فرادید | علم و تکنولوژی - جهان دیجیتال

Faradeed

ساخت اولین گوشی هوشمند ضد باکتری

ساخت اولین گوشی هوشمند ضد باکتری

​با جلوگیری از تکثیر میکروب‌ها، تعداد آن‌ها به طور طبیعی کاهش می‌یابد. شرکت "بولیت" ادعا می‌کند ماده ضد میکروبی فعال "بایومستر" تعداد باکتری‌ها را در عرض ۱۵ دقیقه تا ۸۰ درصد و در عرض ۲۴ ساعت تا ۹۹.۹ درصد کاهش می‌دهد.

"فلیتس"؛ استوری توییتر دوباره از کار افتاد

فلیتس که نام خود را از کلمه انگلیسی fleeting به معنای زودگذر الهام گرفته است، به این منظور طراحی شده است تا به کاربران اجازه دهد بدون نگرانی از «لایک» خوردن و بازتوییت شدن، با «فشار کمتری» از محیط توییتر استفاده کنند.
دکمه

دکمه "Dislike" در توییتر؟

البته توییتر هر چند وقت یکبار، قابلیت‌های جدیدی را مورد بررسی قرار می‌دهد که برخی از آن‌ها هرگز به دنیای واقعی و این پلت‌فرم راه نمی‌یابند.

"آیفون تاشو" وارد بازر می‌شود؟!

به گفته منابع، شرکت آمریکایی اپل از تامین کنندگان خود خواسته است که نمونه‌های اولیه تلفن‌های هوشمند تاشو را تهیه کنند. این درخواست به شرکت Nippon Nippon و شرکت Foxconn که بزرگترین شریک آسیایی اپل است ارسال شده.
فروش برند تلفن هوشمند

فروش برند تلفن هوشمند "آنر"

این کنسرسیوم از سوی گروه توسعه فناوری شهر هوشمند شنزن تشکیل شده و بیش از ۳۰ شریک، عامل و واسطه شامل شرکت سانینگ دات کام تا نهاد‌های دولتی مانند پست و مخابرات چین دارد. شرکت هوآوی پس از این معامله دیگر هیچ سهمی در برند آنر نخواهد داشت.
جنجال ردیابی آنلاین

جنجال ردیابی آنلاین "اپل"

شکایت گروه حقوق دیجیتالی Noyb علیه استفاده اپل از یک کد ردیابی مطرح شده است. این کد ردیابی به‌صورت اتوماتیک در هر گوشی آیفونی هنگامی که ایجاد می‌شود، کد شناسایی برای تبلیغات‌کنندگان تولید می‌کند.
اختلالات جدید

اختلالات جدید "آیفون ۱۲"

برخی از کاربران ادعا می‌کنند قادر به ارسال یا دریافت پیامک نیستند، برخی دیگر از عدم امکان ارسال پیامک در گروه‌ها و عده‌ای از عدم دریافت نوتیفیکیشن برای پیامک‌ها گله دارند. همچنین به نظر می‌رسد این چالش در برخی مدل‌های قدیمی‌تر آیفون نیز رصد شده است.

عذرخواهی مدیر ارشد اجرایی "گوگل"

ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل به‌دلیل افشای اسناد داخلی مربوط به تاکتیک‌های پیشنهادی برای مقابله با قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا درباره شرکت‌های اینترنتی از تیری برتون کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا عذرخواهی کرد.
چرا در توییتر بحث سقراطی ناممکن است؟

"قبیله گرایی" در فضای مجازی

در پناه این اتاق‌های پژواک، با هیچ چالش جدی‌ای روبه‌رو نمی‌شویم و جماعتی که خودمان آن‌ها را برگزیده‌ایم تشویقمان می‌کنند و بدین‌ترتیب، رفته‌رفته توانایی خودارزیابی دقیق را از دست می‌دهیم و خودمان را بسیار داناتر از آن چیزی تصور می‌کنیم که واقعاً هستیم.

رونمایی لپ تاپ جدید اپل

در ماه اکتبر، منابع مطلعی اعلام کردند که قبل از پایان سال ۲۰۲۰، اپل یکی از لپ تاپ‌های خود را بر اساس پردازنده ARM معرفی خواهد کرد و احتمالاً این یک مک بوک پرو ۱۳ اینچی یا یک مک بوک معمولی ۱۲ اینچی خواهد بود.
پرطرفدار