فرادید | علم و تکنولوژی - جهان دیجیتال

Faradeed

گلکسی S۱۱، دوربین عکاسی است یا گوشی هوشمند؟

گلکسی S۱۱، دوربین عکاسی است یا گوشی هوشمند؟

چارچوب مستطیلی دوربین پشتی این گوشی بزرگتر شده و می‌تواند تا پنج عدسی را درون خود جای دهد، مانند یک عدسی با زاویه بسیار باز و یک عدسی که امکان بزرگنمایی نوری تا ۵ برابر را به کاربر بدهد.
شبکه‌های اجتماعی در 2020 چگونه خواهند بود؟

شبکه‌های اجتماعی در 2020 چگونه خواهند بود؟

یاران زاکربرگ توانستند از طریق عرضه محصولاتی همچون سیستم ردیابی دست که با کمک آن، امکان تعامل کاربر با محیط بدون استفاده از کنترلر یا دستکش‌های مخصوص فراهم می‌کند، به این مهم دست یافتند.
اپل برای اولین بار در نمایشگاه CES

اپل برای اولین بار در نمایشگاه CES

«جین هورواث» مدیر ارشد حفظ امنیت جهانی اپل قرار است در یک میزگرد صحبت کند و در آن، او و همتایانش عقاید خود را در مورد آنچه مشتریان برای محافظت از حریم خصوصی خود می‌خواهند به اشتراک بگذارند.
رفع فیلتر تلگرام؟

رفع فیلتر تلگرام؟

به اطلاع می‌رساند، جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص رفع فیلتر تلگرام برگزار نشده بنابراین تصمیم گیری در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی کشور صحت نداشته و صراحتا تکذیب می‌شود.
غول‌های فناوری، حق انتخاب را گرفته‌اند

غول‌های فناوری، حق انتخاب را گرفته‌اند

آن‌ها قدرت‌های انبساطی هستند که با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و روحیه اکتشافی افراد اقدام به جذب مشتریان صد‌ها میلیونی کرده‌اند. آن‌ها به ابرقدرت‌هایی تبدیل شده‌اند که ضرورت رشدشان با نیاز به حفظ کاربران و استثمار آن‌ها تعویض شده است.
آیفون بدون درگاه در 2021

آیفون بدون درگاه در 2021

کنار گذاشتن محل‌های اتصال به سیم، به صرفه‌جویی در فضا و بهبود ویژگی ضدآب و ضد گرد و غبار کمک می‌کند
آینده گوگل بعد از جدایی از پدرانش چه می‌شود؟
تصویر جدید آلفابت بدون پیج و برین

آینده گوگل بعد از جدایی از پدرانش چه می‌شود؟

درست به همین دلیل هم هست که «کریم لاخانی» از دانشکده تجارت هاروارد معتقد است که گوگل سبک اداره استارت‌آپ‌ها را رواج داده است. با این وجود گوگل در پذیرش مدیران حرفه‌ای خیلی سریع و به موقع عمل کرد.
اپل صاحب مودم‌های موبایلی

اپل صاحب مودم‌های موبایلی "اینتل" شد

اپل با در اختیار داشتن فناوری مودم «اینتل» می‌تواند اجزای بیشتری را برای دستگاه‌های متصل خود در خانه ایجاد کند تا اینکه به خرید از فروشندگانی مانند کوالکام (Qualcomm) روی آورد.
شارژ بی‌سیم برای آیفون‌های ۲۰۲۱

شارژ بی‌سیم برای آیفون‌های ۲۰۲۱

البته از چند سال قبل شایعات مختلفی در این باره وجود داشت. هرچند اپل از چند سال قبل در برخی دستگاه‌هایش از یو اس بی‌سی استفاده می‌کند، با وجود این پورت لایتنینگ را برای اتصال در دستگاه‌های آی‌فون١١ استفاده کرده است.
آیا
تعامل تکنولوژی و رسانه‌ها به کدام سمت می‌رود؟

آیا "۵G" روزنامه‌نگاری را نجات می‌دهد؟

واشنگتن پست تصمیم دارد با امواج میلی‌متری تکنولوژی ۵ G. برای انتقال سریع‌تر و مطمئن‌تر گزارش‌ها، عکس‌ها و ویدئوها، تجربه‌های جدیدی از کار روزنامه‌نگارانش به دست بیاورد.
محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی ۲۰۱۹

محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی ۲۰۱۹

در سال‌های اخیر، بررسی محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به تعداد کاربران فعال محدود بود و دراین‌بین، فیس‌بوک به دلیل قدمت بیشتر از اغلب شبکه‌های اجتماعی، در جایگاه نخست این رده‌بندی قرار می‌گرفت.
ضرر قطعی اینترنت

ضرر قطعی اینترنت

صحبت‌هایی که درباره زیان‌های میلیارددلاری اقتصاد ایران به دلیل قطعی اینترنت مطرح می‌شود، بعید است که مبنای دقیق داشته باشد و بیشتر هیجانی است. البته هنوز شرایط برای بررسی دقیق آنچه در روز‌های گذشته برای اقتصاد ایران رخ داد، وجود ندارد.
با اجرایی شدن قانون مبارزه با «اخبار جعلی»

"فیس‌بوک" اخبار جعلی را اصلاح می‌کند

واقعیت این است که حدود دو ماه پیش قانون موسوم به مبارزه با اخبار جعلی در سنگاپور اجرایی شده و بر اساس آن شبکه‌های اجتماعی ملزم به اصلاح سریع اخبار جعلی و دروغین منتشر شده از سوی کاربران سنگاپوری شدند.