فرادید | مجله عکس - مستند

Faradeed

من، دوربینم، برادرم و سرطانِ ما
عکاسی از هوچکین

من، دوربینم، برادرم و سرطانِ ما

«وقتی تا نزدیکی مرگ می‌روی، ناگهان به این نتیجه می‌رسی که دلت می‌خواهد به کامل‌ترین وجه ممکن زندگی کنی.» «این عکس‌ها خاطراتِ دردناکی را برایم ایجاد می‌کنند؛ اما همچنین ظرفیتِ بدنِ انسان را در تحملِ چنین اوقاتِ جهنمی و دردناکی به من یادآوری می‌کنند.»
سوژه‌ها چه تغییری یافتند؟
ایماژسازانِ کاخ سفید:

سوژه‌ها چه تغییری یافتند؟

تا قبل از ریاست جمهوریِ کندی در سال ۱۹۶۱، نقشی با عنوانِ عکاسِ رسمی کاخ سفید وجود نداشت؛ به جای آن عکاسانِ نظامیِ مختلف از رویداد‌هایی مانند شام‌های رسمی یا دیدار‌های بین‌المللی عکاسی می‌کردند. همانطور که کِنِث تی. والش در کتابش با عنوانِ «خودی‌های قطعی: عکاسانِ کاخ سفید و شیوه‌ای که آن‌ها تاریخ را شکل دادند»، بیان می‌کند، این کندی بوده است که نخستین بار «به اهمیت تصاویر پی می‌برد» و سِسیل استاگتون، از شاخۀ ارتباطاتِ ارتشِ آمریکا، را انتخاب می‌کند تا دورانِ ریاست او را مستندنگاری کند.
قاب‌های زیبای دوستی؛ از حیوانات تا آدمیان
در مسابقه دوستی ۲۰۲۰:

قاب‌های زیبای دوستی؛ از حیوانات تا آدمیان

حدود ۵۰ تصویر از ۱۶۳۰۰ تصویری که از سراسر جهان به مسابقۀ دوستیِ آگورا ۲۰۲۰ فرستاده شده بودند، در فهرست نهایی قرار گرفتند. این تصاویر با موضوعِ چیستیِ دوستی از نگاهِ دوربین ثبت شده‌اند. برنده نهایی مسابقه ماه آینده معرفی خواهد شد و جایزه او ۱۰۰۰ دلارِ آمریکاست.
ولادیمیر پوتین؛ ۲۰ سال در ۲۰ قاب

ولادیمیر پوتین؛ ۲۰ سال در ۲۰ قاب

در بیست سالی که پوتین روسیه را رهبری کرد، سه رئیس جمهور در آمریکا، پنج نخست وزیر در بریتانیا و سه رئیس جمهور در ایران دوران خود را گذراندند.
تصاویر/ سفر به دریای مرده

تصاویر/ سفر به دریای مرده

دریای مرده در مرز بین اردن و فلسطین قرار دارد و از این جهت میان مردم جهان مشهور است که آب آن خاصیت درمانی دارد.
تصاویر/ سفر به آلاسکا

تصاویر/ سفر به آلاسکا

این منطقه به خاطر حیات وحش، آب و هوای پاک، مناظر دیدنی و طبیعت بکر و دست نخورده و دریایی که حفاظت شده است، معروف است
تصاویر/ عکاس نجوم سال ۲۰۱۹

تصاویر/ عکاس نجوم سال ۲۰۱۹

این مسابقه که امسال برای یازدهمین سال متوالی برگزار می‌شود، با دریافت بیش از ۴۶۰۰ عکس از عکاسان غیرحرفه‌ای و حرفه‌ای، رکورد ثبت کرد. برندگان این مسابقه روز ۱۲ سپتامبر در موزه ملی دریایی بریتانیا اعلام خواهد شد. یکی از شرکت کنندگان در این مسابقه، عکاسی ایرانی است که نمایی از کهکشان راه شیری را بر فراز بندر شرفخانه در ارومیه ثبت و ارسال کرده است.
تصاویر/ سفر به سوکوترا

تصاویر/ سفر به سوکوترا

این جزیره در طول میلیون‌ها سال از زمین‌های اطراف خو د. جدا شده است و اکنون دارای تنوع زیستی فوق العاده و کم نظیری است.
تصاویر/ سفر به

تصاویر/ سفر به "داناکیل" اتیوپی

در شمال اتیوپی، دشت وسیع و بیابانی بزرگ به نام "داناکیل" قرار دارد که ۱۲۵ متر زیر سطح دریاست و یکی از گرم‌ترین و پرمخاطره‌ترین مکان هایر دنیاست.
تصاویر/ بلندترین مجسمه های جهان

تصاویر/ بلندترین مجسمه های جهان

با نمایش مجسمه‌ی (Sardar Vallabhbhai Patel) برای اولین بار درهند، نام جدیدی وارد لیست بلندترین مجسمه‌های دنیا شد که رتبه اول را به خود اختصاص داد.