فرادید | سینما - معرفی

Faradeed

فوربس معرفی کرد

پردرآمدترین بازیگران زن جهان

این فهرست که به روال هر سال منتشر می‌شود امسال متفاوت و به نوعی شگفت‌انگیز است، چراکه پردرآمدترین بازیگران جهان امسال بیش از هر سال دیگر وابسته به تلویزیون و سرویس‌های آنلاین استریم ویدئو مثل نتفلیکس هستند.
۱۰ فیلم مهم سینمای کودک ایران

۱۰ فیلم مهم سینمای کودک ایران

ساز دهنی در زمره فیلم‌های موفق سینمای کودک است که پیش‌تر مدال طلای شهر جیفونی در سال ۱۳۶۹ و جایزه گریفون برنزی و یادبود دومنیکو مکولی را، در همین سال از آن خود کرده است.
دشت خاموش؛ بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره ونیز

دشت خاموش؛ بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره ونیز

داستان فیلم در یک محیط کارگری ایرانی می‌گذرد، اما موضوع و مسئله فیلم منطقه‌ای و بومی و محدود به یک جغرافیای خاص نیست و به همین دلیل به نظرم فیلم می‌تواند مخاطب بیشتر و گسترده‌تری را درگیر موضوع خود کند.

بیوگرافی "روح الله زمانی" بازیگر خورشید و بهترین بازیگر جوان ونیز ۲۰۲۰

شب گذشته کیت بلانشت، رئیس هیات داوران بخش مسابقه جشنواره ونیز ۲۰۲۰ جایزه بهترین بازیگر جوان این دوره را به روح‌الله زمانی اهدا کرد. البته زمانی در سالن حضور نداشت و مجید مجیدی همراه شمیلا شیرزاد برای گرفتن جایزه روی صحنه رفت.
شش فیلم پرفروش ۲۰۲۰

شش فیلم پرفروش ۲۰۲۰

فیلم‌های پرخرجی که به امید فروش‌های میلیاردی به پرده آمده بودند نتوانستند آنچنان که انتظار می‌رفت درآمد درخوری از گیشه به دست آورند از این رو در هیچ سناریویی باکس آفیس ۲۰۲۰ نمی‌تواند به داغی سال قبل باشد.

بهترین فیلم‌های جنگی ۲۰۲۰ را بشناسید!

فیلم‌های جنگی با ترکیب دو زیرژانر تاریخی و اکشن به همان آثاری تبدیل می‌شوند که برای سرگرم‌شدن در یک بعدازظهر کسل‌کننده به آن نیاز دارید. سال ۲۰۲۰ هم فیلم‌های جنگی هیجان‌انگیزی و تاثیرگذاری دارد که تعدادی از آن‌ها همین حالا هم در دسترس هستند.
بهترین فیلم‌های جنگی در ۲۰۲۰

بهترین فیلم‌های جنگی در ۲۰۲۰

اگرچه امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تغییرات بسیار بزرگی در سازوکار صنعت سینما ایجاد شده، اما سینماداران بزرگ جهانی تلاش می‌کنند با جذاب‌تر کردن چیدمان اکران استقبال عمومی از تماشای فیلم در سالن‌های سینما را افزایش دهند.
۵ سریال

۵ سریال "سیما"، ویژه ماه مُحرم

البته امسال تلویزیون با مسائل زیادی برای تولیدات خود مواجه بود، مشکلات بودجه باعث شد که تلویزیون سریال‌های قدیمی را از آرشیو خود بیرون بیاورد.
هفت برهه تاریخی در سینمای مسعود کیمیایی

هفت برهه تاریخی در سینمای مسعود کیمیایی

تدوین فیلم‌های کیمیایی از منطق خارج می‌شوند، دوربین عاصی می‌شود و نسخه ضعیفی از اکسپرسیونیسم را تداعی می‌کند. با «متروپل» کیمیایی و پولادش آماج نقد‌های تند قرار می‌گیرد و با «قاتل اهلی»، اهالی رسانه برای کیمیایی اهلیتی قائل نمی‌شوند.
بهترین فیلم‌های ژانر کمدی سال ۲۰۲۰ که نباید از دست داد!

بهترین فیلم‌های ژانر کمدی سال ۲۰۲۰ که نباید از دست داد!

بهترین فیلم‌های ژانر کمدی سال ۲۰۲۰؛ طنز و شوخ‌طبعی اساساً مقوله‌ای سوبژکتیو است و به‌سادگی می‌تواند مسخره یا بدتر از آن خسته‌کننده شود. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۰ فیلم‌های قابل‌توجهی دارد که می‌تواند به سرنوشتی همچون کمدی‌های طلایی دست یابند یا حداقل تجربه سرگرم‌کننده‌ای در سالن سینما رقم بزنند. البته نمی‌توان به همه‌ی آن‌ها اعتماد کرد، اما مشخصاً می‌توان از این لیست به بسیاری از فیلم‌ها امید بست. چند بازسازی و دنباله در فیلم‌های کمدی ۲۰۲۰ داریم و تعدادی از ستاره‌های کمدی هم به لطف فیلم‌هایی مثل Ghostbusters: Afterlife و Coming ۲ America بازگشته‌اند.
بهترین ومحبوب‌ترین فیلم‌های ژانر اکشن سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کدام‌ها هستند؟

بهترین ومحبوب‌ترین فیلم‌های ژانر اکشن سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کدام‌ها هستند؟

بهترین فیلم‌های ژانر اکشن سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کدام‌ها هستند؟ فیلم های اکشن معمولا رموز موفقیت را امتحان کرده اند. حتی اگر داستان ها جالب نبوده و دوربین چندان حرفه ای نباشد، بازهم این فیلم ها پرفروش خواهند بود. زیرا مخاطبین همیشه از تماشای مبارزه قهرمان ها و ضدقهرمان های خود لذت می برند. هالیوود در این ژانر هرگز ما را ناامید نمی کند. هرساله فیلم های اکشن جدید تولید می شوند. برخی از آن ها موفق و برخی ناموفق اند. در اینجا فهرستی از فیلم های اکشن جدید را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم این فیلم ها به خوبی فیلم های گذشته باشند.
بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ که باید دید!

بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ که باید دید!

بهترین فیلم‌های عاشقانه ۲۰۲۰ ؛ فیلم‌های درام معمولا بر اساس رویداد‌های عاطفی و خویشاوندی شخصیت‌ها شکل می‌گیرند. از آنجا که فیلم‌های درام به شدت به این رویداد‌ها وابسته است؛ درونمایه دراماتیک نقش بزرگی در طرح اصلی داستان ایفا می‌کند؛ معمولا این درونمایه دراماتیک برگرفته از مسائل حاد زندگی واقعی است.
ترسناک‌ترین فیلم‌های ایرانی

ترسناک‌ترین فیلم‌های ایرانی

نمونه‌های معدود فیلم‌های ترسناکی که در سینمای بعد از انقلاب ساخته شده‌اند، عموما کیفیت رضایت بخشی نداشتند و در مقایسه با فیلم‌های ترسناک آمریکایی، اصلا ترسناک نبودند.
۱