فرادید | علم و تکنولوژی - جهان دیجیتال

Faradeed | فرادید اخبار

در هوای آزاد هم باید ماسک به صورت زد؟

در هوای آزاد هم باید ماسک به صورت زد؟

فواید استفاده از ماسک صورت در فضا‌های بسته محرز است. در تارنمای دولت بریتانیا گفته شده که ویروس معمولا از طریق ذرات ترشحات ناشی از حرف زدن، سرفه و عطسه منتشر می‌شود.

نخریدن نتفلیکس؛ بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک اپل

دنی آیوز در این مصاحبه که با وب‌سایت یاهو فاینانس صورت گرفت، اعلام کرد که اگر اپل می‌توانست در آن سال‌ها، نتفلیکس را خریداری و تصاحب کند، اکنون در جایگاه بسیار بهتری در صنعت استریم‌ویدئو قرار داشت.
رونمایی از آی‌پد‌های جدید در ۲۶ اسفند

رونمایی از آی‌پد‌های جدید در ۲۶ اسفند

آی‌پد یکی از کلیدی‌ترین محصولات اپل است که هرچند سهم درآمدی آن نسبت به آی‌فون برای این شرکت بسیار کمتر است، اما از ابتدای عرضه تاکنون به‌عنوان یک محصول انقلابی تغییر بزرگی را در مسیر تولید محصول اپل و سایر شرکت‌ها به وجود آورده است.
اندروید ۱۲ چه زمانی عرضه می‌شود؟

اندروید ۱۲ چه زمانی عرضه می‌شود؟

گوگل اغلب در ماه آگوست، عرضه عمومی‌نسخه‌های جدید اندروید را آغاز می‌کند که ابتدا برای مدل‌های پیکسل و محصولات ساخت چند شرکت که با آن همکاری دارند، عرضه خواهد شد.
عرضه ۲۰ مدل گوشی جدید در 2021
کدام برند در بازار موفق‌تر خواهد بود؟

عرضه ۲۰ مدل گوشی جدید در 2021

خبر‌ها حاکی از آن است که احتمالا در سال ۲۰۲۱، شاهد عرضه ۲۰ مدل گوشی جدید از سوی ۹ برند باشیم.
همه چیز درباره گوشی شیائومی Mi ۱۱ 

همه چیز درباره گوشی شیائومی Mi ۱۱ 

شیائومی Mi ۱۱ با قیمت ۷۴۹ یورو در دسترس قرار گرفته است. به عبارت دیگر، ممکن است کسانی که انتظار دارند پرچمدار شیائومی ارزان قیمت باشد، ناامید شوند. اما با در نظر گرفتن امکانات این گوشی و نیز قیمت ۷۴۹ یورویی شیائومی Mi ۱۱، به نظر می‌رسد با یک پرچم‌دار ارزشمند طرف هستیم که قصد دارد پرچم‌دار‌های بسیار قدرتمند بازار را به چالش بکشد.
امکان تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در اپل

امکان تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در اپل

اکنون، در نسخه بتای آی‌اواس ۱۴/۵، به کاربران این امکان داده می‌شود تا برنامک موسیقی را تغییر دهند. از کاربران موقع درخواست یک موسیقی، پرسیده خواهد شد که مایلند آن را از برنامه موسیقی دریافت کنند یا از برنامک دیگری.

قابلیت جدید گوشی‌های گوگل پیکسل

میزان تنفس را می‌توان با گرفتن دوربین گوشی به سمت سر و بالاتنه اندازه‌گیری کرد. ضربان قلب را نیز می‌توان به سادگی با گذاشتن انگشت بر روی دوربین اندازه گرفت.
عرضه کامپیوتر‌های جدید با USB ۴

عرضه کامپیوتر‌های جدید با USB ۴

نسخه‌های قبلی یو اس بی، می‌توانستند ویدئو را از طریق یکی از دو مسیر تعبیه شده خود منتقل کنند و دیتا را از مسیری دیگر و در بهترین حالت به‌صورت ۵۰/ ۵۰ انتقال دهند. اما در یو اس بی۴، با توجه به میزان پهنای باند مورد نیاز، این مسیر‌ها به ویدئو اختصاص می‌یابد و مابقی برای انتقال دیتا در نظر گرفته می‌شود.

ایلان ماسک، توییتر را کنار گذاشت

​در این پیام آمده است: من مدتی توییتر را ترک می‌کنم. وی ذکر جزئیات یا دلیلی ارائه نکرد. معمولاً نوشته‌های ماسک در توییتر توجه فعالان بازار را به خود جلب می‌کند.

مایکروسافت جایگزین گوگل در استرالیا!

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت درباره این مقررات جدید با اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا صحبت کرده و وی روز دوشنبه اعلام کرد مایکروسافت آماده است تا حضور موتور جست‌وجوی Bing را که با فاصله زیادی در رتبه دوم قرار دارد، توسعه دهد.