فرادید | علم و تکنولوژی - پزشکی

Faradeed

یافته‌های دلگرم‌کننده در روزهای کرونایی

یافته‌های دلگرم‌کننده در روزهای کرونایی

در حالی که اهمیت اقدامات احتیاطی و ایمن ماندن در طول این همه‌گیری را نمی‌توان منکر شد، نباید فراموش کرد که تحقیقات نوظهور می‌توانند منجر به ایجاد روش‌هایی شوند که برای معالجه و پیشگیری از این بیماری در آینده به‌کار رود.
رمز موفقیت

رمز موفقیت "کرونا" در انتقال بیماری چیست؟

یک نقطه قوت دیگر این ویروس در مقایسه با دیگر ویروس‌های مشابه این است که در مرحله آغاز پس از ورود به بدن، در گلو جا خوش می‌کتد و در آنجا تکثیر می‌شود و در حقیقت می‌تواند از گلو به گلو بپرد یا به عبارتی دقیق‌تر، منتقل بشود.
۵ فناوری برتر حوزه سلامت در ۲۰۱۹
از نگاه مجله "فوربز"

۵ فناوری برتر حوزه سلامت در ۲۰۱۹

همانطور که از نام این محصول پیداست، MyTens از فناوری TENS برای تحریک عصب الکتریکی از راه پوست استفاده می‌کند، به این معنی که جریان ولتاژ کم بر گیرنده‌های درد غلبه می‌کند که کاملاً متفاوت از روش تحریک الکتریکی عضله (EMS) است.
تشخیص

تشخیص " کووید-۱۹ " در ۵ دقیقه

رمز موفقیت این دستگاه، استفاده از آزمایش مولکولی است که به دنبال بخش کوچکی از RNA ویروس "SARS-CoV-۲" می‌گردد و برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ به شناسایی آن بخش می‌پردازد.
ویروس کرونا در هوا باقی می‌ماند؟

ویروس کرونا در هوا باقی می‌ماند؟

این خبر و ماجرای باقی‌ماندن ویروس کرونا در هوا تا چندین ساعت، در روز‌های گذشته بار‌ها از رسانه‌های حتی معتبر منتشر شده و موجب ایجاد ترس و استرس در بخشی از جامعه شده که در این گزارش به جزئیات آن پرداخته می‌شود.
ناقلین خاموش کرونا

ناقلین خاموش کرونا

وی، راه اصلی شیوع این بیماری را از طریق قطرات تنفسی حاصل از سرفه و عطسه اعلام کرد و گفت: بسیاری از افراد علائم خفیف بیماری را تجربه می‌کنند.
آیا مبتلایان کرونا پس از بهبودی مصون می‌شوند؟

آیا مبتلایان کرونا پس از بهبودی مصون می‌شوند؟

مصونیت بهبودیافتگان ابتلا به ویروس کرونا در برابر بیماری کووید ۱۹ را بسیاری دیگر از کارشناسان کشور‌های دیگر، از جمله در چین و آمریکا نیز تائید کرده‌اند، اما تقریبا تمام آن‌ها بر این نکته هم تاکید دارند که دوران این مصونیت هنوز مشخص نیست.
صدای طبیعت و افزایش هوشیاری در کُما

صدای طبیعت و افزایش هوشیاری در کُما

افزایش سطح هوشیاری به‌عنوان شاخصی از بهبود سیر بیماری در بیماران بدحال به‌خصوص به دنبال ضایعات مغزی مطرح می‌شود. بر این اساس هر نوع مراقبت و مداخله‌ای که منجر به افزایش سطح هوشیاری این بیماران شود می‌تواند پیش‌آگهی بیماری را ارتقا دهد.
از

از "آزمایش پادتن" چه می‌دانید؟

این آزمایش، خون افراد را برای ذرات پادتن ویروس کرونا مورد بررسی قرار می‌دهد تا روشن شود که آیا آن‌ها از این ویروس بهبود یافته‌اند و به همین خاطر تا حدی نسبت به آن مصون شده‌اند، یا نه.
دارویی که کرونا را تشدید می‌کند

دارویی که کرونا را تشدید می‌کند

دکتر مسعود مردانی با تاکید بر اینکه از کورتن در درمان عفونت‌های ویروسی نباید استفاده کرد، از مردم تقاضا کرد از مصرف کورتن و دگزامتازون در دوره حاد بیماری کرونا خودداری کنند.
ویروس کرونا در بدن بیمار باقی می‌ماند
نتایج کالبدشکافی نشان می‌دهد:

ویروس کرونا در بدن بیمار باقی می‌ماند

این عفونت نه تنها باعث ایجاد تغییرات شدید پاتولوژیک در ریه‌های بیماران می‌شود، بلکه باعث ترشحاتی در لوله‌های کوچک برونشیتی نیز می‌شود که امکان رسیدن اکسیژن را بسیار دشوار می‌کند.