فرادید | سینما - تلویزیون

Faradeed

چرا

چرا "علی صبوری" به تلویزیون رفت؟!

در چنین وضعیتی، اقدام مدیران شبکه ۳ و عقد قرارداد، آن هم به صورت طولانی‌مدت با چهره‌ای جوان و بااستعداد مثل علی صبوری، قابل تحسین است. پیشتر در «خنداننده شو» دیده‌ایم که صبوری، دارای لوازم اولیه برای تبدیل شدن به یک ستاره کمدی است.
سریال

سریال "جشن سربرون"؛ روایت دوران قبل از مشروطه

سریال «جشن سربرون» مجموعه‌ای ٣٠ قسمتی به تهیه‌کنندگی حسن نجاریان و کارگردانی مجتبی راعی است. این مجموعه به سفارش سیما فیلم تولید می‌شود و به روایت دوران قبل از مشروطه می‌پردازد.
مجری شدن به این سادگی نیست!

مجری شدن به این سادگی نیست!

بعضی از مجری-بازیگر‌ها مانند پژمان بازغی یا حمید گودرزی جایگاه خود را به عنوان مجری تثبیت کردند و با فصل جدید برنامه‌ای که اجرا می‌کردند در تلویزیون ماندگار شدند.
سریال

سریال "وضعیت سفیـد"، ماندگار در ذهن مخاطب

یادم هست که در زمستان این سکانس را بالای ۶۰ برداشت فیلم برداری کردیم و من به آستانه یخ زدن رسیدم. هر سری اشتباهات سر قورباغه بود که مدام جا‌های مختلف قرار می‌گرفت و کارگردان دوست داشت دقیق بیاید سر جایش!
در صدا و سیما چه خبر است؟
داستان سریال‌های بی سر و ته به کجا می‌رسد

در صدا و سیما چه خبر است؟

در این مدت نه خبری از ادامه تصویربرداری سریال «نون. خ. ۲» منتشر شده و نه اصلا مشخص است چه زمانی ادامه سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود؟ گویی سازندگان هم بدشان نمی‌آمده که بعد از چند ماه وقفه، بودجه و کد مجزای دوباره‌ای برای از سر‌گیری ادامه سریال‌ها تعریف شود.
رضا رشیدپور، یک دکور پرخرج و دیگر هیچ

رضا رشیدپور، یک دکور پرخرج و دیگر هیچ

در میان این اسامی، رضا رشیدپور توانسته تا حدودی حضورش را در تلویزیون استمرار بخشد. هر چند که او هم ممنوع‌التصویری و قطع یکباره برنامه‌هایش را تجربه کرده است، اما همچنان جزو مجریان قابل تأیید رسانه ملی است.
سریال ناتمام ماندن قصه‌ها

سریال ناتمام ماندن قصه‌ها

درباره سریال «زیرخاکی» هم باید تا زمان نامعلومی منتظر تصویربرداری دو قسمت پایانی آن باشیم! سریال «بچه مهندس ۳» هم به دلیل شیوع کرونا کمی کوتاه شده است.
روایت دنیای درون در سریال

روایت دنیای درون در سریال "سرباز"

با این حال، شاید اگر به جای راوی، شخصیت‌های سریال خود در مقام روایت نریشن‌ها برآمده و البته این نریشن‌ها حجم کمتری از زمان سریال را به خود اختصاص می‌داد، ارتباط بهتر و کامل‌تری میان مخاطبان سریال با قصه و شخصیت‌های آن برقرار می‌شد.
مسابقه مافیا، تمرین ‌شناخت ‌دروغگو

مسابقه مافیا، تمرین ‌شناخت ‌دروغگو

راوی باید مراقب رفتار و حرکت بدن و چهره باشد تا آدم‌هایی که حرفه‌ای هستند از راوی حقیقتی را دریافت نکنند. من باید سعی می‌کردم حرکت چشمم چیزی را لو ندهد.

"خونه‌مونی" نسیم علیه کرونا

نسرین نصرتی بازیگر مجموعه «پایتخت» اولین داور مهمان مسابقه بود و طبق اطلاع‌رسانی صورت‌گرفته، در قسمت‌های آینده چهره‌هایی مانند شقایق دهقان، الناز حبیبی، کامران تفتی، حمید لولایی، محمد بحرانی و شبنم قلی‌خانی، در این برنامه حضور خواهند داشت.
مثل ماه؛ روایت جهان ذهنی و واقعیت آدم‌ها

مثل ماه؛ روایت جهان ذهنی و واقعیت آدم‌ها

همانطور که می‌دانیم مهمترین رکن برنامه‌های تاک شو مجری آن است که می‌تواند یک برنامه را درذهن و چشم‌ها ماندگار کند. این موضوع در «مثل ماه» نوع اجرای رسالت بوذری را با سابقه معارفی بودنش پیچیده‌تر می‌کند.
ماه رمضان و سریال‌های مناسبتی

ماه رمضان و سریال‌های مناسبتی

سریال‌هایی که برای پخش در روز‌های ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده‌اند؛ سنتی که از سال‌ها قبل در تلویزیون ایران پا گرفته است و موفق‌ترین مجموعه‌های سیما در سال‌های گذشته در این ایام روی آنتن رفته است.
جدال توئیتری علیزاده با رشیدپور بر سر دستمزد

جدال توئیتری علیزاده با رشیدپور بر سر دستمزد

شفافیت منابع درآمدی و هزینه‌های این سازمان رسانه‌ای بسیار بزرگ، کمک می‌کند تا صداوسیما از فساد‌های احتمالی در امان بماند. مطالبه شفافیت، از کاهش دستمزدها، مهم‌تر است و باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
شو‌های تلویزیونی با صندلی‌های خالی

شو‌های تلویزیونی با صندلی‌های خالی

طبق روال معمول، هنگام آغاز برنامه و ورود مهران مدیری، در زمان ورود مهمان یا پایان گفتگو‌ها و بعد از بعضی شوخی‌های مهران مدیری یا مهمانان صدای تشویق و خنده تماشاگران به گوش می‌رسید و غیبت تماشاچیان لطمه خاصی به «دورهمی» نزده بود.
نون خ. جایگزین پایتخت می‌شود

نون خ. جایگزین پایتخت می‌شود

این سریال به کارگردانی سعید آقاخانی از بیستم فروردین و همزمان با شب نیمه شعبان پخش خواهد شد و تا ۵ اردیبهشت هر شب حوالی ساعت ۲۲:۱۵ پخش می‌شود.