فرادید | سینما - خبر

Faradeed

توقیف بهنوش طباطبایی وگربه اش!
جنجال بهنوش طباطبایی و گربه‌اش در تالار وحدت

توقیف بهنوش طباطبایی وگربه اش!

در سه اجرای نخست این نمایش، بهنوش طباطبایی با گربه‌اش روی صحنه بازی کرده بود، اما در اجرای شب گذشته، یکشنبه ۳۰ شهریور ماه، این اپیزود اجرا نشد و رحمانیان با خواندن متنی، اعلام کرد که مشکل اپیزود «بانو و گربه ملوس»، حضور گربه بهنوش طباطبایی روی صحنه نمایش بوده است.
پشیمان ها؛ از سعید راد تا سام درخشانی

پشیمان ها؛ از سعید راد تا سام درخشانی

می‌خواهند زود بگیرند و تمام کنند؛ ۲۰ قسمت را ۳۰ قسمت و ۳۰ قسمت را ۴۰ قسمت کنند و حتی اگر یک مقدار جا داشت ۵۰ قسمت هم سریال را درمی‌آورند. چون مردم مهم نیستند و می‌خواهند تجارت کنند.
شهاب حسینی و نوید محمدزاده با پول و پارتی بازیگر شدند؟

شهاب حسینی و نوید محمدزاده با پول و پارتی بازیگر شدند؟

امین تارخ مدرس رشته بازیگری درباره ورود عده‌ای با پول و پارتی بازی به عرصه بازیگری می‌گوید: ما در کشور خودمان افراد زیادی داشتیم که در طول چند دهه گذشته با همین شیوه وارد عرصه بازیگری شدند، ولی بعد از مدت کوتاهی حذف شدند. اما کسانی هستند که با استعداد و کاریزما و تلاش قلبی خودشان در عرصه آموزش و در عرصه تجربه کاری، ماندگاری خودشان را تضمین می‌کنند.
قصه ۷ ساله اکران

قصه ۷ ساله اکران "رستاخیز"

فیلم در ۱۱ بخش نامزد می‌شود و در نهایت در ۸ بخش از جمله بهترین کارگردانی برنده سیمرغ بلورین می‌شود. از همان زمان صف‌آرایی مخالفان با پیشقراولی تریبون‌داران عرصه خطابه و مداحی آغاز می‌شود.
سه فیلم ایرانی در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر غیرهالیوودی

سه فیلم ایرانی در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر غیرهالیوودی

فیلم برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» و «درباره الی» از ساخته‌های اصغر فرهادی و «لاک پشت‌ها هم پرواز می‌کنند» به کارگردانی بهمن قبادی نیز در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر غیر هالیوودی تاریخ سینما به ترتیب رتبه‌ها ۱۷، ۶۹ و ۸۱ جای گرفته اند.
لیلا حاتمی در فیلم فیلسوف سینما

لیلا حاتمی در فیلم فیلسوف سینما

فیلم جدید ترنس مالیک که «آخرین سیاره» نام دارد، درباره زندگی مسیح است و فراز‌هایی از زندگی او را در قالب مثل‌ها و ‏داستان‌های انجیلی به تصویر می‌شود.
بهمن مفید درگذشت

بهمن مفید درگذشت

بهمن مفید متولد ۲۵ مرداد ۱۳۲۱ بود و یک روز بعد از تولد ۷۸ سالکی از دنیا رفت.
وضعیت مبهم فیلم

وضعیت مبهم فیلم "رستاخیز"

به نظر می‌رسد طرح اکران آنلاین فیلم «رستاخیز» در ایران نشدنی است و اگر هم روزی اتفاق بیفتد ابتدا باید در پلت‌فرم‌های دیگر که مخاطبان گسترده‌تری از همه کشور‌ها دارد، انجام شود.
مرگ بی‌صدای

مرگ بی‌صدای "ماه‌چهره خلیلی"

خلیلی دوره بازیگری را در method school در لندن گذراند و در سال ۱۳۸۱ برای اولین فعالیت سینمایی خود جهت بازی در فیلم چشمان سیاه به ایران آمد و دوره دیگری از بازیگری و کارگردانی را در مؤسسه سمعی و بصری استاد سمندریان در سال ۸۴ پشت سر گذاشت.

"بازی تاج و تخت"؛ بهترین سریال قرن

این سریال علاوه بر دریافت جوایز متعدد در شاخه‌های مختلف، سال گذشته با نامزدی در ۳۲ بخش جوایز امی از جمله بهترین سریال درام، رکورد بیشترین نامزدی برای این جوایز در یک فصل را به نام خود ثبت کرد.
خسرو سینایی؛ کارگردان

خسرو سینایی؛ کارگردان "عروس آتش" درگذشت

خسرو سینایی به عنوان فیلمسازی که برای اهداف و مقاصد مادی و تجاری، هرگز ارزش‌های صنفی و هنری خود را زیر پا نگذاشت، شناخته می‌شود و همچنین بر جنبه‌های سینمایی تاثیرگذاری بسیاری گذاشت.