فرادید | سینما - معرفی

Faradeed

هفت برهه تاریخی در سینمای مسعود کیمیایی

هفت برهه تاریخی در سینمای مسعود کیمیایی

تدوین فیلم‌های کیمیایی از منطق خارج می‌شوند، دوربین عاصی می‌شود و نسخه ضعیفی از اکسپرسیونیسم را تداعی می‌کند. با «متروپل» کیمیایی و پولادش آماج نقد‌های تند قرار می‌گیرد و با «قاتل اهلی»، اهالی رسانه برای کیمیایی اهلیتی قائل نمی‌شوند.
بهترین فیلم‌های ژانر کمدی سال ۲۰۲۰ که نباید از دست داد!

بهترین فیلم‌های ژانر کمدی سال ۲۰۲۰ که نباید از دست داد!

بهترین فیلم‌های ژانر کمدی سال ۲۰۲۰؛ طنز و شوخ‌طبعی اساساً مقوله‌ای سوبژکتیو است و به‌سادگی می‌تواند مسخره یا بدتر از آن خسته‌کننده شود. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۰ فیلم‌های قابل‌توجهی دارد که می‌تواند به سرنوشتی همچون کمدی‌های طلایی دست یابند یا حداقل تجربه سرگرم‌کننده‌ای در سالن سینما رقم بزنند. البته نمی‌توان به همه‌ی آن‌ها اعتماد کرد، اما مشخصاً می‌توان از این لیست به بسیاری از فیلم‌ها امید بست. چند بازسازی و دنباله در فیلم‌های کمدی ۲۰۲۰ داریم و تعدادی از ستاره‌های کمدی هم به لطف فیلم‌هایی مثل Ghostbusters: Afterlife و Coming ۲ America بازگشته‌اند.
بهترین ومحبوب‌ترین فیلم‌های ژانر اکشن سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کدام‌ها هستند؟

بهترین ومحبوب‌ترین فیلم‌های ژانر اکشن سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کدام‌ها هستند؟

بهترین فیلم‌های ژانر اکشن سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کدام‌ها هستند؟ فیلم های اکشن معمولا رموز موفقیت را امتحان کرده اند. حتی اگر داستان ها جالب نبوده و دوربین چندان حرفه ای نباشد، بازهم این فیلم ها پرفروش خواهند بود. زیرا مخاطبین همیشه از تماشای مبارزه قهرمان ها و ضدقهرمان های خود لذت می برند. هالیوود در این ژانر هرگز ما را ناامید نمی کند. هرساله فیلم های اکشن جدید تولید می شوند. برخی از آن ها موفق و برخی ناموفق اند. در اینجا فهرستی از فیلم های اکشن جدید را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم این فیلم ها به خوبی فیلم های گذشته باشند.
بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ که باید دید!

بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ که باید دید!

بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ ؛ فیلم‌های درام معمولا بر اساس رویداد‌های عاطفی و خویشاوندی شخصیت‌ها شکل می‌گیرند. از آنجا که فیلم‌های درام به شدت به این رویداد‌ها وابسته است؛ درونمایه دراماتیک نقش بزرگی در طرح اصلی داستان ایفا می‌کند؛ معمولا این درونمایه دراماتیک برگرفته از مسائل حاد زندگی واقعی است.
ترسناک‌ترین فیلم‌های ایرانی

ترسناک‌ترین فیلم‌های ایرانی

نمونه‌های معدود فیلم‌های ترسناکی که در سینمای بعد از انقلاب ساخته شده‌اند، عموما کیفیت رضایت بخشی نداشتند و در مقایسه با فیلم‌های ترسناک آمریکایی، اصلا ترسناک نبودند.
بهترین فیلم‌های ایرانی در سال ۱۳۹۸ که حتما باید دید!

بهترین فیلم‌های ایرانی در سال ۱۳۹۸ که حتما باید دید!

بهترین فیلم‌های ایرانی در سال ۱۳۹۸؛ سینمای ایران از فروردین سال ۹۸ هم مثل سال‌های قبل با اکران فیلم‌های زیادی روبه‌رو بود که در بین آن‌ها فیلم‌های خوب و نه‌چندان با‌کیفیت دیده می‌شوند. در این بین چند فیلم ایرانی عملکرد بسیار خوبی داشتند؛ فیلم‌هایی که در بخش‌هایی مانند فیلمنامه، کارگردانی و بازی بازیگران قابل ستایش بودند. امسال، در گروه هنرو تجربه هم فیلم‌های خوبی اکران شدند که بعضی از آن‌ها کیفیت خوبی داشتند. همچنین سال ۹۸ درحالی آغاز شد که فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» بعد از سال‌ها توقیف، درحال اکران بود. همین موضوع، دلگرمی‌ای بود برای کارگردان‌هایی که فیلمی در توقیف داشتند.
بهترین سریال‌های خارجی ۲۰۲۰ که حتما باید ببینید!

