فرادید | سینما - خبر

Faradeed

از

از "گلنار" تا "گربه آوازه‌خوان"؛ به یاد "کامبوزیا پرتوی"

چه فرق می‌کند کدام جنگل بود که گلنار با آن دامن رنگ به رنگ خودش را به چشمه رساند، مهم آن بود که کامبوزیا پرتوی برای ما از امید و طبیعت و رنگ گفت، کلمات و عبارات و فضایی که نه در ترکه‌های مدرسه یافت می‌شد و نه صف‌های دور و دراز نفت و نه در فضای خانه‌ای که ساکنانش زیر فشار خمیده بودند.
آخرین خواسته شان کانری

آخرین خواسته شان کانری

خانم روکبرون که ۴۰ سال همسر کانری بود، به «اسکاتیش میل» گفته است که «آخرین وصیت» همسرش انتقال خاکستر او به زادگاهش در اسکاتلند بوده است
فیلم «زندگی در پیش رو» با بازی بابک کریمی و سوفیا لورن

«بابک کریمی» و «سوفیا لورن» هم بازی شدند

«سوفیا لورن» بازیگر برنده اسکار ایتالیایی که از پرکارترین بازیگران عصر طلایی هالیوود به شمار می‌رفت، پس از ۱۱ سال غیبت با فیلم «زندگی پیش رو» به کارگردانی پسرش «ادواردو پونتی» که با اقتباس از رمانی نوشته «رومن گاری» ساخته شده به سینما بازگشته است
همه چیز درباره

همه چیز درباره " سریال قورباغه "؛ جنجال بر سر توقیف سریال «قورباغه»

در طول ماه های اخیر تبلیغات گسترده‌ای برای «سریال قورباغه» انجام شده، اما تاکنون عوامل سریال قصه را لو نداده اند. هر چند از گوشه و کنار تنها به ژانر اثر و موضوع اصلی سریال اشاره‌هایی شده است. با این حال سریال قورباغه داستانی درام و اجتماعی دارد و به مشکلات جامعه و تأثیرات آن بر روی هر فرد می‌پردازد.
سریال قورباغه هم توقیف شده است؟!

سریال قورباغه هم توقیف شده است؟!

من و تهیه‌کننده بسیار زیاد حسن‌نیت خود را اثبات کردیم و با شورای پروانه نمایش کمال همکاری را داشتیم. فقط و فقط به دلیل اینکه زحمت چندساله این تیم دیده شود و مردم بتوانند این سریال را ببینند.
لاشانا لینچ به عنوان اولین مأمور ۰۰۷ زن انتخاب شد

جیمز باند بعدی یک زن خواهد بود

بالاخره اولین مأمور ۰۰۷ زن معرفی شد و لاشانا لینچ قرار است در فیلم «زمانی برای مردن نیست» جایگزین جیمزباند فعلی با بازی دنیل کریگ شود.
جان ویک ۴ در راه است
خبر هیجان انگیز برای علاقمندان به ژانر اکشن

جان ویک ۴ در راه است

مجموعه سینمایی جان ویک در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین مجموعه‌های اکشن سینما تبدیل شده است؛ یک مجموعه سراسر هیجان با صحنه‌های اکشن خالص و درگیری‌های نفس‌گیر که می‌تواند بیننده را پای نمایشگر میخکوب کند
پس‌لرزه‌های انتخاب «خورشید»

پس‌لرزه‌های انتخاب «خورشید»

ایران این فیلم را که در مورد کودکان کار است، به‌عنوان نماینده ملی خود در بخش بهترین فیلم بین‌المللی آکادمی اسکار انتخاب کرده و این ششمین بار است که فیلمی از مجید مجیدی نماینده اسکار می‌شود.

"خورشید" مجیدی راهیِ اسکار شد

فیلم «خورشید» به کارگردانی «مجید مجیدی» به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد و با امضای اعضای این هیأت، به عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد.
امپراتوری جدید سریال‌سازی در دنیا

امپراتوری جدید سریال‌سازی در دنیا

بیشتر تعداد سریال ترکیه‌ای را در جهان کشور شیلی خریداری کرده است. در همین آمریکای جنوبی آرژانتین و مکزیک هم از بزرگ‌ترین مشتریان سریال‌های ترکیه‌ای هستند. از دیگر مشتریان پر و پا قرص سریال‌های ترکیه‌ای می‌توان به چین، روسیه، کره و ژاپن اشاره کرد.
چند سریال درگیر کرونا شدند؟

چند سریال درگیر کرونا شدند؟

درست یا غلط، در روز‌های گذشته کریم اکبری مبارکه ـ بازیگر سریال «جشن سر برون» ـ قربانی تولید پروژه‌ای تصویری در شرایط کرونا لقب گرفت. اما عوامل تولید سریال تاکید دارند که دقیقا نمی‌توان گفت، او چه زمان و چگونه به این ویروس منحوس مبتلا شده است.
پرطرفدار