فرادید | سینما - تلویزیون

Faradeed

حاشیه‌های صداوسیما که دامن حیاتی را گرفت

حاشیه‌های صداوسیما که دامن حیاتی را گرفت

گوینده خبر موظف است هر متنی را که به او بدهند بخواند و اگر این کار را نکند، از وظیفه خود تخطی کرده است؛ بنابراین مقصر حیاتی نیست، بلکه مقصر کسانی هستند که این متن‌ها را می‌نگارند و فکر می‌کنند باید خشونت مطبوعاتی را به صداوسیما راه بدهند.
گاف به سبک تلویزیون

گاف به سبک تلویزیون

بهترین کار، استفاده تلویزیون از افرادی است که صاحب تجربه هستند. نوع دعوت برنامه‌ساز از میهمان هم به برنامه‌ساز برمی‌گردد.
سریال کمدی علی ملاقلی‌پور

سریال کمدی علی ملاقلی‌پور

طرح این فیلمنامه سال گذشته به تایید شبکه سه سیما رسید و نگارش آن در مجموعه «باشگاه فیلم سوره» و توسط محسن ملکی و حسین حقیقی آغاز شد. این سریال یک کمدی پرانرژی اجتماعی خواهد بود که سعی می‌کند به مسائل روز جوانان بپردازد.

"ترور خاموش" سریالی که می‌خواهد گاندو باشد!

می‌دانستیم تماشاگران به کار‌های معمایی که به آسیب‌های اجتماعی شامل طلاق و حاشیه‌نشینی و مواد مخدر می‌پردازد، علاقه‎مند هستند. تنها باید تلاش می‌کردیم سریال باکیفیتی ارایه دهیم.
ماراتن ۲۴ میلیونی عصر جدید

ماراتن ۲۴ میلیونی عصر جدید

وزیر ارشاد نوشت عصرجدید فرصت دورهمی ملی و خانوادگی است. مرجعیت رسانه‌ای و انسجام اجتماعی به این برنامه‌ها نیازمند است.
دومینوی قتل و جنایت در
بوی آزارنده باران

دومینوی قتل و جنایت در "بوی باران"

بله، حتی همه حق دارن فیلم بسازن. ولی شما حق ندارید با یک علامت منهای ۱۸سال مضحک ناگهانی میانه سریال از شبکه ملی پخشش کنید!
بلوای شوخی حسین کلهر
صحبت‌های مجری پرسپولیسی شبکه سه، تهدید استقلال و اعتراض استقلالی‌ها

بلوای شوخی حسین کلهر

به مسئولان استقلال توصیه می‌کنم اگر این لوگو به مزایده گذاشته شد و خواستند لوگوی جدید طراحی کنند، این‌قدر سوراخ در لوگو نگذارند و کاری کنند سوراخ‌هایش کم شود.
روح
حذف بعد از جنجال استندآپ کمدی؟

روح "باباپنجعلی" در پایتخت!

این کاراکتر در چند سری اخیر نه تاثیری در روند رخداد‌ها داشته، نه شوخی‌های جذابی پیرامون کاراکترش نوشته شده است و نه این‌که بداهه‌پردازی‌های بازیگرش توانسته آب‌ورنگی به این شخصیت بی‌رنگ بدهد.
حذف سریال‌های ستاره‌دار؛ سریال

حذف سریال‌های ستاره‌دار؛ سریال "گلیه‌وا" به خاطر ستاره اسکندری پخش نمی‌شود؟

اگرچه تا‌به‌حال چندین‌بار پخش این سریال به تعویق افتاده است، اما خیلی‌ها، عدم پخش آن را به ماجرای ستاره اسکندری ربط داده‌اند؛ ماجرایی که اواخر خردادماه بعد از انتشار یک فیلم بدون حجاب در خارج از ایران شروع شده بود.
صدا و سیما را تقلیدشان بر باد داد
تلویزیون در کپی‌کاری ید طولایی پیدا کرده است، طوری که دیگر کسی از این سازمان انتظار ایده‌پردازی ندارد

صدا و سیما را تقلیدشان بر باد داد

تلویزیون هر روز از خلاقیت و نوآوری دورتر می‌شود، انگار دور دور کپی‌کارهاست و آن‌ها سخت مشغول کارند، برنامه‌های‌شان هم از حمایت‌های مالی، تبلیغاتی و باکس‌های پربیننده برخوردار است.
تلویزیون تیشه به ریشه خود نزند

تلویزیون تیشه به ریشه خود نزند

آنقدر ندانم‌کاری کرد، آنقدر کار را به دست غیر متخصصان سپرد و رفتار یکجانبه و انحصارطلبانه در پیش گرفت که بین مردم از رسانه ملی به رسانه میلی تغییر نام داد و حتی صدای معتقدان به انقلاب و نظام و اسلام را در آورد.
یک‌بار دیگر هفت؛ یک‌بار دیگر حاشیه‌های مسعود فراستی
یک برنامه سینمایی که با سینما قهر است

یک‌بار دیگر هفت؛ یک‌بار دیگر حاشیه‌های مسعود فراستی

ناگهان دوباره ترمز برید و زد به جاده خاکی و فیلم «شبی که ماه کامل شد» را «ضد امنیتی، خائنانه، ضد ملی و ضد انسانی که از یک تروریست ضد ملی دفاع می‌کند» نامید و البته یکی از اقوام سیستان را نیز «قوم لعنتی»؛ تا جنجالی بزرگ را کلید بزند.
خطر از بیخ گوش رامبد گذشت!

خطر از بیخ گوش رامبد گذشت!

دیروز روابط عمومی سازمان سینمایی به رسانه‌ها اعلام کرد که پروانه ساخت فیلم سینمایی «سال نو» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی رامبد جوان از شورای پروانه ساخت مجوز گرفته است.
حذف رسمی رامبد جوان از کنداکتور شبکه نسیم

حذف رسمی رامبد جوان از کنداکتور شبکه نسیم

این بار نوبت به رامبد جوان رسید که حاشیه‌های سفرش به کانادا همچنان ادامه دارد و همین حاشیه‌ها مدیران رسانه ملی را مجاب کرده که در کنداکتور برنامه‌هایشان، جایی برای بازپخش برنامه‌های رامبد جوان، یعنی «خندوانه» و «قاچ» نباشد.
۱