فرادید | ویدیو - دیدنی‌ها

Faradeed

ویدئو/ خودروی خودران به سبک روسی

ویدئو/ خودروی خودران به سبک روسی

در شهر پرم روسیه، یک خودروی لادا پرورای روسی، بدون راننده شروع به حرکت کرده و با توجه به جهت فرمان آن، چندین بار دور خود می‌چرخد. اهالی تلاش می‌کنند که خودرو را متوقف کنند، اما با توجه به قفل بودن در از انجام این کار باز می‌مانند. مالک خودرو هم خود را با وضع نامناسبی به خیابان می‌رساند، اما موفق به توقف خودرو خود نمی‌شود. تا این که یکی از اهالی با شکستن شیشه و خاموش کردن آن، این خودرو چموش را از پا می‌اندازد.
ویدئو/ نبرد سهمگین پلنگ و مار پیتون

ویدئو/ نبرد سهمگین پلنگ و مار پیتون

این ویدئو جدال تمام عیار یک پلنگ و یک مار پیتون را نشان می‌دهد. یک پلنگ در حال گشت و گذار در جنگل است که به یک مار پیتون برخورد می‌کند. ناگهان پلنگ به آن مار غول پیکر حمله کرده تا نبردی نادر و جانانه شکل بگیرد. در یک لحظه به نظر می‌رسد که پیتون به دور پلنگ حلقه زده و موفق خواهد شد او را خفه کند، اما پلنگ با چابکی منحصر به فردی از مهلکه می‌گریزد. هر دو برای پیروزی و زنده ماندن تمام تلاش خود را می‌کنند و در نهایت پیتون با زخم‌های بسیاری بر بدن، به خصوص در ناحیه سرش، شکست می‌خورد. پلنگ نیز زخم‌های زیادی برداشته که هنگام دور شدن از صحنه قابل مشاهده است.
ویدئو/ پیدا شدن یک گونه حیوانی پس از ۳۰ سال

ویدئو/ پیدا شدن یک گونه حیوانی پس از ۳۰ سال

موش گوزن یک حیوان کوچک گوزن مانند است که گمان می‌رود در حال انقراض است، برای اولین بار پس از سه دهه در جنگل‌های شمال غربی ویتنام مشاهده شد. ویدئو این امیدواری را ایجاد کرد که در خبر‌های انقراض این گونه مبالغه شده باشد. از سال ۱۹۹۰ تاکنون هیچ مورد تایید شده‌ای از این حیوان مشاهده نشده بود. موش گوزن‌ها (Chevrotain) جانورانی پنهانکار و کوچکند و امروزه تنها در جنگل‌های گرمسیری آفریقا، هندوستان و جنوب شرق آسیا یافت می‌شوند. آن‌ها دارای رنگ دو رنگ خاکستری یا سفید هستند و قد آن‌ها ۱۸ اینچ (۴۵ سانتی متر) است.
ویدئو/ گیر افتادن دزد ناشی

ویدئو/ گیر افتادن دزد ناشی

یک دزد ناشی با شکستن شیشه فروشگاه به داخل آن می‌رود، غافل از این صاحب فروشگاه همان جا است و پس از ورود دزد، کرکره مغازه را می‌بندد. دزد ناشی سعی می‌کند به کارش ادامه دهد، در حالی که پلیس‌ها در راه اند تا او را دستگیر کنند. سرانجام کرکره مغازه بالا می‌رود و پلیس به داخل مغازه می‌ریزد و دزد را دستگیر می‌کنند.
ویدئو/ نبرد واقعی و هولناک ببر و شیر؛ کدام یک پیروز می‌شود؟

ویدئو/ نبرد واقعی و هولناک ببر و شیر؛ کدام یک پیروز می‌شود؟

شیر و ببر قوی‌ترین گربه‌سان جهان هستند. شیر‌ها با خصوصیت تهاجمی بیشتر و ببر‌ها با جثه و قدرت بدنی بالاتر هرکدام مزیت ویژه خودشان را دارند. حال در این ویدئو یک نبرد واقعی، جانانه و تماشایی از این دو حیوان درنده را شاهد هستیم که تا حد مرگ پیش می‌رود. شما فکر می‌کنید کدام یک پیروز می‌شود؟
ویدئو/ ۵ راه متوقف کردن گریه کودکان

ویدئو/ ۵ راه متوقف کردن گریه کودکان

در این ویدئو ۵ راه خنده دار و شسته رفته برای متوقف کردن گریه کودک به نمایش گذاشته شده است. شما هم امتحان کنید و ببینید آیا برای شما کار می‌کند!
ویدئو/ شکار راحت پلنگ از برکه خشک شده