بهترین سریال‌های خارجی ۲۰۲۰ که حتما باید ببینید!

بهترین سریال‌های خارجی ۲۰۲۰؛ تنور سریال‌های تلویزیونی چندسالی است که حسابی داغ شده است و قرار نیست به این زودی‌ها شاهد خاموش شدن آتشِ آن باشیم. علاوه بر شبکه‌هایی که سریال‌ها را تولید می‎کردند؛ اکنون با چند کمپانی با پول تقریباً بی‌نهایت طرف هستیم، که هرچه می‌خواهند می‌سازند. سال ۲۰۱۹ به تعبیر عده‌ای، سال شروع نبرد عظیم سرویس‌های استریم بود، قبل از این نت فلیکس یکه‌تاز میدان به شمار می‌آمد (و هنوز با قدرت ادامه می‌دهد)، اما ورود کمپانی‌هایی مانند دیزنی و اپل به این نبرد، قضاوت را سخت کرده است. در این مطلب، قصد داریم جدیدترین و بهترین سریال‌های ۲۰۲۰ که منتظر پخش آن‌ها هستیم، معرفی کنیم.
نتفلیکس چطور غول دنیای سرگرمی شد؟

نتفلیکس چطور غول دنیای سرگرمی شد؟

۲۹ اوت سال ۱۹۹۷ بود که "مارک راندولف" مدیر بازاریابی و "رید هیستینگز" ریاضیدان تصمیم گرفتند در آمریکا شرکتی را تاسیس کنند برای فروش و کرایه نسخه "دی‌وی‌دی" فیلم‌های سینمایی از طریق ارسال پستی به مردم. شرکتی که "نت‌فلیکس" نام گذاری شد.
خوش‌گیشه‌های بدشانس ۹۸

خوش‌گیشه‌های بدشانس ۹۸

شهاب حسینی، رضا عطاران و محمدرضا گلزار، سه ستاره بدشانس گیشه سینما در سال ۹۸ هستند که برخلاف گیشه مناسب‌شان در گذشته، موفق نشدند با فیلم‌های «خانه پدری»، «زیر نظر» و «رحمان ۱۴۰۰» موفقیت ویژه‌ای در اکران عمومی کسب کنند.
روایت وارونه قزاق‌ها از «کوروش»

روایت وارونه قزاق‌ها از «کوروش»

کشته‌شدن کوروش در این جنگ و افتادن سرش به دست ملکه ماساگت‌ها صرفا یک داستان هرودوتی است، نه واقعیت تاریخی. چراکه هیچ مورخ دیگری روایت هرودوت را تکرار و تایید نکرده است.
فیلم شیرشاه؛ سخت است باور کنیم واقعی نیست

فیلم شیرشاه؛ سخت است باور کنیم واقعی نیست

شیرشاه معجزه‌ای در عرصه فن‌آوری است، چیزی شبیه آواتار، و در تاریخ سینما به عنوان نقطه عطفی در جلوه‌های ویژه تلقی خواهد شد. دریافتن این که چگونه تمامی این نوآوری‌ها در فیلم به کار برده شده‌اند باید خیلی جالب باشد.
انتقام جویان، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ
«آواتار» پس از ١٠ سال بازنشسته شد

انتقام جویان، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ

در پایان هفته گذشته مجموع فروش «انتقام‌جویان: آخر بازی» ۷‌میلیون دلار کمتر از «آواتار» بود، اما با توجه به فروش جهانی روز‌های آخر اکران، این فیلم توانست به رکورد «آواتار» به کارگردانی «جیمز کامرون» پس از ۱۰‌سال پایان دهد.
جیمز باند بعدی زن است؟
گمانه‌زنی‌ها درباره بازیگر جدید ۰۰۷

جیمز باند بعدی زن است؟

برتلاسکی توضیح می‌دهد که لینچ وارث کد ۰۰۷ است و ماموریتش هم این است که از نسخه باندی که کریگ ایفا می‌کند، بخواهد دوران بازنشستگی‌اش را تمام کند، چون پای ماموریتی جدی در میان است.
طلسم شدگان سینما؛ شاید وقتی دیگر!
گزارشی از وضعیت فیلم‌های مهمی که پس از سال‌ها در توقیف به سر می‌برند و امکان نمایش پیدا نکرده‌اند

طلسم شدگان سینما؛ شاید وقتی دیگر!

فیلم «خانه پدری» مجوز نمایش را از اداره نمایش دریافت کرد، اما بعد از گذشت دو روز به دلیل اعتراض‌ها از پرده پایین کشیده شد ولی در حال حاضر مجوز اکران و نمایش برای گروه هنر وتجربه را دارد ولی کیانوش عیاری صراحتا اعلام کرده خانه پدری را در گروه هنر وتجربه نمایش نمی‌دهد.
۱