فرادید | سینما - خبر

Faradeed

پژمان جمشیدی، نسخه دوم سیروس گرجستانی

پژمان جمشیدی، نسخه دوم سیروس گرجستانی

مرحوم گرجستانی آن زمان همبازی بسیاری از بزرگان فوتبال ایران از جمله همایون بهزادی، حمید شیرزادگان و ناصر ابراهیمی بود، اما با این حال مشکلات مالی باعث شد فوتبال را کنار بگذارد و برود سراغ بازیگری.
سیروس گرجستانی درگذشت

سیروس گرجستانی درگذشت

سیروس گرجستانی متولد سال ۱۳۲۵ در بندرانزلی بود که از اواخر دهه ۴۰ فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرد. او در تمام بیش از نیم قرن فعالیت هنری خود در فیلم‌ها، سریال‌ها و تئاتر‌های زیادی کار کرده بود.
فیلم‌های ‌خیالی ‌با‌ شاکی‌های‌ واقعی

فیلم‌های ‌خیالی ‌با‌ شاکی‌های‌ واقعی

در هر صورت شباهت داستان کلی «خشم و هیاهو» با ماجرای قتل لاله سحرخیزان همسر ناصر محمدخانی، توسط شهلا جاهد همسر موقت محمدخانی، باعث شد این فوتبالیست بازنشسته، ادعا کند که این فیلم از روی زندگی او ساخته شده و به این موضوع اعتراض کند.

"پدر سالار" ایران درگذشت

او که اخیرا شمع ۹۰ سالگی خود را خاموش کرده بود، در آستانه سومین ماه از دهمین دهه زندگی به خاموشی رفت. حالا پس از عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و داود رشیدی، محمدعلی کشاورز نیز به جمع یاران رفته پیوسته است.

"قهرمان" در شیراز؛ همه گمانه‌ها درباره فیلم جدید اصغرفرهادی

تاکنون گمانه زنی‌های بسیاری درباره ژانر اثر جدید اصغر فرهادی منتشر شده است، اما یکی از مهم‌ترین گمانه‌ها از سوی "سینه یوروپ" مطرح شده است. این رسانه اروپایی نوشته است که "قهرمان" یک تریلر روانشناسانه است. سایت ددلاین هم چندی پیش نوشته بود که "شنیده‌ها حاکی از این است که این فیلم درامی پرتعلیق خواهد بود و فرهادی قصد دارد با بازیگرانی کار کند که قبلا با آن‌ها کار نکرده است.
صدیقه کیانفر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درگذشت

صدیقه کیانفر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درگذشت

کیانفر که متولد ۱۳۱۱ بود، فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۳۶ در رادیو شروع کرده بود. وی در طول عمر هنری خود در آثار سینمایی متعددی از جمله «هامون»، «آپارتمان شماره ۱۳»، «مأموریت آقای شادی»، «همسر» و «من زمین را دوست دارم» ایفای نقش کرده بود.
اکران آنلاین، آخرین امید

اکران آنلاین، آخرین امید "زیر نظر"

تفاوت مهم این فیلم با دو اثر دیگری که در سینمای آنلاین اکران شدند، این است که از اکران «زیر نظر» چند ماه می‌گذرد و فیلم قبلا به صورت عمومی به نمایش درآمده است، اما به دلایلی مانند شرایط خاصی که زمان اکران فیلم وجود داشت، «زیر نظر» فروش قابل توجهی در گیشه نداشت.
خسارت ۷۰ میلیاردی سینما

خسارت ۷۰ میلیاردی سینما

به عبارت دقیق سینما‌ها تحت تاثیر شیوع کرونا آسیب هفتاد و دو میلیارد تومانی دیدند، همچنین اگر در سینما‌ها فروردین ماه به روی مخاطبان باز می‌بود اکران نوروزی فیلم‌ها در یک نگاه خوشبینانه می‌توانستند گیشه پنجاه میلیاردی داشته باشد.
تغییر قوانین اسکار

تغییر قوانین اسکار

قوانین فعلی به فیلم‌هایی که در کمپانی‌های نمایش آنلاین منتشر شده‌اند، اجازه می‌دهد تا برای اسکار نیز مورد بررسی قرار گیرند، اما فقط به شرطی که مقتضیات خاص پخش در سینما را نیز داشته باشند.
ضوابط بازگشایی سینما‌ها در دوران کرونا

ضوابط بازگشایی سینما‌ها در دوران کرونا

در مقطع بازگشایی و تا اعلام وضعیت سفید قطعی، ظرفیت فروش بلیت برای هر سالن تا سقف ۴۰ درصد مجاز است. چیدمان تماشاچیان روی صندلی‌ها دو در میان بوده و نسبت به ردیف بعدی حالت ضربدری خواهد داشت.
سریال

سریال "زیرخاکی"، پخش نمی‌شود؟!

نکته عجیب این که همزمان با انتشار شایعه احتمال تغییر کنداکتور شبکه یک و حذف «زیر خاکی»، همه کانال‌های رسمی صحت‌سنجی این خبر، سیاست «سکوت» در پیش گرفته و انتشار خبر قطعی را به «بعد» موکول کرده‌اند.
سینما‌ها عید فطر باز می‌شوند؟

سینما‌ها عید فطر باز می‌شوند؟

نه تنها ایران که تمام سالن‌های سینمای جهان در موقعیت سختی قرار گرفته‌اند و هیچ فیلمی اکران نمی‌کنند. از عربستان و امارات متحده عربی و دیگر کشور‌های خاورمیانه گرفته تا سراسر اروپا و امریکا برای جلوگیری از گسترش کرونا سالن‌های سینما را بسته‌اند.
سینما در سالی که گذشت
از فوتبالیست میلیاردی تا جابه‌جایی رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران

سینما در سالی که گذشت

هفته‌های اخیر سینما‌های کشور به دلیل شیوع کرونا در‌ها را بستند و پر رونق‌ترین روز‌های هنر هفتم با تعطیلی همراه شده است. حالا هرچند سینما پایان سال خوبی را پشت سر نگذاشت، اما اتفاق‌های ویژه در این سال هم کم نبوده است.