه یا لپ‌تاپ خود را کنار بگذارند این است که حداقل به ازای هر یکساعت استفاده از این وسائل، به مدتِ دو دقیقه از آن‌ها فاصله بگیرند. یا نورِ صفحات نمایش را کمتر کنند و فاصله خود را با آن‌ها به اندازه طولِ بازو افزایش دهند.»
بامیه، ضد سرطان است

بامیه، ضد سرطان است

بامیه دارای ویتامین A,B,C که از ویتامین‌های ضروری بدن نیز است. وی گفت: بامیه برای درمان زخم‌هایی که در گلو و دهان بوجود آمده بسیار مفید عمل می‌کند.
۸ دلیل برای اینکه بیشتر راه برویم

۸ دلیل برای اینکه بیشتر راه برویم

انجام فعالیت‌های بدنی ملایم‌تر و به طور منظم و در تمام روز برای تنظیم سوخت‌و‌ساز بدن بهتر از فعالیت‌های ورزشی شدید، اما نامنظم و گاه‌به‌گاه است.
کشتن

کشتن "کروناویروس" با ماسک‌های نمکی

کروناویروس‌ها (Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مختلفی را از سرماخوردگی معمولی گرفته تا سندرم حاد و شدید تنفسی یا همان SARS (سارس) ایجاد می‌کنند.
راه سلامتی از آب می‌گذرد

راه سلامتی از آب می‌گذرد

تعادل مایعات در بدن ما توسط کلیه‌ها تنظیم می‌شود. این‌ها هستند که اطمینان می‌دهند که به اندازه کافی آب، نمک و مواد دیگر در ارگانیسم ما وجود دارد، و همچنین ما را از ته مانده‌ها و هر چیز غیر ضروری دیگر خلاص می‌کنند.
ترمیمِ «معجزه‌آسای» ریه‌های سیگاری‌های سابق
دانشمندان از وجودِ ذخیرگاهِ سلول‌های سالم در بدن خبر دادند:

ترمیمِ «معجزه‌آسای» ریه‌های سیگاری‌های سابق

نتیجه این مطالعه نشان داد از هر ۱۰ سلولِ ریه ۹ سلول در سیگاری‌های فعلی دچار جهش شده بودند و این سلول‌ها شامل سلول‌هایی که می‌توانند سرطان ایجاد کنند هم می‌شدند. اما در سیگاری‌های پیشین، بسیاری از سلول‌های آسیب‌دیده با سلول‌های جدید که شبیه سلول‌های افراد غیرسیگاری بودند، جایگزین شده بودند.
حلقه پیری؛ عامل بیماری در جوانی
عارضه چشمی که می‌تواند جوانان را به کام مرگ بکشاند

حلقه پیری؛ عامل بیماری در جوانی

اگر حلقه پیری در سنین جوان‌تر دیده شود شاید در ابتدا نشان دهنده بروز بیماری خطرناکی در فرد نباشد، اما با گذشت زمان ممکن است فرد دچار عارضه‌های قلبی- عروقی، فشار خون و مشکلات کلیوی شود.
محرومیت از خواب یک شکنجه جمعیِ اجتماعی
راز‌هایی برای داشتنِ خوابی عمیق/بخش اول

محرومیت از خواب یک شکنجه جمعیِ اجتماعی

بسیاری از ما با خوابِ ناکافی مدام در حالِ شکنجه خود هستیم. اما متوجه نمی‌شویم، زیرا درواقع خستگیِ مزمن را تشخیص نمی‌دهیم. مغز ما به قدری خسته می‌شود که حتی خستگی خودمان را احساس نمی‌کنیم. مغز‌های خسته، تجربه‌های منفی را به یاد می‌آورند و به راحتی تجربه‌های مثبت را فراموش می‌کنند. این حافظۀ گزینشی می‌تواند منجر به افسردگی شود. مطالعات متعدد نشان می‌دهند که میزانِ طلاق در کارگرانِ شب‌کار ۶ برابر بیشتر از کارگرانی است که در ساعاتِ معمول روز کار می‌کنند.
خوشمزه‌های دردسرساز

خوشمزه‌های دردسرساز

غذا‌های سرخ شده حاوی کالری و چربی‌هایی با ترانس بالا هستند و خوردن مقدار زیادی از آنها، می‌تواند تاثیر منفی روی سلامت بدن داشته باشد.