فرادید | سینما - تلویزیون

Faradeed

نامه حسام‌الدین آشنا به اژه‌ای برای برگرداندن فردوسی‌پور

نامه حسام‌الدین آشنا به اژه‌ای برای برگرداندن فردوسی‌پور

آشنا با اشاره به آغاز برنامه هت‌تریک مزدک میرزایی در شبکه ایران اینترنشنال و بی‌تدبیری مدیران سازمان در رقیب‌سازی برای عرصه‌ای بی‌رقیب نوشته است: «برنامه هت‌تریک با توجه به خلأ ایجاد‌شده در شبکه سه، می‌تواند مخاطبی گسترده جذب کند.
ماجرای کُری خوانی
بعد از حذف عادل فردوسی پور و کوچ مزدک میرزایی

ماجرای کُری خوانی "محمدرضا احمدی" و احتمال ممنوع الکاری

پس از پایان این بازی، ویدئویی از شوخی فوتبالی و کری‌خوانی او با یکی از همکاران استقلالی‌اش در فضای مجازی منتشر شد که این گزارشگر در آن برای تیم استقلال از لفظ نامناسبی استفاده کرده است.
اهالی «پایتخت» متحول شده‌اند
نگاهی به ساخت فصل ۶ سریال "پایتخت"

اهالی «پایتخت» متحول شده‌اند

نویسنده فصل ششم سریال تلویزیونی «پایتخت» درباره ویژگی‌های قصه این فصل، ماجرای سفر به خارج از ‏کشور یکی از کاراکتر‌ها و چالش‌های داستانی آن توضیحاتی داد.

"عصر جدید ۲" در راه است

علیخانی هم مانند بسیاری از چهره‌ها شبکه‌های اجتماعی را برای اعلام این خبر انتخاب و در اینستاگرامش با به اشتراک گذاشتن یک پیام ویدئویی با مردم صحبت کرد و گفت که پیش تولید فصل دوم عصر جدید را آغاز کرده‌اند.
بحران

بحران "فیلم‌نامه" در سریال‌های تلویزیونی

این را خود بار‌ها به چشم دیده‌ام که چگونه نویسنده‌ای که سریالی روی آنتن دارد و سریالی دیگر در مرحله پیش‌تولید، تنها براساس یک خلاصه چند خطی وعده تولید اثری دیگر را نیز می‌گیرد و همزمان روی هر سه این سریال‌ها کار‌ می‌کند -واقعا؟
حاشیه‌های صداوسیما که دامن حیاتی را گرفت

حاشیه‌های صداوسیما که دامن حیاتی را گرفت

گوینده خبر موظف است هر متنی را که به او بدهند بخواند و اگر این کار را نکند، از وظیفه خود تخطی کرده است؛ بنابراین مقصر حیاتی نیست، بلکه مقصر کسانی هستند که این متن‌ها را می‌نگارند و فکر می‌کنند باید خشونت مطبوعاتی را به صداوسیما راه بدهند.
گاف به سبک تلویزیون

گاف به سبک تلویزیون

بهترین کار، استفاده تلویزیون از افرادی است که صاحب تجربه هستند. نوع دعوت برنامه‌ساز از میهمان هم به برنامه‌ساز برمی‌گردد.
سریال کمدی علی ملاقلی‌پور

سریال کمدی علی ملاقلی‌پور

طرح این فیلمنامه سال گذشته به تایید شبکه سه سیما رسید و نگارش آن در مجموعه «باشگاه فیلم سوره» و توسط محسن ملکی و حسین حقیقی آغاز شد. این سریال یک کمدی پرانرژی اجتماعی خواهد بود که سعی می‌کند به مسائل روز جوانان بپردازد.

"ترور خاموش" سریالی که می‌خواهد گاندو باشد!

می‌دانستیم تماشاگران به کار‌های معمایی که به آسیب‌های اجتماعی شامل طلاق و حاشیه‌نشینی و مواد مخدر می‌پردازد، علاقه‎مند هستند. تنها باید تلاش می‌کردیم سریال باکیفیتی ارایه دهیم.
ماراتن ۲۴ میلیونی عصر جدید

ماراتن ۲۴ میلیونی عصر جدید

وزیر ارشاد نوشت عصرجدید فرصت دورهمی ملی و خانوادگی است. مرجعیت رسانه‌ای و انسجام اجتماعی به این برنامه‌ها نیازمند است.
دومینوی قتل و جنایت در
بوی آزارنده باران

دومینوی قتل و جنایت در "بوی باران"

بله، حتی همه حق دارن فیلم بسازن. ولی شما حق ندارید با یک علامت منهای ۱۸سال مضحک ناگهانی میانه سریال از شبکه ملی پخشش کنید!
بلوای شوخی حسین کلهر
صحبت‌های مجری پرسپولیسی شبکه سه، تهدید استقلال و اعتراض استقلالی‌ها

بلوای شوخی حسین کلهر

به مسئولان استقلال توصیه می‌کنم اگر این لوگو به مزایده گذاشته شد و خواستند لوگوی جدید طراحی کنند، این‌قدر سوراخ در لوگو نگذارند و کاری کنند سوراخ‌هایش کم شود.
روح
حذف بعد از جنجال استندآپ کمدی؟

روح "باباپنجعلی" در پایتخت!

این کاراکتر در چند سری اخیر نه تاثیری در روند رخداد‌ها داشته، نه شوخی‌های جذابی پیرامون کاراکترش نوشته شده است و نه این‌که بداهه‌پردازی‌های بازیگرش توانسته آب‌ورنگی به این شخصیت بی‌رنگ بدهد.
حذف سریال‌های ستاره‌دار؛ سریال

حذف سریال‌های ستاره‌دار؛ سریال "گلیه‌وا" به خاطر ستاره اسکندری پخش نمی‌شود؟

اگرچه تا‌به‌حال چندین‌بار پخش این سریال به تعویق افتاده است، اما خیلی‌ها، عدم پخش آن را به ماجرای ستاره اسکندری ربط داده‌اند؛ ماجرایی که اواخر خردادماه بعد از انتشار یک فیلم بدون حجاب در خارج از ایران شروع شده بود.
۱