فرادید | علم و تکنولوژی - پزشکی

Faradeed | فرادید اخبار

احتمال وجود کرونای جهش‌یافته ایرانی؟

انشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اینکه تا این لحظه موتاسیون در ویروس‌های ایرانی کرونا نیافته‌ایم، گفت: این گفته به معنی این نیست که تغییر و موتاسیون در ویروس‌های ایرانی نداشته‌ایم.
تجربه خروج روح از جسم؛ حقیقت دارد؟

تجربه خروج روح از جسم؛ حقیقت دارد؟

پژوهش‌های ۲۰ سال گذشته نشان می‌دهد تجربه خروج از جسم که ممکن است در شرایط نامعمول متفاوتی رخ دهد، واکنشی مغزی-‌جسمانی است و ربطی به جدایی روح از قفس تن و حیات فراجسمی پس از مرگ ندارد.
آیا جهش‌های ویروسی، کنترل کرونا را مشکل می‌کند؟

آیا جهش‌های ویروسی، کنترل کرونا را مشکل می‌کند؟

گمانه‌زنی‌ها در مورد واکسن‌های کووید-۱۹ و آینده آن، همراه با مقایسه‌هایی که لاجرم میان آن‌ها صورت می‌گیرد و شیوع ویروس آفریقای جنوبی، همه موید آن است که احتمالا هرگز مصونیت جمعی در مقابل کووید-۱۹ به وجود نخواهد آمد.

تشخیص سریع‌تر کرونا با پادتن شتر

پادتن نانوبادی گونه‌های دیگر شتر مانند لاماها، شتر‌های یک‌کوهانه و آلپاکا‌ها نیز در این آزمایش قابل استفاده است چرا که از پادتن حیوانات و موجودات دیگر پایدارتر است.
اندازه‌گیری قند خون با برچسب هوشمند

اندازه‌گیری قند خون با برچسب هوشمند

اما محققان می‌گویند این برچسب جدید، همه این امکان‌ها را بدون این که برای انجام آن، فرایند‌های دشوار و بالقوه ناراحت‌کننده (از قبیل قرار دادن کاتتر در داخل عروق افراد) لازم باشد به صورت یک‌جا فراهم می‌کند.

نحوه تشخیص کرونای انگلیسی

مواردی که از کرونای انگلیسی تاکنون اعلام شده، موارد قطعی شناسایی شده است که طبیعتا علاوه بر تست PCR که ابتلای فرد به کرونا را نشان می‌دهد، توالی‌یابی ژنتیکی هم انجام شده باشد.

ایمنی نوزادان در برابر کرونا با واکسن سل

اینکه ب‌ث‌ژ می‌تواند فراتر از بیماری سل، در مقابل تعدادی از بیماری‌های عفونی دیگر مصونیت بدهد، این امیدواری را ایجاد کرده است که این واکسن بتواند بزرگسالان و کودکان را در مقابل ویروس کرونا و دیگر پاتوژن‌ها هم در آینده حفظ کند.
پیش‌بینی زمان مرگ با سیستم رادار
تا چهار روز پیش از وقوع مرگ

پیش‌بینی زمان مرگ با سیستم رادار

دستگاه رادار می‌تواند این بالاآمدگی مینیمال را اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل کند. حسگر‌ها به اندازه‌ای دقیق‌اند که قادر به اندازه‌گیری تپش قلب، فشار قلب و سرعت موج پالس هستند که یکی از پارامتر‌ها تشخیص تصلب شرایین و تشخیص خطر وقوع سکته مغزی است.