فرادید | سینما - خبر

Faradeed

سینما در سالی که گذشت
از فوتبالیست میلیاردی تا جابه‌جایی رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران

سینما در سالی که گذشت

هفته‌های اخیر سینما‌های کشور به دلیل شیوع کرونا در‌ها را بستند و پر رونق‌ترین روز‌های هنر هفتم با تعطیلی همراه شده است. حالا هرچند سینما پایان سال خوبی را پشت سر نگذاشت، اما اتفاق‌های ویژه در این سال هم کم نبوده است.
بحران در پشت صحنه پروژه‌های تلویزیون

بحران در پشت صحنه پروژه‌های تلویزیون

در هر یک از این سریال‌ها و برنامه‌ها تعداد زیادی از مردم در کنار عوامل هنری و فنی حضور دارند که در شرایط فعلی که حفظ سلامتی‌شان باید اولین اولویت سازمان باشد، اما براساس گزارش‌های رسیده در تعدادی از این پروژه‌ها بیماران مبتلا به کرونا دیده شده است.
کشمکش‌های کرونایی سینما و تلویزیون

کشمکش‌های کرونایی سینما و تلویزیون

رسانه‌هایی که بر این باور بودند وزارت ارشاد و صداوسیما باید برنامه‌ای عملی برای توقف تولید پروژه‌ها ارایه دهند و نباید سنگینی تمام بار تصمیمات را بر دوش کارگردانان و تهیه‌کنندگان انداخت.
استقبال نوروز در تلویزیون

استقبال نوروز در تلویزیون

در ابتدای سال جدید، پخش مجموعه‌های طنز که بتواند طیف وسیعی از مخاطبان تلویزیون را با خود همراه کند برای پخش در ایام نوروز در‌نظر گرفته شده است. اما این موضوع را که سریال‌های آماده پخش از‌نظر کیفیت تا چه حد برای مخاطبانش قابل قبول خواهد بود، باید به روز‌های آینده و زمان پخش آن‌ها موکول کرد.
توقف پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی
تعطیلی زیر سایه سنگین کرونا

توقف پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی

برنامه «اتفاق» که در واقع بازگشت رضا رشیدپور به تلویزیون و شبکه سه بود هم متوقف شده است؛ برنامه‌ای که قرار بود با حضور ۷۰۰ تماشاگر ضبط شود، اما به قول نجارزاده فعلاً سلامت مردم مهم‌تر است.
اکران پرستاره نوروز ۹۹

اکران پرستاره نوروز ۹۹

فیلم «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی هم ویژه مخاطب کودک و نوجوان ساخته شده است. این فیلم داستانش را با استفاده از شبیه‌سازی فضای بازی‌های رایانه‌ای پیش می‌برد و با فضای فانتزی که ساخته و گریم‌های متفاوت بازیگران، می‌تواند توجه مخاطب کم‌سن‌وسال را جلب کند.
ستاره‌های بازیگری، برگ برنده

ستاره‌های بازیگری، برگ برنده "هم‌گناه"

ترکیب گروه بازیگران سریال «هم‌گناه» و استفاده از بازیگرانی که مدت‌هاست سریالی بازی نکرده‌اند یا برای اولین‌بار به نمایش خانگی می‌آیند، امتیاز ویژه‌ای برای این سریال است و می‌تواند آن را نسبت به دیگر آثار این مدیوم، در جایگاه متفاوتی قرار دهد.
فیلم‌های

فیلم‌های "ویروسی" در هالیوود

بیماری‌ها، از جذام تا ایدز، تاریخ انسانی را شکل داده‌اند. بنابراین عجیب نیست که ویروس‌ها موضوع فیلم‌های ژانر وحشت و علمی- تخیلی شوند.
در افتتاح هفتادمین دوره برلیناله چه گذشت؟

در افتتاح هفتادمین دوره برلیناله چه گذشت؟

در افتتاحیه فستیوال فیلم برلین که یکی از سه فستیوال مهم دنیای سینما قلمداد می‌شود، همه چیز پیرامون بیگانه‌ستیزی می‌چرخید و تغییر مدیریت که در هفتاد سالگی این فستیوال نوید فصلی تازه را می‌دهد.
چه فیلم‌هایی نوروز ۹۹ اکران می‌شوند؟

چه فیلم‌هایی نوروز ۹۹ اکران می‌شوند؟

سال آینده نیز همانند امسال قرار بر این شده فیلم‌های حاضر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اولویت اکران نوروزی باشند و طی چند روز اخیر چند فیلم متقاضی اکران نوروزی شدند.
مطرب، پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران

مطرب، پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران

آخرین ساخته مصطفی کیایی که خود نیز نگارش فیلم‌نامه آن را بر عهده دارد. داستان یک خواننده کوچه بازاری پیش از انقلاب به نام ابراهیم خوش لحن با بازی پرویز پرستویی است.
سیمرغ

سیمرغ "روز صفر" به جشنواره بازگشت

هیأت داوران بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر که ابتدا گفته بودند ممکن است سیمرغ را از روز «صفر» پس بگیرند دیروز با نوشتن نامه‌ای سیمرغ این بخش را به ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر تحویل دادند تا جشنواره برای این سیمرغ تصمیم بگیرد.