فرادید | علم و تکنولوژی - تکنولوژی

Faradeed

آزمایش کرونا با ربات خودروسازی

آزمایش کرونا با ربات خودروسازی

این ربات شبیه به بازو‌های رباتیکی است که در کارخانه‌های خودروسازی استفاده می‌شود، اما دارای هوش مصنوعی است که به آن اجازه می‌دهد به طور خودکار تصمیم بگیرد در مرحله بعد چه کاری انجام دهد.
پایان کار

پایان کار "اینترنت نسل پنجم" در بریتانیا

روزنامه ساندی تلگراف گزارش مرکز ملی امنیت سایبری را منتشر کرده که نشان می‌دهد با توجه به قانون حفظ حقوق معنوی آمریکا، تحریم‌های موجود مانع استفاده هواوی از فناوری‌هایی آمریکایی شده و تاثیر شدیدی بر این شرکت داشته است.
هشدار انتقال کرونا با مچ بند هوشمند

هشدار انتقال کرونا با مچ بند هوشمند

ارتعاشات ایجاد شده در این مچ بند، کاربر را از لمس ناخوداگاه صورت مطلع کرده و با این شیوه یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا به بدن مسدود می‌شود.
گوگل، عینک‌ هوشمند می‌سازد؟!

گوگل، عینک‌ هوشمند می‌سازد؟!

این شرکت به‌تازگی عینک هوشمند فوکال ۲.۰ را تولید کرده که با گوشی هوشمند شما از طریق بلوتوث مرتبط می‌شود و پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی و نیز پیغام‌های روی دستگاه موبایل را به شما نشان می‌دهد.
نظارت ساعت اپل بر شستشوی دست‌ها

نظارت ساعت اپل بر شستشوی دست‌ها

علاوه بر برنامه خواب، اپل امکاناتی برای پیگیری جدید تناسب اندم ارائه می‌دهد. این ساعت حالا کاربران را در حین تمرین ورزش دنبال می‌کند، برای مثال گفته می‌شود که الگوریتم جدیدی را برای تشخیص دقیق چگونگی حرکت کاربران به کار می‌برد.
ماسک‌های شارژی با پورت USB

ماسک‌های شارژی با پورت USB

آن‌ها برای این ماسک یک درگاه همه گذر USB طراحی کرده‌اند که با اتصال به شارژر تلفن همراه، الیاف کربن تعبیه شده در لایه داخلی، ماسک را تا ۱۵۸ درجه سانتیگراد، گرم می‌کند و این همان درجه حرارتی است که برای از بین بردن ویروس کرونا و سایر ویروس‌ها کافی است.
تولید پارچه هوشمند

تولید پارچه هوشمند

گرافین نامِ یکی از آلوتروپ‌هایِ کربن است. این ماده از یک ساختار بلوری لانه زنبوری دوبعدی تشکیل‌شده است که در آن هر اتم کربن به کمک سه الکترون ظرفیت خود، با سه پیوند SP۲ هیبریدیزه شده به سه اتم کربن دیگر متصل شده‌است.

"سگ رباتی" وارد بازار شد

کاربران می‌توانند اسپات را با ریموت آن کنترل کنند که به آسانی به آنان امکان کنترل ژست بدن روبات، نحوه گام برداشتن، عبور از موانع و جهت‌یابی محلی را ارائه می‌کند. همچنین می‌توان اسپات را تنظیم کرد تا راه‌هایی از پیش تعیین شده را بپیماید.

"سونا اکسیژن"؛ راه حلی برای چربی سوزی

این دستگاه همچنین برای درمان زخم‌های دیابتی، افزایش سطح ایمنی بدن و افزایش عملکرد ریه و سیستم تنفسی کاربرد دارد. درمان بیماری‌های پوستی استفاده می‌شود

"وای‌فای" در زیر آب

هر پالس نشان‌دهنده کد‌های صفر یا یک سیستم باینری است. این پالس‌ها در مرحله بعد به‌وسیله یک لیزر ۵۲۰ نانومتری یا مجموعه‌ای از ال‌ای‌دی‌های سبزرنگ به سطح آب ارسال می‌شوند.