فرادید | علم و تکنولوژی - پزشکی

Faradeed

استخوان گیاهخواران، بیشتر می‌شکند!

استخوان گیاهخواران، بیشتر می‌شکند!

افراد باید مزایا و مخاطرات رژیم غذایی خود را در نظر بگیرند و حتما مقدار کافی کلسیم و پروتئین مصرف کنند و شاخص سالم توده بدن را داشته باشند تا نه کمبود وزن داشته باشند نه اضافه وزن.
واکسن زده‌ها، ناقل کرونا هستند؟!

واکسن زده‌ها، ناقل کرونا هستند؟!

باید دقت کنیم واکسن هم که زدیم، از تعبیر و تفسیر‌های اضافی در مورد نتایج خودداری کنیم. تولید این واکسن را که شروع کردیم، آن قدر داده‌های عینی نداشتیم که ثابت کنیم انتقال بیماری را کاهش می‌دهد.
کرونا و واکسن‌هایش؛ هرآنچه باید بدانید

کرونا و واکسن‌هایش؛ هرآنچه باید بدانید

واکسن‌های مدرنا و فایزر حاوی مقدار کمی رمز ژنتیکی هستند که در آزمایشگاه تولید شده‌اند و رمز ساخت پروتئینی به نام پروتئین شاخکی هستند. این پروتئین روی ویروس کرونا قرار دارد و ویروس با استفاده از همین پروتئین به سلول‌های بدن انسان می‌چسبد.
کرونا چطور برای تکثیر خود رفتار ما را تغییر می‌دهد؟

کرونا چطور برای تکثیر خود رفتار ما را تغییر می‌دهد؟

محققانی که از ایده اثرگذاری کووید ۱۹ بر رفتار اجتماعی حمایت می‌کنند این ایده را از شواهدی که از سایر ویروس‌های مشابه به دست آورده‌اند مطرح می‌کنند. محققان آمریکایی دریافتند که فقط ۲ روز بعد از تزریق واکسن تعداد بیمارانی که با هم ملاقات می‌کردند از میانگین ۵۴ نفر پیش از تزریق به ۱۰۱ نفر بعد از تزریق افزایش یافت.
نقش

نقش "ناقلان خاموش" در شیوع کرونا!

یکی از دلایلی که دانشمندان می‌خواهند بدانند که افراد بدون علائم چه میزان ویروس را منتقل می‌کنند این است که عفونت در این افراد تا حد زیادی قابل شناسایی نیست و در در اکثر کشور‌ها افرادی که علائم دارند مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

دفع الکل بدن از راه تنفس

دستگاه اختراعی دانشمندان دانشگاه تورنتو به بدن بیمار امکان می‌دهد در عین تنفس سریع خود را با میزان کافی ترکیب اکسیژن و دی‌اکسید کربن تطبیق دهد بدون آن که دچار بیهوشی شود.
کودکان به واکسن کرونا نیاز دارند؟

کودکان به واکسن کرونا نیاز دارند؟

متخصصان اطفال به دلایل زیادی استناد می‌کنند که چرا آزمایش واکسن کرونا در کودکان ضروری است. اول، به علت سیستم ایمنی بدن متفاوت از بزرگسالان. دوم، به دلایلی که هنوز نمی‌دانیم چرا، پاسخ متفاوت بدن کودکان به ویروس کرونا است.
پرطرفدار