ویدئو/ شکار راحت پلنگ از برکه خشک شده

حیات وحش گاهی اوقات شیوه خاص خود را برای جلب توجه دارد. در ویدئو مشاهده می‌شود یک پلنگ در حال نزدیک شدن به برکه‌ای بسیار کوچک است که قبلا دریاچه‌ای بوده که به دلیل گرما، آب آن تبخیر شده است. پلنگ به آرامی نزدیک می‌شود و برای شکارش برنامه ریزی می‌کند. پلنگ در جمع ماهی‌هایی که تنگ هم گرفتار آمده اند چنگ می‌اندازد. ماهی از دستانش لیز می‌خورند تا این که یکی از ماهی‌ها به دام می‌افتد. قسمت بعدی ویدئو نشان می‌دهد که پلنگ در روز بعد هم چنین شکاری انجام داده است. خشک شدن برکه برای پلنگ نعمتی به حساب می‌آید و او تا چند وقت می‌تواند دلی از عزا در بیاورد!
ویدئو/ وقتی که اسب آبی می‌خواهد فیل را بخورد!

ویدئو/ وقتی که اسب آبی می‌خواهد فیل را بخورد!

یک فیل به برکه‌ای می‌رود که شمار زیادی اسب آبی در آن در حال آب تنی اند. یک اسب آبی با دیدن فیل هوس می‌کند که این نعمت بادآورده را لقمه چپ کند، اما از قدیم گفته اند که "اندازه دهنت لقمه بردار"!
ویدئو/ نجات بچه فیل گیرکرده توسط فیل باتجربه

ویدئو/ نجات بچه فیل گیرکرده توسط فیل باتجربه

یک بچه فیل در یک کانال بتنی‌ای که برای انتقال آب پمپاژ شده به آبگیر ساخته شده افتاده است. در پیرامون فیل ها، گله شیری منتظر هستند که در لحظه مناسب به طعمه خود حمله ور شوند. فیل مادر، در حالی که کودک خود را صدا می‌کرد، به سایر فیل‌ها هم فشار وارد می‌آورد. او توسط یک فیل از صحنه دور می‌شود. اما ورق برمی گردد. یک گله جدید از فیل‌ها به صحنه وارد می‌شوند که توسط یک فیل ماده باتجربه رهبری می‌شود. فیل ماده، بچه فیل را می‌بیند که در کانال گیر کرده است. او تمام تلاشش را می‌کند تا او را نجات دهد. این تلاش نیم ساعت وقت می‌برد. فیل ماده چند بار تسلیم می‌شود، اما هر بار به کانال بربازمی گردد سرانجام او موفق می‌شود که بچه فیل را با استفاده از خرطوم و بدن خود بیرون بیاورد. سپس او با گله خود کانال آب را ترک می‌کند و مادر به کنار بچه خود بازمی گردد.
ویدئو/ معرفی لیختن اشتاین در ۶۰ ثانیه

ویدئو/ معرفی لیختن اشتاین در ۶۰ ثانیه

در اعماق کوه‌های آلپ بین سوئیس و اتریش یکی از کوچکترین و ثروتمندترین کشور‌های جهان قرار دارد. لیختن اشتاین، این کشور ۳۷ هزار نفره یکی از بالاترین درآمد سرانه در جهان را دارا است و پهن‌ترین قسمت آن تنها ۱۵ مایل طول و ۷ مایل عرض دارد. لیختن اشتاین سیصدمین سال تاسیسش را به تازگی جشن گرفت. اما این کشور خیلی کوچک بسیار جذابیت‌های فراوانی دارد. قلعه‌های قرون وسطایی بر زمین‌های کوهستانی چشم‌ها را می‌نوازند و علاقه‌مندان به طبیعت می‌توانند مسیر‌های بی شماری برای پیاده روی و اسکی پیدا کنند. روستا‌های آلپی و چمنزار‌های راین در دیدرس هستند و باغ‌های زیبای انگور که در پهنه کوهپایه‌ها رخت گشوده اند. ویدئوی کوتاه و جذابی از این کشور زیبا تماشا کنید.
ویدئو/ چگونه یک مرد خنده را به مراسم خاکسپاریش آورد!

ویدئو/ چگونه یک مرد خنده را به مراسم خاکسپاریش آورد!

یک مرد که دارای هشت نوه بود، در مراسم خاکسپاری خود با تشییع کنندگان صحبت کرد و باعث خنده آن‌ها شد! شای بردلی اهل دوبلین، در ۱۶ مهر ماه پس از نبرد با سرطان درگذشت، اما قبل از فوتش، "شوخی تشییع جنازه" خود را تنظیم کرد و با پیام خود از درون تابوت، باعث خنده حضار شد. این ویدئو نشان می‌دهد که هنگام پخش موسیقی حزن انگیز، چگونه حضار به جای گریه خنده سر می‌دهند. او در این فایل صوتی به در تابوت می‌زند و می‌گوید: «باز کنین، خیلی تاریک و تنگه این جا ... باز کنین»